Finans ve Banka

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma

Ziraat Bankası kredi kartı adına, internet harcamalarında kullanılmak üzere sanal kart oluşturulmaktadır. İnternet harcamalarının güvenli ve hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan sanal kartlar, Ziraat Bankası kredi kartı olan Bankkart bilgilerinin güvende kalmasını sağlamaktadır. Ziraat Bankası sanal kart oluşturma işlemleri, bankaya ait alternatif işlem kanalları üzerinden gerçekleştirilmelidir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri kullanılarak, Bankkart kredi kartı adına sanal kart çıkarılabilir.

Ziraat Bankası Sanal Kartların Kullanımı ve Özellikleri

Bankkart sanal kart kullanımıyla, kredi kartı bilgilerine ihtiyaç duyulmadan online alışveriş yapılmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı olan Bankkarta ait bilgiler, sanal kart numarasının kullanımıyla koruma altına alınmaktadır. E-ticaret alışverişleri, sosyal medya harcamaları ve çeşitli oyun ödemelerinde sanal kartlar kullanılabilir. Ziraat Bankası sanal kartları, fiziki bir görünüme sahip değildir ve sanal kartlar her alışverişin ardından bloke edilmektedir. Sanal karta ait numara alışverişin ardından güncellendiği için alışverişte kullanılan kart numarası bir daha kullanılamaz. Sanal kartların içine aktarılan limitler, alışverişin tamamlanmasının ardından Ziraat Bankası hesabına geri iade edilmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı numarası ve karta ait diğer bilgiler internette paylaşılmayacağından, kredi kartı ve banka hesabı başkaları tarafından kullanılamaz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Ziraat Bank telefon bankacılığı sistemi üzerinden sanal kart oluşturmak için 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 iletişim numaraları kullanılmalıdır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri arandıktan sonra, sesli yanıt sistemi tarafından kimlik doğrulaması talep edilecektir. T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası sisteme girildikten sonra, Bankkart numarası ve kredi kartı şifresi kullanılmalıdır. Cep telefonuna gönderilen güvenlik kodunun sisteme girilmesinin ardından, telefon bankacılığı işlemleri başlatılabilir. Müşteri hizmetleri üzerinden müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra, Bankkart için sanal kart oluşturma talimatı verilmelidir.

Ziraat Bankası İnternet Şubesinden Sanal Kartı Oluşturma

Ziraat Bank internet bankacılığı sistemine giriş yapmak için www.ziraatbank.com.tr adresi kullanılmalıdır. Ziraat Bankası internet sitesi açıldıktan sonra, sayfanın sağ üst kısmında yer alan “İnternet Şubesi” butonuna tıklanmalıdır. İnternet bankacılığı giriş ekranında, T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasıyla birlikte, online bankacılık şifresi talep edilmektedir. Sistem girişi yapıldıktan sonra, Bankkart kredi kartının sayfası açılmalı ve kredi kartı için sanal kart oluşturulmalıdır.

Ziraat Bankası Mobil Uygulaması Sanal Kart İşlemleri

Ziraat Bankası mobil şube sistemine giriş yapmak için “Ziraat Mobil” uygulaması indirilmelidir. Uygulamanın indirilmesinin ardından, sistemin giriş ekranı açılmalı ve T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresiyle sisteme giriş yapılmalıdır. Bankkart kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresinin de sisteme girilmesinin ardından, cep telefonuna gönderilen güvenlik kodunun doğrulanması gerekir. Tüm işlemler yapıldıktan sonra, Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yapılacaktır. Uygulama üzerinden Bankkart seçimi yapıldıktan sonra, Bankkart kredi kartına ek olarak sanal kart çıkarılabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu