Finans ve Banka

Ziraat Bankası Simkart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası telefon simkart blokesinin kaldırılması için kullanılan bankacılık kanalları aşağıda sıralanmıştır:

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri
 • Ziraat Bankası İnternet Şubesi
 • Ziraat Bankası Mobil Uygulaması
 • Ziraat Bankası ATM’leri

Yukarıda sıralanan kanallardan herhangi biri kullanılarak, bloke olan sim kartı aktif hale getirilebilir. Ziraat Bankası simkart blokesi, telefon numarasının 4.5G sistemine geçirilmesi ya da başka operatöre taşınması sonucunda ortaya çıkan geçici bir durumdur. Sim kart blokesi iptal edilmezse, bankanın herhangi bir kanalı üzerinden bankacılık işlemleri gerçekleştirilemeyecektir.

Ziraat Bankası Simkart Blokesi Neden Kaldırılmalıdır?

Sim kart blokesinin kaldırılması için işlem yapılmadığı zaman, telefon numarası banka işlemlerinde kullanılmamaktadır. Bankacılık sisteminde güvenlik işlemlerinin yapılması için cep telefonuna güvenlik mesajı gönderilmektedir. Sim kart blokesi olduğu sürece, bankacılık işlemlerinin yapılması için SMS kodu gönderilemez ve güvenlik duvarı aşılmadığı için işlemler tamamlanamaz. Sim kart blokesi kaldırılmadığında kullanımı kısıtlanan işlemler şunlardır:

 • Online alışveriş 3D Secure uygulaması
 • SMS bankacılığı işlemleri
 • SMS üzerinden kredi kartı ve banka kartının şifre işlemleri
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri
 • Ziraat Banaksı internet şubesi
 • Ziraat Bankası mobil uygulaması
 • Ziraat Bankasıyla anlaşmalı mağazalarda alışveriş kredisi başvurusu

Yukarıda belirtilen işlemlerin aktif olarak kullanılması için sim kart blokesinin kaldırılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma ATM (Videolu Anlatım)

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Simkart Blokesi Kaldırma

Ziraat Bankası telefon bankacılığı sistemi kullanılarak, sim kart blokesi kaldırılmaktadır. 0850 220 00 00 iletişim numarası arandıktan sonra, sesli yanıt sistemi tarafından kimlik doğrulaması talep edilmektedir. T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasının sisteme girilmesinin ardından, sim kart blokesi sistem tarafından anlaşılacak ve çözüm için işlem sayfasına yönlendirme yapılacaktır. Ziraat Bankasında kayıtlı olan telefon numarası üzerinden müşteri hizmetleri arandığı zaman, sim kart blokesi için doğrudan işlem sayfasına bağlanılmaktadır. Sim kart blokesinin kaldırılması için talimat oluşturulduktan sonra, telefon numaraları bankacılık işlemlerinde kullanılmaya devam edilebilir.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Ziraat Bankası mobil uygulaması ya da internet şubesi kanallarından bir tanesi kullanılarak, sim kart blokesi kaldırılabilir. www.ziraatbank.com.tr adresine tıklandıktan sonra, sayfada yer alan “İnternet Şubesi” bölümü açılmalıdır. İnternet şubesi giriş ekranında talep edilen T.C. kimlik numarası ve online bankacılık şifresinin sisteme girilmesinin ardından, sim kart blokesinin kaldırılması için işlem sayfası açılacaktır.

Ziraat Bankası ATM’leri Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası bankamatik cihazlarından sim kart blokesini kaldırmak için kredi kartı ya da banka kartı kullanılmaktadır. Kart şifresinin doğrulanmasının ardından bankamatik girişi tamamlanmalı ve sim kart bloke işlemleri için menüye giriş yapılmalıdır. Menü üzerinden “Diğer İşlemler” seçimi yapıldıktan sonra “Bilgi ve Şifre İşlemleri” seçimi yapılmalıdır. Açılan ekrandan “Sim Kart Bloke Kaldırma” menüsü tercih edildikten sonra, Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden telefon numaraları aktifleştirilebilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu