Vaynat Mavi Logo

Vaynat.com – Kullanım Şartları

Sitemizin kullanım amacı;

Vaynat.com’da bulunan bütün yazılar tavsiye ve bilgilendirme niteliğindedir. Yazıların sahibi hangi editör olursa olsun sorumluluk sahibi değildir. Yazılarımızın tamamı birer tavsiye ve bilgilendirme yazılarıdır. Vaynat’ı kullanırken birer tavsiye veya bilgi aradığınız varsayılır. Buradan edindiğiniz bilgilerden siz sorumlusunuz. Yazarlarımızın tavsiye niteliğindeki yazılarından meydana gelecek maddi manevi kayıplardan vaynat veya editörleri sorumlu değildir. Sorumluluk kullanıcının kendisine ait olacaktır.

Sitemizin kullanım şekli;

Vaynat belirli kategorilerde yazılar yazar, bu kategorilerde gezinmek kullanıcının kendisine aittir. Kullanıcı istediği gibi site içerisinde gezine bilir, bilgiler kaydedebilir ama hiçbir bilgi ve tavsiyeden siteyi sorumlu tutamaz.

Sitede suç oluşturacak davranışlar;

Sitemizde yazıların altına yapılacak her türlü hakaret, küfür vb. davranışlardan kullanıcı sorumlu tutulacaktır.

Site sahibinin sorumlulukları;

Vaynat sitesi kişisel verilerin korunması kanunun tüm yükümlülüklerini taşımakla sorumludur.

Yasal sorumluluk;

Kullanıcı siteye girdiği anda bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılacak, 18 yaşından büyük olduğunu ve kullanım şartlarını kabul etmiş sayılacak ve davranışlarından sorumlu olacaktır. Siteye eklenen yazı, yorum veya fotoğraftan kişi sorumlu tutulacaktır.

Bazı yasal durumlarda kullanıcı bilgileri devlet kurumları ile verileri paylaşabilir. Bu işlemin tek amacı hukuki işleyişe yardımcı olmaktır.