Finans ve Banka

Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı

Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı 2021 yılında farklı iş ve ihtiyaçlar için finansman sağlıyor. Bankanın bu finansmanlar için ayrı ödeme planları vardır.

Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı 2021 farklı pek çok ihtiyacın giderilebilmesi için veriliyor. Türkiye Finans müşterilerinin çeşitli ihtiyaçları için finansman desteği sunuyor. Türkiye Finans başvurulan ihtiyaç finansmanı türüne göre de vereceği miktarı belirleyebiliyor. Türkiye Finans ihtiyaç finansmanının üst limiti 50 bin TL’dir. Ayrıca banka bu finansman için 60 ay da vade imkanı sağlıyor. Bankanın müşterilerine verdiği ihtiyaç finansmanlarından bazıları şöyledir:

 • Evlilik finansmanı,
 • Tekne finansmanı,
 • Konut geliştirme finansmanı,
 • Hac umre finansmanı,
 • Konut tamamlama finansmanı,
 • Sağlık finansmanı,
 • Eğitim finansmanı.

Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finansın ihtiyaç finansmanı başvurusu için ilk olarak hangi belgeler talep ediliyorsa onların edinilmesi gereklidir. Daha sonrasında bu belgelerin banka şubesine teslim edilmesi şarttır. Gerekli belgeleri ile en yakın Türkiye Finans şubesine giden kişiler başvuru formunu doldurarak işlemlerini başlatabilirler. Daha sonrasında bu başvurudan olumlu sonuç alınması halinde de nakit anında kişinin hesabına yatar.

İhtiyaç Finansmanında Bankanın Talep Ettiği Belgeler

İhtiyaç finansmanı için istenen belgelerden bir tanesi proforma faturadır. Hangi ihtiyaç için finansmana başvurulacaksa bunun için proforma faturası alınması gereklidir. Bu fatura satın alınacak hizmet ya da ürün için ödemesi gereken ücreti göstermektedir. Bankada bu faturaya göre ne kadar finansman sağlanacağına karar verir. Bunun dışında ihtiyaç finansmanı başvurusu için Türkiye Finans’ın talep ettiği belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi,
 • Gelir belgesi ya da maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi.

Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanının Taksitleri Nasıl Ödenebilir?

İhtiyaç finansmanının taksit ödemesi başvuru sırasında verilen otomatik ödeme talimatıyla yapılmaktadır. Türkiye Finansın ihtiyaç finansmanı başvurusu sırasında banka sizden otomatik ödeme talimatı alır. Bu talimat sayesinde de her ay taksit ödeme işlemiyle uğraşmak durumunda kalınmaz. Bankada yeterince bakiyenin olması durumunda banka ödeme günü geldiğinde taksit tutarını otomatik olarak hesabınızdan çeker. Otomatik ödeme talimatı vermek istemeyen kişiler ise Türkiye Finans şubelerinden de ödemelerini gerçekleştirebilir. Bunun dışında müşteri iletişim merkezi ve internet şubeleri de yine finansman ödemelerinin yapılabileceği kanallar arasındadır.

İhtiyaç Finansmanını Kar Oranı Nedir?

İhtiyaç finansmanı kar oranı vade sayısına göre değişiyor. Türkiye Finans belirlenen vadeye göre kar oranında da değişiklik yapıyor. Vade sayısı arttıkça kar oranı da yükseliyor. Türkiye Finans’ın ihtiyaç finansmanı için vade sayısına göre belirlediği kar oranları şu şekildedir:

 • 12 ay vade için %1,92,
 • 24 ay vade için %1,93,
 • 36 ay vade için %1,94,
 • 48 ay vade için %2,09,
 • 60 ay vade için %2,16.

Bu vade sayısı başvuru sırasında belirlenmelidir. Vade miktarı belirlenirken de kar oranları göz önüne alınmalıdır.

Türkiye Finans’ın Finansman Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Türkiye Finansın ihtiyaç finansmanını hesaplama işlemi internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabiliyor. Almak istediği ihtiyaç finansmanı için ne kadarlık taksitler ödemesi gerektiğini öğrenmek isteyen kişiler Türkiye Finans’ın internet sitesine girebilir. Bu site üzerinde hesaplama araçları sayfası mevcuttur. Bu sayfaya giren kişilerin ilk olarak finansman türünü seçmesi gereklidir. Daha sonrasında ise finansman tutarı ve taksit sayısı seçilmelidir. Türkiye Finans ihtiyaç finansmanını hesaplamasının yapılmasının ardından aylık taksit tutarı hakkında bilgi edinilebilir. Ayrıca banka şubelerine başvurulmasının ardından hesaplama yapılabilir. Türkiye Finans müşteri temsilcileri ihtiyaç finansmanına dair her türlü bilgiyi müşterilerine aktarmasının yanı sıra aylık ödenmesi gereken taksit tutarına dair de bilgileri verecektir.

Konu ile alakalı daha fazla bilgi alabilmek için bankanın internet sayfasına göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu