BankacılıkFinans ve Banka

Ziraat Bankası Sanal POS Ücreti ve Komisyonu

Ziraat Bankası tarafından alınan sanal POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, belirli kriterlere bağlı tutularak değişkenlik göstermektedir. Bu kriterler kampanya bazında değişiklik göstermektedir. Ziraat Bankası Sanal POS hizmetleri kapsamında sunulan kampanyalar şu şekilde listelenmektedir:

 • Standart POS uygulaması: Genel olarak kullanılan bu hizmet içeriğinde tüm banka kartlarına yönelik tek çekimli ödemeler yapılabilmektedir.
 • Ziraat Bankkart POS uygulaması: Ziraat kartları için taksit olanakları sunmasının yanı sıra ComboLira olarak adlandırılan puanların da birikmesine yönelik hizmet sunmaktadır.
 • Başak POS uygulaması: Çiftçilere yönelik sunulmakta olan Başak Kart kampanyalarına yönelik de hizmet vermekte olan bir POS uygulamasıdır.
 • Doktor POS uygulaması: Özel muayenede hizmet vermekte olan hekimlere yönelik sunulan bir hizmet olarak bilinmektedir.

Ziraat Bankası Sanal POS Komisyon Oranları Nasıldır?

Ziraat Bankası tarafından belirlenen POS komisyonları, standart bir ücret olarak belirlenmekte olup kredi kartları için %1,30, banka kartları için %1,10 olduğu bilinmektedir. Bu oranlar standart ödeme olarak belirlenmekte olup değişiklik göstermemektedir.

Sabit Ücretli POS cihazlarında ödemeler sabit olarak belirlenmektedir. İsteğe bağlı olarak taksitli ya da taksitsiz gibi seçimlerin yapılması mümkündür. Taksit seçiminin yapılması ile birlikte maksimum 4 takside kadar paket içerisinde değerlendirilebilmektedir.

Sabit Ücretli POS hizmetleri her POS kullanımında geçerli olmamakla birlikte şu paketler ile hizmet vermektedir:

 • 1.000 TL limit için sabit tutar 16 TL
 • 2.000 TL limit için sabit tutar 33 TL
 • 3.000 TL limit için sabit tutar 50 TL
 • 5.000 TL limit için sabit tutar 84 TL

Bu tutarlara ek olarak 50.000 TL tutarına kadar limit olanakları sunulmaktadır. Maksimum 50.000 TL için sunulan paket ödemesi ise 800 TL olarak belirlenmektedir. Bu tutarlar tek çekim için belirlenmekte olup taksitli paketler için farklı tutarlar hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası POS Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası POS cihazları özellikleri, cihaz tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. POS çeşitleri ise üye iş yerlerinin ihtiyaç ve taleplerine göre çeşitlenmekte olup şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Masaüstü POS: Herhangi bir sabit telefon hattı üzerinden bağlantı kurularak kullanılabilmektedir. ADSL alt yapısını kullanarak hizmet verdiği bilinmektedir.
 • Mobil POS: Herhangi bir kabloyu gerekli kılmadan kullanılabilmektedir. Telefon hatlarını çekim gücüyle eş değer bir çekim olanağı bulunmaktadır.
 • Temassız Okuyuculu Masaüstü POS: Temassız kart kullanımlarına uygun bir POS cihazı olarak bilinmektedir. Bu cihazın, aynı zamanda temaslı olarak da işlem yapması mümkün olmaktadır.
 • Ziraat Bankası Sanal POS: İnternet alışverişlerinde kullanılmakta olan bir POS çeşidi olarak bilinmektedir.

Ziraat Bankası POS Destek Hattı

Ziraat Bankası tarafından POS cihazı müşterilerine yönelik hat, yalnızca cihaz kullanan müşterilerine yönelik hizmet sunmaktadır. Bu hat üzerinden cihaza ilişkin; ödeme, bağlantı, taksit gibi pek çok konuyu öğrenebilmek mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası POS destek hattı, 0850 202 35 00 olarak bilinmektedir. Bu hat üzerinden bilgi almanın yanı sıra ihtiyaç talepleri de oluşturmak mümkün olmaktadır. Malzeme talep menüsünden gerekli malzemeler istenebilmektedir.

Ziraat Bankası POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası üzerinden POS başvurusu yapmak için, bankanın kendi internet sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Bu site üzerinden POS hizmetleri sekmesi seçilerek başvuru formu doldurulmaktadır.

Başvuru formu dolduran müşteriler banka tarafından aranarak detaylı bilgilendirmeler sunulmaktadır. Ziraat Bankası sanal POS başvurularının onaylanmasının ardından banka ile gerekli sözleşmeler imzalanarak anlaşma sağlanmaktadır.

İnternet üzerinden başvuru yapmadan doğrudan şube ile görüşerek de POS cihazı başvurusu yapılabilmektedir. Müşteriler, tercihlerine göre bir seçim yaparak başvuru süreçlerini yürütebilmektedirler.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu