Finans ve Banka

Kefil ve Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek

Kefil istemeyen ve gelir belgesi olmadan kredi veren bankaların güncel listesini sizler için derledik. Maaş bordrosu istemeden kredi veren bankalar listesi.

Belgesiz kredi kullandıran bankalar bu imkanı genellikle kredi notu yüksek olan yani risk raporunda risk derecesi düşük olan müşterilerine sunmaktadır. Kefil ve maaş bordrosu istemeden kredi kullandıran bankalar, müşterilerine en kolay kredi veren bankalardır. Teknolojik cihaz için kredi kullandıran bankalar da mevcuttur. Bu bankalar da kefil ve gelir belgesi olmadan kredi kullandıran bankalar arasındadır. Teknolojik cihaz almak için kredi kullanmak isteyen banka müşterileri SMS ile bu kredilere başvuru yapabilmektedirler. Teknolojik cihaz almak için bu bankalar düşük miktardaki kredileri ihtiyaç kredisi olarak kullandırmaktadırlar. Bankalar kredi kullandırırken kredi tahsis ücreti de istemektedirler. Kredi tahsis ücreti ise kullandığınız kredi miktarının en fazla binde 5’i kadardır. Yani örnek vermek gerekirse, 5000 TL kredi kullanmak istiyorsanız bankanız sizden en fazla 25 TL kredi tahsis ücreti kesebilmektedir. Bu tahsis ücreti, kolay kredi veren bankalar tarafından da alınmaktadır.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

En kolay kredi kullandıran bankalar özellikle kredi notu düşük olan kişiler ve gelir durumu düzensiz olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanında uzun kredi çekme prosedürleri ile uğraşmak istemeyen kişiler de kolay kredi veren bankaları tercih edebilmektedir. Bankaların sunduğu en büyük hizmetlerden biri olan kredi kullandırma hizmeti verilirken bir risk raporu hazırlanmaktadır. Bu risk raporuna göre kredi kullanıcısının kredi borcunun tam ve eksiksiz ödeme ihtimali tartılmakta ve kredi notu hesaplanarak bir önsezide bulunulmaktadır. Kredi notu düşük olan yani risk derecesi yüksek olan kişilerin diğer bankalara göre daha kolay kredi kullandıran bankalara başvurmalarında yarar bulunmaktadır.Çünkü kredi vermeyecek bir bankaya başvuru yapmaları halinde başvuru reddedildiğinde kredi notu tekrar düşecektir. Bankalar genellikle düşük meblağlarda krediler için kolay kredi kullandırmaktadır. Kolay kredi veren bankalar ise şunlardır:

  • Odeabank
  • QNB Finansbank
  • Aktifbank
  • Türkiye Ekonomik Bankası (TEB)

Odeabank Gelir Belgesi Olmadan Kolay Kredi

Odeabank belgesiz kredi kullanmak için şubeye gitmeye gerek bulunmamaktadır. Odeabank’tan gelir belgesi olmadan kredi kullanmak isteyenlerin başvuru yapabilecekleri başvuru kanalları şunlardır:

  • Odeabank İnternet Şubesi
  • Odeabank Mobil Şube

Bu kanallar üzerinden yapılacak başvurularda banka hiçbir belge veya teminat talep etmemektedir. Odeabank kredi hazır seçeneği ile 60 aya varan vade seçeneği ile kredi çekilebilmektedir. Banka bu kredi kapsamında %1,73 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır.

Enpara Gelir Belgesi Olmadan ve Kefilsiz Kredi

Enpara evraksız ve teminatsız kredi seçeneği, SMS ile veya internet bankacılığı aracılığıyla kullanılabilmektedir. Enpara QNB Finansbank tarafından sunulan bir bankacılık hizmetidir. Enpara genellikle düşük miktarda kredilerde yani ihtiyaç kredilerinde kredi kullandırırken daha az belge istemektedir. Bu tür ihtiyaç kredilerinde banka tarafından %1,49 faiz oranı ve 60 aya kadar vade seçenekleri sunulmaktadır. Belgesiz ve kefilsiz krediye internetten başvuru yapmak istiyorsanız Enpara’nın kredi hesaplama sayfasına girdikten sonra kredi miktarınızı ve vade seçeneğini seçerek sayfanın aşağısında bulunan devam seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve telefon numaranızı girerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartından Fazla Para Çekilmesi Durumunda Ne Yapmalısınız?

Aktifbank Kolay Kredi

Aktifbank belgesiz kredi kullanmak için “nkolaykredi” uygulamasını ziyaret etmek gerekmektedir. Aktifbank’tan kredi kullanmak isteyenler internet sayfası üzerinden başvuruda bulunabilecekleri gibi telefon numaralarını banka ile paylaşarak kendilerinin aranmasını da isteyebilmektedirler. Ayrıca en yakın PTT şubesine giderek de kredi başvurusunda bulunabilmektesiniz. PTT başvurularında da yalnızca kimlik belgesi talep edilmektedir. Aktifbank %2,29’ten başlayan faiz imkanı ve 60 aya kadar vade seçenekleri ile kredi kullandırmaktadır.

Kredi Hesaplaması Yapma

Kredi hesaplama araçları bankaların kendi sayfalarında bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız müşterisi olduğunuz ve kredi kullanmak istediğiniz bankanın internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Gelir belgesi olmadan kredi veren bankaların da kolay kredi imkanları için de internet siteleri üzerinden hesaplama yapılabilmektedir. Bankanızın internet sitesini ziyaret ettikten sonra “Hesaplama Araçları” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Ardından başvuru yapacağınız kredi türünü, kullanmak istediğiniz kredi limitini ve kredi vadesini seçerek hesaplama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu