Finans ve Banka

Ziraat Katılım İhtiyaç Finansmanı

Ziraat katılım ihtiyaç finansmanı 2021 yılında farklı iş ve ihtiyaçlar için finansman sağlıyor. Bankanın bu finansmanlar için ayrı ödeme planları vardır.

Ziraat Katılım 2021 ihtiyaç finansmanları arasında eğitim için verdiği finansman bulunuyor. Ziraat Katılım Bankası kişilerin farklı ihtiyaçları için finansman sağlıyor. Örneğin yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler Ziraat Katılım ihtiyaç finansmanı başvurusu yapabiliyorlar. Kişiler hem kendi eğitimleri hem de çocuklarının eğitimlerinin giderleri için ihtiyaç finansmanından yararlanabilir. Bunun dışında hac ve umreye gitmek isteyen ya da doğalgaz dönüşümünden faydalanmak isteyen kişiler de bu finansmandan faydalanabiliyor. Ayrıca yine elektronik ürünler için de ihtiyaç finansmanına başvurulabilir. Ziraat Katılım bu finansmanlar için farklı ödeme planları da oluşturabiliyor.

Ziraat Katılım İhtiyaç Finansmanı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım ihtiyaç finansmanının başvuru yolu banka şubelerine gidilmesidir. Ziraat Katılım’ın ihtiyaç finansmanına başvurmak isteyen kişilerin ilk olarak ne kadarlık bir finansmana ihtiyacı olduğunu belirlemesi gereklidir. Bunun için de proforma faturasının edinilmesi şarttır. Daha sonrası en yakın Ziraat Katılım şubesine giderek ihtiyaç finansmanı başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Son aşamada ise gerekli olan evraklar banka şubesine teslim edilmeli ve başvuru işlemi tamamlanmalıdır.

Ziraat Katılım İhtiyaç Finansmanı İçin Hangi Şartları Arıyor?

Ziraat Katılım ihtiyaç finansmanının koşulları arasında 18 yaşından büyük olmak vardır. 18 yaşından küçük kişiler herhangi bir bankacılık faaliyetinde bulunamaz. Bu şart ihtiyaç finansmanı için de geçerlidir. Bunun yanı sıra finansman için banka ipotek talep ediyorsa evli olan kişilerin bu ipotek için eşlerinden rıza alması da gereklidir. Eşin rızası olmadan teminat gösterilebilmesi mümkün değildir. Ayrıca Ziraat Bankası ihtiyaç finansmanı alabilmek sağlanması gereken diğer şart ise düzenli bir gelirin olmasıdır. Bu gelir maaşın yanı sıra kira gibi düzenli getiri sağlayan gelirler de olabilir.

İhtiyaç Finansmanı İçin Başvuru Belgeleri Nelerdir?

İhtiyaç finansmanı başvuru belgeleri arasında geliri gösteren evraklar vardır. Çalışan kişilerin çalışma durumuna göre bu gelir belgeleri değişebilir. Bu belgelerden herhangi birisinin bankaya teslim edilmesi yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra başvuru formu da şarttır. Bu forma Ziraat Katılım şubelerinden ulaşabilmek mümkündür. Ayrıca Ziraat Katılım ihtiyaç finansmanına başvuru için istenen diğer belgeler şu şekildedir:

  • Finansmana konu olan hizmete ilişkin proforma fatura,
  • Kimlik belgesi,
  • Gerek olması halinde kefile ait belgeler,
  • Şube tarafından başvuru sırasında istenecek diğer belgeler.

İhtiyaç Finansmanı Kar Oranı Ve Vade Sayısı

İhtiyaç finansmanı kar oranı %2,10’dur. Ziraat Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı için 60 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Bu finansmandan ayrıca %2,10 oranında kar payı talep ediliyor. Ziraat Katılım ihtiyaç finansmanları için esnek ödeme seçenekleri de sunuyor. Böylece kişiler kendi bütçelerine göre bir ödeme planı oluşturabiliyor. Bu da daha rahat taksitlerin ödenebilmesini sağlıyor. Bu ödeme planı da başvuru sırasında müşteri temsilcisinden destek alınarak oluşturulabilir.

Taksit Ödemeler Nasıl Yapılır?

İhtiyaç finansmanı ödemesi için Ziraat Katılım şubelerine gidilebilir. Belirlenen ödeme planına göre finansmanın taksitlerinin düzenli olarak yatırılması gereklidir. Bu taksit ödemeleri için de banka şubelerine başvurulabilir. Sürekli olarak banka şubesine gitmek istemeyen kişiler ise internet bankacılığını kullanarak finansman taksit ödemelerini yapabilir. Ayrıca Ziraat Katılım ihtiyaç finansmanı için otomatik ödeme talimatı da kabul ediyor. Bu sayede hesapta yeterli bakiyenin olması halinde banka taksit tutarını otomatik olarak hesaptan çeker. Bu da sürekli olarak taksit ödemelerini takip etme derdini ortadan kaldırır. Banka şubelerinde müşterilere ihtiyaç finansmanına dair her türlü bilgi verilir. Ödemelerin nasıl gerçekleştirilebileceği de yine müşteri temsilcileri tarafından başvuru sırasında aktarılır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu