Finans ve Banka

Ziraat Bankası Şifre Alma İşlemleri

Ziraat Bankası şifre alma işlemleri mobil, internet bankacılığı, ATM'ler ve sms ile yapılabilmektedir. Ziraat bankası şifre alma işlemlerini inceledik.

Ziraat Bankası şifre alma işlemleri, almak istediğiniz hizmet şifresine göre değişiklik göstermektedir. Bankanın, Ziraat Bankası şifresi gereken hizmet kanalları son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte hızla artmıştır. Hizmet kanalları şifre işlemleri için Ziraat Bankası’nın internet sitesini kullanabilirsiniz. Hizmet kanalları dışında, bankadan edindiğiniz kredi kartları ve banka kartları için de şifreye sahip olmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifre Alma (Video)

Ziraat Bankası banka kartı şifre alma işlemleri birçok farklı kanaldan yapılabilmektedir. Ziraat Bankası‘ndan sahip olduğunuz kredi kartının veya banka kartının şifresini alabileceğiniz hizmet kanalları şunlardır:

 • Ziraat Bankası SMS sistemi
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri
 • Ziraat Bankası internet bankacılığı
 • Ziraat Bankası mobil bankacılık

Ziraat Şifre Alma SMS ile

Ziraat Bankacılığı SMS ile şifre alma işlemi için 4757’ye SMS gönderilmesi gerekmektedir. SMS ile bankadan şifre alma işleminiz için atmanız gereken SMS şu şekildedir:

 • SIFRE yazıp birer boşluk bırakarak sırasıyla; kart numaranızı, doğum yerinizi ve kart güvenlik kodunuzu yazmanız gerekmektedir.
 • Örnek SMS: SIFRE 123456 ANKARA 123

Ardından şifreniz tarafınıza gönderilmektedir. Gönderilen şifreyi, kartınızı ilk kullandığınızda değiştirmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Şifre Alma İnternetten (Video)

Ziraat Bankası internetten kart şifresi alma, internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden kart şifresi alabilmek için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

 • Giriş yaptıktan sonra ana menü üzerinden “Kartlarım” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından şifresini edinmek istediğiniz kart türünü seçmeniz gerekmektedir.
 • Açılan ekran üzerinden şifresini almak istediğiniz kart seçilmelidir.
 • Daha sonra “Kart Ayarları” sekmesine girilmelidir.
 • Sonrasında şifre belirleme sekmesine tıklanarak şifrenizi oluşturabilmektesiniz.

Eğer şifre alma işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden değil de Ziraat Mobil uygulaması ile yapmak isterseniz, aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Şifre Alma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile şifre alma işlemi yapabileceğiniz irtibat numaraları şu şekildedir:

 • 0 850 220 00 00
 • 444 00 00

Müşteri hizmetleri ile iletişim kurulduktan sonra “Şifre İşlemleri” seçeneğini tercih etmeniz gerekmektedir. Ardından banka sizden T.C. kimlik numarası ve kart numarası gibi bazı bilgiler talep etmektedir. Bu bilgileri tuşladıktan sonra Ziraat Bankası şifresi kolaylıkla oluşturulabilmektedir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası internet şubesi için şifre alma işlemleri, bankanın internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı hizmeti ile Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek yapmanız gereken pek çok işlem yapılabilmektedir. Bu sebeple bankaların internet bankacılığı hizmetine talep oldukça artmıştır. İnternet bankacılığı şifresi, Ziraat Mobil uygulaması ve Ziraat internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Ziraat Bankası şubelerine gitmeden, internet bankacılığı şifresi edinebilmek için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

 • İlk olarak yapmanız gereken şey bankanın internet sitesini ziyaret etmek olmalıdır.
 • Ardından “İnternet Bankacılığı” sekmesine tıklayıp açılan pencerede “Online Bankacılık” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 • Bu sekmede şifrenizi belirlemeden önce T.C. kimlik numaranız, telefon numaranız ve kart numaranız gibi bazı bilgilerin girilmesi istenmektedir.
 • Son olarak karşınıza şifre belirleme sayfası çıkmaktadır. Ziraat Bankası şifre belirlemenizi yaparak internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil Şifre Alma (Video)

Ziraat Mobil’den şifre alma ile internet bankacılığı şifrenizi kolaylıkla oluşturabilmektesiniz. Bu yöntemle internet bankacılığı şifresi almak için, mobil uygulamanın açılış sayfasında “Başvurular” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Ardından “İnternet Bankacılığı Online Başvuru” seçeneğine tıklayıp, sizden istenen bilgileri girerek kısa süre içerisinde internet bankacılığı girişleri için Ziraat Bankası şifresi edinebilmektesiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu