Finans ve Banka

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır, sim kart bloke olduğunda neler yapmalısınız sizler için inceledik.

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etmek zorunlu değildir. Sim kart değişikliklerinden sonra bankalar tarafından sim kart blokesi konulmaktadır. Özellikle 4.5G mobil iletişim altyapısına geçişler ile birlikte birçok banka müşterisi tarafından sim kart bloke kaldırma işlemi yapılmaktadır.Bu blokeyi kaldırma işlemi, bazı bankalar tarafından yalnızca şubelere giderek yapılmaktadır. Ziraat Bankası ise birden fazla iletişim kanalı ile sim kart blokesi kaldırma işlemi sunmaktadır. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırmak için yapılabilecek işlem kanalları şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri
  • Ziraat Bankası ATM’leri
  • Ziraat Bankası şubeleri

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri SİM Kart Bloke

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri SİM kart bloke kaldırma hizmeti için tercih edilebilecek en zahmetsiz seçenektir. Sim kart bloke kaldırma işlemi, özellikle internet işlemleri için büyük önem arz etmektedir. Çünkü numara değişikliği gibi durumlarda tek kullanımlık şifreler yeni numaraya gelmediği için sıkıntı olmaktadır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, bu konuda tercih edebileceğiniz ilk seçenektir. Bankayla müşteri hizmetlerini arayarak irtibata geçtikten sonra Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırmak için yapmanız gereken şey müşteri temsilcisine bağlanmak olmalıdır. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırmak için irtibat kurabileceğiniz müşteri hizmetleri telefon numaraları şu şekildedir:

 • 0 850 220 00 00
 • 444 00 00

Ziraat Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direkt bağlanma, işlemlerinizi hızla gerçekleştirmek konusunda büyük önem arz etmektedir. Çünkü direkt bağlanma seçeneklerini düşünmeden doğrudan müşteri hizmetleri menüsünden müşteri temsilcisine bağlanmaya çalışırsanız, bu işlem 15 dakika civarı bir süreyi bulabilmektedir. Ziraat Bankası müşteri temsilcisine bağlanabileceğiniz en hızlı yol şu şekildedir:

 • 0 850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramak
 • Telesekreter devreye girdiğinde sırasıyla 1 ve 6’yı tuşlamak
 • Sizden istenen T.C. kimlik numarası, kart numarası ve kart şifresi gibi bilgileri girmek
 • Ardından 0’ı tuşlamak

Sırasıyla bu işlemleri yaptığınız takdirde, kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilmektesiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Yurtdışı

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri yurtdışı aramalarında hizmet vermektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri yurt dışı  irtibat numarası şu şekildedir:

 • +90 850 220 00 00

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma ATM (Videolu Anlatım)

Ziraat Bankası ATM üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemi için bankaya ait kredi kartı veya banka kartı kullanılması gerekmektedir. Kartsız işlemler menüsünde sim kart bloke kaldırma işlemi yapılmamaktadır. Ziraat Bankası kartınız ile ATM’ye giriş yaptıktan sonra izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

 • Öncelikle Diğer İşlemler seçeneğine basılmalıdır.
 • Ardından Bilgi ve İşlemler menüsüne giriş yapılması gerekmektedir.
 • Son olarak açılacak olan pencerede “Sim Kart Bloke Kaldırma” seçeneği tıklanarak Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırmak kolaylıkla yapılmaktadır.
 • Ziraat Bankası ATM’sine giderken mutlaka telefonunuzun yanınızda olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırmak için, Ziraat Bankası şubelerine gidilerek de kolaylıkla yapılmaktadır. Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ettiğinizde ilk yapmanız gereken sıra almak olmalıdır. Tüm bankacılık işlemleri gibi Ziraat Bankası sim kart bloke işlemleri de sıra alarak gerçekleştirilmektedir. Sıranızı numaratörden, bireysel müşteri temsilcisi veya gişe işlemlerinden alabilirsiniz. Bu konuda tercihinizi en az sıra olan seçenekten yana kullanmanız işlemlerinizi hızlandıracaktır. Bankaya giderken yanınızda kimlik kartınızın ve cep telefonunuzun bulunması gerekmektedir. Çünkü Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırmak yapılırken tarafınıza mesaj gönderilmektedir.

Aklınız takılan her hangi bir nokta varsa aşağıdan yorum yapabilir, ya da Ziraat bankası ve finans ile alakalı diğer konular için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ozan
28 Nisan 2020 03:35

Bu bloke kaldirma islemi hangisi oluyor mobil bankacilik sifresi kilitli olanlar icin mi yoksa baska bir sey mi

Emrah
8 Mayıs 2020 22:39

Sim kart benim adima ama esim kullaniyo kredi icin sim kart bloke kaldirmasi.lazim nasil olur

Abdülkader Edlebi
16 Mayıs 2020 03:42
Reply to  Emrah

SIM kart benim üstümde değil nasıl yapabilirim

Gokhan
3 Temmuz 2020 19:40

Eski kartimin suresi doldu bana yeni kart yolladılar bu sürecte telefon hatti degistirdigim icin kartim blokelendi fakat atm den yeni kartima blokeli oldugu icin mesaj gelmiyor ne sifre olusturabiliyorum ne de blokeyi kaldirabiliyorum

Ahmet
27 Ocak 2021 18:24

Yeni hesap actim kart elime gelmedi sim karti bloko oldugunu ogrendim napmam gerek

Başa dön tuşu