Finans ve Banka

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Ziraat bankası sim kart bloke kaldırma işlemi sim kart değişikliğinde ve numara değişikliği yapıldığında bankalara bildirmek suretiyle yapılan bir işlemdir. Sim kart bloke kaldırma işlemi yapılmadığı zaman bankanın sunduğu internet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi hizmetlerden yararlanılmaz. Ayrıca ATM’ den para çekme işlemleri ve kartsız para yatırma işlemleride gerçekleştirilemez. Bankanın bazı hizmetlerindende yararlanılamaz. Bu yüzden müşteriler numara değişikliği veya sim kart değişikliği yaptığı zaman bankanın sim kart bloke kaldırma yöntemlerinden birini kullanarak güncelleme yapmaktadır. Sim kart bloke değişikliği bazı telefonlarda da değiştirildiği zaman yapılması gereken bir işlemdir. Bankanın hizmetlerinden kesintisiz yararlanmak için değişiklik yapılan numaranın sim kart blokesinin kaldırılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi ATM üzerinden Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası ATM’lerinden sim kart bloke kaldırmak için banka kartı yada kredi kartı gerekmektedir. Müşteri kartlarından sim kart blokesini kaldırarak internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanılabilir. Ziraat Bankası ATM’lerinden kart ile şifre girilerek giriş yapıldığı zaman ilgili menüden talimatlar takip edilerek sim kart bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlem sırası şu şekildedir;

  • ATM’ den kart ile giriş yapılır
  • Kart şifresi girilir
  • Ana menü ekranı açılır
  • Diğer işlemler seçilir
  • Bilgi şifre işlemleri seçilir
  • Sim kart bloke kaldırma seçeneği ile işlem tamamlanır.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Müşteri Hizmetleri İle Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası sim kart bloke işlemi müşteri temsilcileri ile yapılmaktadır. Değişiklik yapmak istenen bankanın müşteri hizmetleri aranak bloke işlemi tamamlanır ve müşteri bankanın sunduğu hizmetlerden yararlanmaya devam edebilir. Sim kart bloke kaldırma için müşteri hizmetleri arandığı zaman telesekreter sim kart blokesi mevcut kaldırma için tuşlama yapılmasını isteyecektir. İstenen tuşa basıldıktan sonra yönlendirmeler tamamlanınca sim kart bloke işlemi güncellemesi yapılmış olacaktır. ATM’ den sim kart bloke işlemi yapmak için beklemeden müşteri hizmetleri aracılığı ile sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleşmiş olur.

Ziraat Bankası 4.5G Sim Kart Değişikliği Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası 4.5G sim kart güncellemesi ATM’lerden yapılmaktadır. Tüm GSM operatörleri 1 Nisan 2016 tarihinde sim kartı cihazıyla uyumlu olan banka müşterileri için 4.5G iletişim altyapısı kullanılmaya başlanacağı duyurulmuştur. Bu durum sim kartlarını 4.5G uyumlu sim kart ile değiştirmek isteyenler önce değişikliği yapıp daha sonra bankalarının ATM’lerinden sim kart bloke işlemini kaldırma adımlarını izlemelidir. Aksi taktirde bankanın sunduğu internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanılamaz. 4.5G sim kart değişikliği yapan müşteriler sim kart bloke kaldırma işlemlerini ATM ve müşteri hizmetlerinden kaldırabilir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Yöntemleri

Ziraat bankası bloke kaldırma yöntemleri ile sim kart değişikliği yapılmış yada numara değişikliği gerçekleşmiş müşterilerin bloke durumlarını kaldırmak için yapılmaktadır. Sim kart bloke kaldırma yöntemleri bankacılık hizmetlerinden kesintisiz yararlanmak için mutlaka yapılması gereklidir. Sim kart bloke kaldırma yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Ziraat Bankası ATM’ lerinden sim kart bloke kaldırma işlemleri gerçekleştirebilir
  • Müşteri hizmetlerinden yapılacak olan görüşme ile sim kart bloke işlemi gerçekleştirilebilir
  • Banka şubelerine giderek sim kart bloke işlemi kaldırma işlemini gerçekleştirilebilir.

Özellikle bankaya giderek zaman kaybetmek istemeyen müşteriler ATM ve müşteri hizmetleri yöntemleri ile sim kart bloke kaldırma işlemlerini gerçekleştirmektedir. İşlem gerçekleştikten sonra bankanın sunduğu hizmetlerden yararlanmaya devam edilir. İnternet ve mobil bankacılık hizmetlerini kullanan müşteriler giriş yaparken cep telefonlarına gelen SMS ile güvenli şekilde hizmetlerden yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası sim kart kaldırma işlemi müşteri hizmetlerinden yapılacak ise müşteri hizmetleri aranarak gerekli kişisel bilgileri doğru girmek suretiyle sim kart bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Müşteri hizmetleri arandığı zaman kimlik kartı ve cep telefonu ile işlem yapılmaktadır. Müşteri hizmetlerinden yapılacak olan sim kart bloke kaldırma işlemleri gerçekleştikten sonra sms ile değişikliğin yapıldığına dair bilgilendirme mesajı gelmektedir. Müşterinin sim kart blokesini kaldırmak istediği telefon yanında olmalıdır ve değişiklik yapılırken gelen sms ile doğrulama yapılmalıdır. Sim kart bloke işlemleri kaldırıldıktan sonra banka hizmetlerinden kesintisiz yararlanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu