Finans ve Banka

Sim Kart Banka Blokesi Kaldırma

Sim kart blokesi kaldırma kartın kullanılmaya devam edilebilmesi açısından gereklidir. Eğer telefonunuzu 4.5 G ile uyumlu hale getirdiyseniz ya da yeni bir cihaz satın aldıysanız, Sim kartın yenilenmesi gerekir. Bankalar güvenliğin sağlaması adına Sim kartı blokesi koyacaktır. Eğer birisi telefonunuzu çalarsa, internet bankacılığı üzerinden kişisel bilgilerinize kolayca ulaşabilecektir. Bankanın bu önlemi sayesinde, bankacılık bilgileriniz koruma altına alınmış, güvenliğiniz sağlamış olur.

Sim karta bloke konulduğu zaman bir çok işlemi gerçekleştiremezsiniz. Örneği SMS ile kart şifresi belirleyemezsiniz, bankanızın mobil bankacılığına erişemezsiniz, kişisel bilgi görüntüleyemezsiniz, bankanın anlaşmalı olduğu mağazalardan yaptığınız alışverişlerde puan kazanamaz ya da puan harcayamazsınız, 3D secure yönteminden faydalanarak internet alışverişi yapmanız da mümkün olmaz, kart güvenliğiniz tehdit altında olur. Bu işlemleri yapabilmek için aşağıdaki bilgilerin ışığında bankanız ile iletişime geçerek kart blokesini kaldırmanız gerekir.

Yapı Kredi Bankası ile 2021 Sim Kart Banka Blokesi Kaldırma

Yapı Kredi Sim kartı blokesi kaldırılması için banka ATM’lerini ziyaret edin. Ardından kullanıcı başvuru işlemlerine tıklayın. Sim kart bloke kaldırma akıllı SMS numarası onay linkine tıklayın. Son olarak Sim kart bloke kaldırma bağlantısına tıklayarak blokeyi kaldırmış olursunuz.

Ziraat Bankası ile 2021 Sim Kart Banka Blokesi Kaldırma

Ziraat Bankası Sim kartı blokesi kaldırılması adına bankanın size en yakın şubesini ziyaret edin. Ardından bloke kaldırmak istediğinizi söyleyin. Banka görevlileri sizi yönlendirerek gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayacaktır.

Akbank ile 2021 Sim Kartın Blokesi Kaldırma

Akbank Sim kartı blokesi kaldırılması isterseniz telefonlarınızdan 444 2 525 ya da 0 850 222 25 25 hatlı numarayı tuşlayabilirsiniz.

İş Bankası ile 2021 Sim Kart Banka Blokesi Kaldırma

İş Bankası Sim kartı blokesi kaldırılması için dilerseniz bankanın en yakın şubesini ziyaret edebilir, ya da bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bunun için telefonlarınızdan 850 724 0 724 hatlı telefon numarasını tuşlamanız gerekecek.

Denizbank ile 2021 Sim Kartın Blokesi Kaldırma

Denizbank Sim kartı blokesi kaldırılması için bankanın ATM’lerini ya da şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bankanın internet sitesi adresinden, size en yakın şubeleri ve ATM’leri görüntüleyebilirsiniz.

Halkbank ile 2021 Sim Kart Banka Blokesi Kaldırma

Halkbank Sim kartı blokesi kaldırılması için telefonlarınızdan 0 850 22 0 400 hatlı numarayı tuşlayarak Sim kart blokesi kaldırmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olur.

Garanti Bankası ile 2021 Sim Kart Banka Blokesi Kaldırma

Garanti Bankası Sim kartı blokesi kaldırılması adına ya bankanın müşteri hizmetlerini aramanız ya da banka şubesini ziyaret etmeniz gerekir. Bankanın müşteri hizmetlerine 444 0 333 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası ile 2021 Sim Kart Banka Blokesi Kaldırma

Türk Ekonomi Bankası Sim kartı blokesi kaldırılması için TEB çağrı merkezine 0 850 200 06 66 hatlı telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Dilerseniz banka internet sitesinden de anında şifre kısmına tıklayarak şifre yenileyebilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaptığınız sırada, ilk kısımdan kart bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Vakıfbank ile 2021 Sim Kartın Blokesi Kaldırma

Vakıfbank Sim kartı blokesi kaldırılması için telefonlarınızda 0 850 222 0 724 hatlı numarayı tuşlayın. Müşteri hizmetlerine Sim kartı blokesi kaldırmak istediğinizi söylediğiniz zaman size yardımcı olacaklardır.

QNB Finansbank ile 2021 Sim Kartın Blokesi Kaldırma

QNB Finansbank Sim kartı blokesi kaldırılması isterseniz banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Sim kartı blokesi kaldırdığınız zaman banka işlemlerini yapmanız mümkün olur.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu