Finans ve Banka

Bankamatik Kart Şifresi Alma

Bankamatik kart şifresi alma işlemleri bankaların ATM'lerinden veya sms yoluyla yapılabilmektedir. Kart şifresi işlemlerini sizler için inceledik.

Bankamatik kart şifresi alma işlemleri için SMS, ATM’ler ya da banka müşteri hizmetleri kullanılabilmektedir. Bu işlem için uygulanacak yöntemlerde kişiler, yeni aldıkları bankamatik kartlarının şifrelerini değiştirebilecekleri gibi, şifre unutma nedeniyle kullanamadıkları kartlar için de bankamatik kart şifresi alabilmektedir. Her iki durumda da işlemler bankamatiklerden ya da müşteri hizmetlerinden yapılabilir.

Garanti Bankası Bankamatik Kart Şifresi Almak

Garanti banka kartınız için şifre almak, müşteri hizmetleri ile mümkün olmaktadır. SIFRE yazıp kartınızın son 6 hanesini ve anne kızlık soyadınızın ilk 2 harfini 3340’a SMS olarak göndermelisiniz. Mesaja ekleyeceğiniz kart arkasındaki güvenlik kodunun ilk 2 hanesi ile işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde size yeni bir kart şifresi verilir. Bunun yanında 444 0 333 numarasından da kart şifrenizi alabilirsiniz.

Finansbank Bankamatik Kart Şifresi Alma

Finansbank kart şifresi almak için yapılması gereken, FIRMANAKIT yazıp kartınızın son 4 rakamını, anne kızlık soyadınızın ilk harfini, banka kartınızın vade tarihini aralarında boşluk bırakarak yazmanız gerekecektir. Yazdığınız mesajı 3996’ya göndermeniz yeterli olacaktır.

Akbank Bankamatik Kart Şifresi Alma

Akbank kart şifresi alma işlemi için mesaj yazmanız yeterlidir. BKSIFRE yazıp  bir boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini 4425’e göndermeniz gerekmektedir. ayrıca Akbank ATM’lerinden de şifre alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kartınızı yerleştirdikten sonra ‘şifremi unuttum’ bölümüne tıklamanız yeterlidir. Buradan anne kızlık soyadınız gibi güvenlik sorularına yanıt vererek şifre alabilirsiniz.

TEB Bankamatik Kart Şifresi Alma

TEB Bankası ATM kartı şifresi almak için bankanın müşteri hizmetleri ya da ATM’leri kullanılabilmektedir. 0850 200 06 66  numaralı telefonla TEB Bankası müşteri hizmetlerine ulaşılabilmektedir. Ayrıca bankanın resmi internet sitesinden Anında Şifre seçeneği ile bağlanılabilmektedir. Ancak bunun yapılması için kayıtlı cep telefonunuzun güncel olması gerekmektedir.

ING Bank Bankamatik Kart Şifresi Alma

ING Bank kart şifresi alabilmek için bankanın müşteri hizmetleri, ATM’leri ya da şubeleri kullanılmaktadır. ATM’den kart şifresi almak için kişilerin kartı yerleştirdikten sonra şifremi unuttum butonuna tıklamaları yeterlidir. Bunun haricinde 0850 222 06 00 numaralı hat ile de kart şifresi alınabilmektedir. Müşteri hizmetlerine bağlanarak alınacak bu şifre ile kart kullanımına devam edilebilmektedir.

Ziraat Bankası Bankamatik Kart Şifresi Almak (Videolu Anlatım)

Ziraat kart şifresi almak için yapmanız gereken, SIFRE yazıp kartınızın son 6 hanesini, anne kızlık soyadınızın son 2 harfini ve kartınızın arkasındaki güvenlik kodunun ilk 3 hanesini 4757’ye göndermek olmalıdır. Bunun yanında 0850 220 00 00 numarasından da kart şifresi alınabilmektedir. Ayrıca bankamatikler de bu işlem için kullanılabilir. ATM’ye kartınızı yerleştirdikten sonra ‘Giriş, Şifre İşlemleri’ menüsünden şifre alma ve değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Bankamatik Kart Şifresi Almak

Yapı Kredi  kartın şifresini almak için SMS bankacılığı, müşteri hizmetleri ya da ATM’ler kullanılabilmektedir. SMS bankacılığı kullanılacaksa yapılması gereken, SIFRE yazıp kartın son 4 rakamını yazmak, kartın arkasındaki 3 haneli güvenlik numarasını tuşlamak ve ardından  kendiniz belirlediğiniz 4 haneli kart şifrenizi yazarak 4440’a göndermek olmalıdır. Bunun yanında ATM’lerin şifremi unuttum butonları ile de kart şifresi alımı gerçekleşmektedir.

Vakıfbank Bankamatik Kart Şifresi Almak

Vakıfbank banka kartına şifre almak için ATM’ler, müşteri hizmetleri ya da SMS  bankacılığı kullanılmaktadır. Bunun için SMS bankacılığı kullanılacaksa izlenecek yol şu şekildedir: Kartınızın üzerindeki numaranın tamamını 5724’e SMS atarak cep telefonunuza şifrenizin gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında ATM’lerin şifremi unuttum butonlarından da kart şifresi değişikliği yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu