Finans ve Banka

Yapı Kredi Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Verme

2021 yılında Yapı Kredi bankası otomatik ödeme talimatı vermek isteyenler; internet bankacılığı, mobil bankacılık ve Yapı Kredi şubeleri ile bu talimatı verebilmektedir. Yapı Kredi ödeme talimatı vermiş olanların istedikleri zaman talimatlarını iptal edebilmeleri, tekrar verebilmeleri ve düzenli ödeme kampanyalarından yararlanabilmeleri mümkündür.

Yapı Kredi Ödeme Talimatı Vermenin Ayrıntıları Nelerdir?

Yapı Kredi ödeme talimatının detaylarına bakıldığında; aidat, okul taksiti gibi birçok düzenli ödeme gerektiren durumlar için yaralanılabilecek bir hizmet olduğu görülmektedir. Otomatik ödeme talimatının aralıklarını ve tutarlarını isteğe bağlı olarak ayarlayabilmek mümkündür. Örnek vermek gerekir ise; sabit aralıklar ile veya değişken aralıklar ile bir ödeme için düzenli ödeme talimatı verilebilmektedir. Ayrıca aktarılacak olan tutarın miktarı da döneme bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı internet bankacılığı aracılığı ile verilebilmektedir. Yapı Kredi’deki TL veya döviz hesaplarına ya da diğer bankalardaki TL hesaplarına düzenli ödeme için talimat verebilmek mümkün olmaktadır. Bu işlem için önce paranın aktarılacağı hesabın belirlenmesi gereklidir. En fazla 3 hesaptan otomatik ödeme tutarı alınabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Borcu İçin Verilen Otomatik Ödeme Talimatının Kampanya Detayları Nelerdir?

Kredi kartı borcu için Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda; 20 TL puan kazanılması mümkün olmaktadır. Müşterilerin bu kampanyadan yararlanabilmeleri için süreç içerisinde kredi kartı borçlarını Yapı Kredi şubesinden ödememiş olması gereklidir. Sadece otomatik ödeme talimatı ile ödeme yapılması durumunda kampanyadan yararlanabilmek mümkün olmaktadır. Bu dönem içerisinde yıl sonuna kadar kredi kartı borç ödemesi için verilmiş olan otomatik ödeme talimatının iptal edilmemesi gereklidir. İptal edilmesi ve tekrar talimat verilmesi durumunda ise ikinci talimat verilen tarih dikkate alınmaktadır. Kişiye özel bir kampanya olduğu için farklı kartlar ile birden fazla kere yararlanmak mümkün değildir. Ayrıca Business kartlar için Yapı Kredi ödeme talimatı verilmesi durumunda bu kampanya geçerli değildir.

Faturalar İçin Yapı Kredi Otomatik Ödeme Talimatı Verme İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Fatura ödemesi için Yapı Kredi düzenli ödeme talimatı verilmesi durumunda; ilk yeni talimatta 10 TL puan hediye edilmektedir. Ayrıca bu kampanyadan yararlanmak isteyenlerin toplamda 100 TL puana kadar kazanabilmesi de mümkündür. HGS talimatları için de bu tutarlar geçerlidir. Kampanyaya katılım sağlamak için ise; telefonun mesaj kısmına TALIMAT yazılması, bir boşluk bırakılması, ardından T.C. kimlik numarasının yazılması ve mesajın 4470’e gönderilmesi gereklidir. Kampanya sonuçlarına göre hak edilen TL puanlar 15 Ocak 2020 tarihinde Yapı Kredi banka kartına veya kredi kartına eklenmektedir.

Yapı Kredi Düzenli Ödeme Talimatı Ücretleri Ne Kadardır?

Düzenli ödeme talimatı ücretlendirmesi aşağıda verilmiştir:

  • Yapı Kredi ödeme talimatı verme işlemleri havale işlemi için verilmiş ise herhangi bir ücret alınmamaktadır.
  • EFT ile düzenli ödeme talimatı verilmiş ise 3.25 ücret talep edilmektedir.
  • Düzenli kira ödeme talimatı EFT için verilir ise istenen ücret 3.25 TL’dir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu