Yeni İş Fikirleri
Trend

En İyi Dropshipping Firmaları

Dropshipping firmalarının görevleri, firmalar ile çalışma avantajları, firmalara başvuru yolları, en iyi Dropshipping firmaları isimlerini inceledik.

En iyi Dropshipping kuruluşları, müşterilerin siparişlerini en kısa sürede ileten ve birçok farklı ürün yelpazesinde toptan ve perakende satış gerçekleştiren web tabanlı satış firmalarından oluşurlar. Bu firmaların web adreslerine üyelik sağlanarak, kişi kendi markasına ait ürünleri, firmanın sitesi üzerinden pazarlayabilir. Dropshipping firmaları sayesinde kişi kendi firmasına ait ürünleri en kısa sürede, müşterilerine kargo yoluyla gönderir ve Dropshipping firmasının tedarikçi markalarından biri olur. Dropshipping firmalarının görevleri, firmalar ile çalışma avantajları, firmalara başvuru yolları, en iyi Dropshipping firmaları isimleri, alt başlıklardan öğrenilir.

Dropshipping Firmalarının Görevleri

Dropshipping şirketleri görevleri içerisinde, kullanıcı olarak kayıt sağlayan firmaların ürünlerinin Dropshipping firmasına ait web adresi üzerinden satışının sağlanması yer alır. Dropshipping firmalarının görevleri şu şekilde sıralanır:

 • Tedarikçi olarak kayıt sağlayan firmanın ürün görsellerini ve fiyatlarının, Dropshipping firmasının web adresinde yayınlanması,
 • Bu görseller üzerinden satış yapılmasına izin verilmesi,
 • Satış sonucu, müşterilere ürün kargolarının gönderiminin yapılması, Dropshipping firmalarına ait görevleridir.

Dropshipping Firmaları İle Çalışma Avantajları

Dropshipping firmasıyla çalışma fırsatları arasında, tedarikçi firma üyeliği oluşturarak, ürünlere ait görseller üzerinden pazarlama koşulları sağlanabilmesi yer alır. Dropshipping firmaları ile çalışılarak elde edilen avantajlar şu şekilde sıralanır:

 • Tedarikçi firma olarak kayıt olan firmalar, her hangi bir depolama alanı kiralamaya gerek duymadan ürün satışı sağlarlar.
 • Firmalar, kargo gönderim işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmazlar.
 • En iyi Dropshipping firmaları ile tedarikçi firmalar, ürünlerine ait beden, renk, fiyat gibi tüm detayları internet ortamında paylaşıp, pazarlama koşullarından yararlanırlar.
 • Firmalar, kendi bünyelerinde satış amaçlı ekstra bir web sitesi adresi açtırmak zorunda kalmazlar.

En İyi Dropshipping Firmaları 2021 Listesi

En iyi Dropshipping firmaları 2021 sıralaması içerisinde yer alan firmalar, ürün tedarikini en güvenilir ve hızlı yöntemler ile sağlayan firmalardır. En iyi Dropshipping firmaları şu şekilde sıralanır:

 • Aliexpress.com,
 • Dropship.com, gibi kuruluşlar en iyi Dropshipping markaları arasında yer alırlar.

Bu firmaların web adreslerine kayıt olarak, firmaların web adresleri üzerinden tedarikçi firma olunup, ürün satış işlemleri sağlanır. Bu işlem ile firmanın ekstra bir web satış adresi açmasına gerek kalmaz.

En İyi Dropshipping Firmaları İçerisinden Aliexpress.com

En iyi Dropshipping firmalarından Aliexpress.com ile tedarikçi firma vasfı alınarak, ürün satış işlemleri, Aliexpress yoluyla gerçekleştirilir. Kayıt yapan firmaya ait ürünlerin, müşterilere ulaştırmasını ise Aliexpress firması sağlar. Aliexpress’in Dropshipping hizmetinden yararlanmak için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet üzerinden, ‘’ sell.aliexpress.com ‘’ adresine girilir.
 • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan, ‘’ Aliexpress’e katılın’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluğa, sisteme kayıt olacak olan firmanın bulunduğu ülke bilgisi yazılıp, ‘’ devam’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni açılan sayfada yer alan boşluklara, ürün satacak firmaya ait iş bilgileri, firmanın adı, sektörü, e posta adresi, telefon numarası gibi bilgiler yazılıp, ‘’devam’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Bu işlem sonrası, son açılan sayfada yer alan, ‘’ başvur’’ seçeneğine tıklanır.

Adımlar ile başvuru tamamlanır. Başvurunun onayı verilen e-posta adresine Aliexpress tarafından yollanır. Onay alan firmalar, Aliexpress üzerinden ürünlerini satışa sunarak, Dropshipping yöntemi ile ürünlerinin Aliexpress yoluyla müşterilerine gönderilmesini sağlarlar.

Dropshipping Firmalarından Dropship.com

Dropshipping firması Dropship.com ile tedarikçi firma olarak sistemde yer alıp, ürün satışı işlemleri gerçekleştirilir. Tedarikçi firmalar, ürünlerinin müşterilere kargo ile iletilmesini Dropshipper.com yoluyla sağlarlar. Kayıt için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet yoluyla, ‘’ dropship.com.tr/tedarikçi-basvuru-formu ‘’ adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, firma ismi, firma sahibine ait ad, soy ad, firmanın ünvanı, telefon numarası, adresi, kişinin telefon numarası, firma kuruluş tarihi yazılıp, ‘’ gönder’’ kutucuğuna tıklanır.

İşlem ile başvuru tamamlanır. Başvuru kayıt onayı, verilen firma e-posta adresine yollanır. Kayıt için onay alan firmalar, Dropship.com adresine ürünlerini yükleyerek satış işlemlerini yapabilirler. En iyi Dropshipping firmaları ile tedarikçi firmalar, ürün depolama gibi işlemleri gerçekleştirmeye gerek duymadan, kargo gönderme, ürünü satışa sunma gibi hizmetlerin tümü için üye oldukları Dropshipping firmasından talepte bulunabilirler.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
esrefyasa
20 Kasım 2019 11:24

Aliexpress bu konuda en iyi firmalardan biri diyebilirim. Lojistik bakımından oldukça gelişmiş oldukları için kolayca dropshipping yapabiliyorum.

Başa dön tuşu