Finans ve Banka

Ziraat Bankası POS Komisyon Ücreti

Ziraat Bankası tarafından alınan POS komisyon ücreti, bankanın yapmakta bulunduğu kampanyalara göre değişkenlik göstermektedir. Ziraat Bankası POS hizmetleri ile ilgili bilinen kampanyalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Standart POS uygulaması: En çok kullanılmakta olan POS cihazı olarak bilinmektedir. Kablolu cihazlardır.
 • Ziraat Bankkart POS uygulaması: Ziraat Bankası kartlarına yönelik taksit olanakları sunmakta olup bununla birlikte ComboLira olarak adlandırılan puanların da birikmesine yönelik kampanyalar sunulmaktadır.
 • Başak POS uygulaması: Ziraat Bankası ile çalışmakta olan çiftçilere yönelik Başak Kart kampanyaları ile ilgili hizmet sunmakta olan bir POS cihazıdır.
 • Doktor POS uygulaması: Özel muayenesi olan hekimlerin kullanmakta olduğu POS cihazı uygulamalıdır.

Ziraat Bankası POS Komisyon Oranları Nasıldır?

Ziraat Bankası tarafından belirlenen POS komisyonları, olarak belirlenmektedir. Kredi kartları için uygulanan komisyon oranı %1,30, banka kartları komisyon oranı %1,10 olmaktadır.

Ziraat Bankası POS cihazlarının içerisinde Sabit Ücretli POS cihazlarında ödeme seçenekleri belirli şartlar ile sabitlenmektedir. Buna ek olarak kullanıcılara yönelik 4 taksit olanakları da sunulmaktadır.

Sabit Ücretli POS hizmetleri her POS cihazının kullanımında geçerli olmamaktadır. Ortalama olarak bilinen sabit tutarların şu şekilde olduğu bilinmektedir:

 • 000 TL limit için sabit tutar 16 TL
 • 000 TL limit için sabit tutar 33 TL
 • 000 TL limit için sabit tutar 50 TL
 • 000 TL limit için sabit tutar 84 TL

Banka tarafından paylaşılmakta olan bu minimum tutarlara ek olarak 50.000 TL tutarına kadar limit olanakları sunulmaktadır. En fazla 50.000 TL için sunulan kampanya ücreti ise 800 TL olarak belirlenmektedir. Banka, bu tutarları tek çekim ödemeleri için belirlemektedir. Taksit ile ödeme yapmak isteyen müşterilere yönelik daha yüksek tutarlar gerekli görülmektedir.

Ziraat Bankası POS Ücreti ve Komisyonu
Ziraat Bankası POS Ücreti ve Komisyonu

Ziraat Bankası POS Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası POS cihazları özellikleri, cihaz seçeneklerine göre farklılıklar içermektedir. POS cihazı çeşitleri ise banka müşterilerinin ihtiyaçlarına göre çeşitlenmekte olup şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Masaüstü POS: ADSL yapısı ile kullanılmaktadır. Kablolu cihaz olan masaüstü POS cihazlarının iş yerleri tarafından sıkça tercih edildiği bilinmektedir.
 • Mobil POS: Kablosuz olarak kullanılmakta olan bu cihazların operatör çekim gücünden yararlandığı bilinmektedir.
 • Temassız Okuyuculu Masaüstü POS: Temassız kart kullanımları için tercih edilmektedir. Temassız kartlar ile hızlı ve güvenilir bir şekilde işlem yapılabilmektedir.
 • Sanal POS: İnternet alışverişlerinde kullanılmakta olan bir Ziraat Bankası POS cihazı çeşidi olarak bilinmektedir.

Ziraat Bankası POS Destek Hattı

Ziraat Bankası tarafından POS cihazı müşterilerine yönelik hat, POS cihazı kullanmakta olan müşteriler için özel olarak hizmet vermektedir. Hem yardım talepleri hem de bilgilendirme süreçleri için destek almak mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası POS destek hattı, 0850 202 35 00 olarak hizmet vermektedir. Bu destek hizmetlerinin yanı sıra POS cihazlarının fiş gibi malzemelerinin de istenmesi için hat üzerinden iletişime geçmekte olan müşteri temsilcileri ile görüşülebilmektedir.

Ziraat Bankası POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası üzerinden POS başvurusu yapmak için, bankanın web sitesi üzerinden online başvuru formunun doldurulması birinci adım olarak bilinmektedir. Bu adım isteğe bağlı olarak banka şubelerinden de yapılabilmektedir.

Başvuru formunun banka yetkilileri ile değerlendirilmesinin ardından olumlu ya da olumsuz bir geri bildirim müşterilere verilmektedir. Ziraat Bankası POS başvurularında onay verilmesi ile gerekli işlemler başlatılabilmektedir.

Başvuru süreçlerinin akabinde POS cihazlarının kısa sürede telim edilerek kullanılmaya başlanması mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası POS Ücreti ve Komisyonu
Ziraat Bankası POS Ücreti ve Komisyonu

Ziraat Bankası Sanal POS Ücreti ve Komisyonu

Ziraat Bankası tarafından alınan sanal POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, belirli kriterlere bağlı tutularak değişkenlik göstermektedir. Bu kriterler kampanya bazında değişiklik göstermektedir. Ziraat Bankası Sanal POS hizmetleri kapsamında sunulan kampanyalar şu şekilde listelenmektedir:

 • Standart POS uygulaması: Genel olarak kullanılan bu hizmet içeriğinde tüm banka kartlarına yönelik tek çekimli ödemeler yapılabilmektedir.
 • Ziraat Bankkart POS uygulaması: Ziraat kartları için taksit olanakları sunmasının yanı sıra ComboLira olarak adlandırılan puanların da birikmesine yönelik hizmet sunmaktadır.
 • Başak POS uygulaması: Çiftçilere yönelik sunulmakta olan Başak Kart kampanyalarına yönelik de hizmet vermekte olan bir POS uygulamasıdır.
 • Doktor POS uygulaması: Özel muayenede hizmet vermekte olan hekimlere yönelik sunulan bir hizmet olarak bilinmektedir.

Ziraat Bankası Sanal POS Komisyon Oranları Nasıldır?

Ziraat Bankası tarafından belirlenen POS komisyonları, standart bir ücret olarak belirlenmekte olup kredi kartları için %1,30, banka kartları için %1,10 olduğu bilinmektedir. Bu oranlar standart ödeme olarak belirlenmekte olup değişiklik göstermemektedir.

Sabit Ücretli POS cihazlarında ödemeler sabit olarak belirlenmektedir. İsteğe bağlı olarak taksitli ya da taksitsiz gibi seçimlerin yapılması mümkündür. Taksit seçiminin yapılması ile birlikte maksimum 4 takside kadar paket içerisinde değerlendirilebilmektedir.

Sabit Ücretli POS hizmetleri her POS kullanımında geçerli olmamakla birlikte şu paketler ile hizmet vermektedir:

 • 000 TL limit için sabit tutar 16 TL
 • 000 TL limit için sabit tutar 33 TL
 • 000 TL limit için sabit tutar 50 TL
 • 000 TL limit için sabit tutar 84 TL

Bu tutarlara ek olarak 50.000 TL tutarına kadar limit olanakları sunulmaktadır. Maksimum 50.000 TL için sunulan paket ödemesi ise 800 TL olarak belirlenmektedir. Bu tutarlar tek çekim için belirlenmekte olup taksitli paketler için farklı tutarlar hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası POS Ücreti ve Komisyonu
Ziraat Bankası POS Ücreti ve Komisyonu

Ziraat Bankası POS Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası POS cihazları özellikleri, cihaz tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. POS çeşitleri ise üye iş yerlerinin ihtiyaç ve taleplerine göre çeşitlenmekte olup şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Masaüstü POS: Herhangi bir sabit telefon hattı üzerinden bağlantı kurularak kullanılabilmektedir. ADSL alt yapısını kullanarak hizmet verdiği bilinmektedir.
 • Mobil POS: Herhangi bir kabloyu gerekli kılmadan kullanılabilmektedir. Telefon hatlarını çekim gücüyle eş değer bir çekim olanağı bulunmaktadır.
 • Temassız Okuyuculu Masaüstü POS: Temassız kart kullanımlarına uygun bir POS cihazı olarak bilinmektedir. Bu cihazın, aynı zamanda temaslı olarak da işlem yapması mümkün olmaktadır.
 • Ziraat Bankası Sanal POS: İnternet alışverişlerinde kullanılmakta olan bir POS çeşidi olarak bilinmektedir.

Ziraat Bankası POS Destek Hattı

Ziraat Bankası tarafından POS cihazı müşterilerine yönelik hat, yalnızca cihaz kullanan müşterilerine yönelik hizmet sunmaktadır. Bu hat üzerinden cihaza ilişkin; ödeme, bağlantı, taksit gibi pek çok konuyu öğrenebilmek mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası POS destek hattı, 0850 202 35 00 olarak bilinmektedir. Bu hat üzerinden bilgi almanın yanı sıra ihtiyaç talepleri de oluşturmak mümkün olmaktadır. Malzeme talep menüsünden gerekli malzemeler istenebilmektedir.

Ziraat Bankası POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası üzerinden POS başvurusu yapmak için, bankanın kendi internet sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Bu site üzerinden POS hizmetleri sekmesi seçilerek başvuru formu doldurulmaktadır.

Başvuru formu dolduran müşteriler banka tarafından aranarak detaylı bilgilendirmeler sunulmaktadır. Ziraat Bankası sanal POS başvurularının onaylanmasının ardından banka ile gerekli sözleşmeler imzalanarak anlaşma sağlanmaktadır.

İnternet üzerinden başvuru yapmadan doğrudan şube ile görüşerek de POS cihazı başvurusu yapılabilmektedir. Müşteriler, tercihlerine göre bir seçim yaparak başvuru süreçlerini yürütebilmektedirler.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu