Girişimcilik

KFC Bayilik Başvurusu

KFC, uzun ismiyle Kentucky Fried Chicken, çoğu kişiye göre en güzel tavukları pişiren restorandır. Ülkemizde hatrı sayılır derecede bağımlısı olan KFC’nin sunduğu hizmetlere karşı istediği fiyatlar biraz fazladır. Ancak kullandığı malzeme kalitesi ve üst düzey standartlara sahip işgücü ile bu fiyatların üstünü hak etmektedir.  Ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde müşterisi olan KFC bayilik başvurusu zorlu bir süreçtir. Ancak fast food sektörü içerisinde tavuk ürünleriyle lider konumda olan bir markadan bayilik almak prestijli bir eylemdir. Markanın size sunacağı birçok avantaj bulunmaktadır.

KFC Bayilik Başvurusu Şartları

KFC bayiliği için istenilen şartlar, gıda sektöründe hizmet vermekte olan diğer restoranlarla hemen hemen aynıdır. KFC için ortalama bayilik ücreti 400.000 dolardır. Yatırım yapmanız gereken miktar da ortalama 600.000 dolardan fazla tutmaktadır. Yanınızda bulunması gereken nakit sermayenin de 250.000 dolar civarında olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla bir KFC bayisi açmanız için minimum 1 milyon doların üzerinde maddi kaynağa sahip olmanız gerekmektedir. Tabii fiyatın yüksek olması, getirinin de yüksek olması manasına gelmektedir. KFC’ye yaptığınız yatırım ortalama 12 ayda; maksimum 18 ayda geri gelebilmektedir. Bu nedenle girişimci bir yapıda olmanız ve başarı için azmetmeniz gerekmektedir. KFC bayiliği alan herkes, belli bir eğitim sürecine tabii olmaktadır.

Bayilik Şartlarını Nasıl Karşılayabilirim?

KFC değişik salatalarıyla, parça tavuk dolu kovalarıyla ve karışık tavuklardan oluşan enfes menüleriyle Türkiye’de en fazla tercih edilen fast food restoranlardan biridir. KFC bayiliği almak için giriş katında bir dükkana sahip olmanız gerekmektedir. Giriş katında bulunan mekanın içinin nasıl olacağı ve tavan yüksekliği gibi kriterler, KFC markası tarafından belirlenmektedir. Mülakatı geçmeniz durumunda size belirtilen direktifler doğrultusunda ayarlamaları yapmalısınız. Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu