Finans ve Banka

Bankamatikten Şifre Alma

Bankaların ATM'lerinden veya bankamatikten şifre alma yöntemlerini sizler için derledik. 2019 yılı itibariyle ATM'den şifre alma yöntemleri..

Bankamatikten şifre alma yöntemi sayesinde banka kartlarını yeni kullanacaklar veya şifrelerini yenilemek isteyenler kolay bir şekilde işlemlerini yapabilir. Bunun için müşterisi olunan bankanın ATM’sine gidilerek banka veya kredi kartlarının bankamatiğe takılması ile şifre alma işlemleri çabucak tamamlanabilir.

Ziraat Bankası Bankamatikten Şifre Alma

Ziraat Bankası bankamatiğinden şifre almak isteyenler, ilk önce kartlarını ATM’ye takmalıdır. Daha sonra ekrana çıkan seçeneklerden “Giriş Şifre İşlemleri” sekmesi tercih edilmelidir. Bu bölüme gelindikten sonra müşteriler şifrelerini belirleyerek kolay bir şekilde kartlarının şifresini oluşturabilir.

Yapı ve Krediler Bankası Bankamatikten Şifre Nasıl Alınır?

Yapı ve Krediler Bankası bankamatiğinden şifre alınması için ilk önce bankanın ATM’sinden kartın girişi sağlanmalıdır. Kart takıldıktan sonra “Kullanıcı İşlemleri” seçeneği tercih edilmelidir. Daha sonra “Yeni Şifre Al” adımına geçilerek ekrana gelen bölüme belirlenen şifre yazılmalıdır. Bu sayede kolay bir şekilde kartın şifresi alınmış olur.

Vakıfbank Bankamatikten Şifre Alma

Vakıfbank bankamatiğinden şifre almak isteyenler, ilk önce ATM’ye banka veya kredi kartlarını takmalıdır. Kart takıldıktan sonra ekrana gelen seçeneklerden “Kartlar” kısmına tıklanmalıdır. Bu bölümde kartın şifresi belirlenerek şifre oluşturma işlemi bitirilir.

Halkbank Bankamatikten Şifre Alma

Halkbank bankamatiğinden şifrelerini almak isteyen müşteriler, en yakın Halkbank ATM’sinin olduğu yere gitmelidir. ATM’ye gidildikten sonra Halkbank banka veya kredi kartlarından herhangi biri ATM’ye takılmalıdır. Kartın takılmasından emin olunduktan sonra ekranda çıkan sayfada “Kartlar” menüsüne gidilmelidir.  Menüye gelindikten sonra 4 haneli yeni bir şifre oluşturularak kartın şifresi belirlenmiş olur ve şifre alma işlemleri bittikten sonra kart ATM’den çıkarılır.

Türkiye İş Bankası Bankamatikten Şifre Nasıl Alınır?

Türkiye İş Bankası bankamatiğinden şifre alınması için ilk önce bankanın ATM’sine banka kartının yerleştirilmesi gerekir. Kart ATM’ye yerleştirildikten sonra “Şifre Al” menüsü üzerinden güvenlik sorularının doğru bir şekilde cevaplandırılmasından sonra yeni şifrenin belirlenmesi için sayfa çıkar. Çıkan sayfaya belirlenen 4 haneli şifrenin girilmesi durumunda İş Bankası kartının şifresi oluşturulmuş olur.

Garanti Bankası Bankamatikten Şifre Nasıl Alınır?

Garanti Bankası bankamatiğinden şifre alınması için istenilen adımların uygulanması gerekir. Aşağıda Garanti Bankası bankamatiğinden şifre alınması için uygulanması gereken adımlar detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

  • Bankanın ATM’sine ilk olarak kartın takılması gerekir.
  • Kart ATM’nin kart bölümüne takıldıktan sonra ekranda çıkan menülerden “Şifre Al” bölümü tercih edilmelidir.
  • Seçilen menüye gidildikten sonra ekrana gelen sayfaya 4 haneli kart şifresi yazılmalıdır.
  • Şifrenin oluşturulmasından hemen sonra kart ATM’den çıkarılmalıdır.
  • Böylece Garanti Bankası bankamatiğinden şifre alma işlemi kolay bir şekilde gerçekleşir.

TEB Bankamatikten Şifre Alma

TEB bankamatiğinden şifre alma işlemini yapacak olan müşteriler, ilk önce muhakkak bankanın kredi veya banka kartını temin etmeleri gerekir. Çünkü, kartsız bir şekilde ATM’den şifre alma işlemi gerçekleşmez. Kart alındıktan sonra ATM’nin kart girişine takılmalıdır. Daha sonra “Kart İşlemleri” menüsüne girilerek “Şifre Al”  kısmına tıklanmalıdır. Bu adımdan sonra müşteriler kartları için bir şifre belirlemeli ve ekrana belirledikleri şifreyi doğru bir şekilde yazmalıdır. Bütün işlemler yapıldıktan sonra şifre alma işlemi tamamlanır.

ING Bank Bankamatikten Şifre Alma

ING Bank bankamatiğinden şifre almak veya değiştirmek isteyenler, yeni kart aldıklarında verilen tek kullanımlık şifreyi ATM’ye kartı takarak girmelidir. Daha sonra “Şifre Değiştir” menüsü üzerinden kendi belirledikleri şifreyi yazarak kartın uzun sürelik kullanımlarında girilmesi gereken şifreyi oluşturabilir. Böylece kısa sürede şifre alma işlemleri yapılmış olur.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu