Finans ve Banka

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Verme

Ziraat Bankasının kredi kartı ya da banka kartı üzerinden tüm ödemeler için otomatik ödeme talimatı oluşturulabilir. Ziraat Bankası tarafından otomatik ödeme talimatı işlemleri için belirlenen kanallar aşağıda sıralanmıştır:

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri
 • Ziraat Bankası Şubeleri
 • Ziraat Bankası İnternet Şubesi
 • Ziraat Bankası Mobil Uygulaması
 • Ziraat Bankası ATM’leri

Yukarıda yer alan banka kanallarından bir tanesi üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturulduktan sonra, gecikme tarihi dolmadan fatura ödemesi yapılmaktadır. Ziraat Bankası ödeme talimatı işlemleri, bireysel ödemeler ve kurum ödemeleri için de kullanılmaktadır.

Videolu Anlatım:

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatının Genel Özellikleri

Ziraat Bankası ödeme talimatı işlemlerinin genel özellikleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Ziraat Bankasının kredi kartı ve banka kartı olan Bankkart ile otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır.
 • Otomatik ödeme talimatının işleme alınmasının ardından, kart için belirlenen son ödeme gününde fatura ödemeleri yapılmaktadır.
 • Vadeli/vadesiz mevduat hesabında ya da kredi kartında limit olmaması durumunda, fatura ödemeleri banka tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • İnternet faturası, telefon faturası, elektrik faturası, doğal gaz faturası ve özel ödemeler adına otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır.
 • SGK prim ödemeleri ve kira ödemeleri için de otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır.
 • Otomatik ödeme talimatı işlemlerinde ücretlendirme yapılıp yapılmayacağı, ödeme yapılan kurumla olan anlaşmalara göre belirlenmektedir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Otomatik Ödeme Talimatı Oluşturma

Ziraat Bank telefon bankacılığı sistemi üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturmak için 0850 220 00 00 iletişim numarası kullanılmaktadır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri arandıktan sonra, kimlik doğrulaması için giriş bilgileri talep edilmektedir. Müşteri hizmetleri giriş ekranında, T.C. kimlik numarası ya da bankacılık işlem numarasıyla birlikte, Bankkart numarası ve şifresi kullanılmaktadır. Müşteri hizmetlerinin cep telefonuna gönderdiği SMS güvenlik şifresi sisteme yazıldıktan sonra, telefon bankacılığı girişi tamamlanacaktır. Müşteri hizmetleri üzerinden müşteri temsilcisiyle iletişime geçilerek, otomatik ödeme talimatı oluşturulacak ödeme türleri belirlenmelidir. Prim ve kira ödemeleri için ek bilgilerin müşteri temsilcisine iletilmesi gerekecektir.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Otomatik Ödeme Talimatı İşlemleri

Ziraat Bankası online bankacılık işlemlerinin gerçekleştirildiği internet şubesinin kullanılması için www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapılmalıdır. Ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklandıktan sonra, internet bankacılığı giriş ekranı açılacaktır. Müşteri numarası / T.C. kimlik numarasının sisteme girilmesinin ardından, online bankacılık şifresi kullanılarak sistem girişi yapılmalıdır. İnternet bankacılığı menüsünden “Ödemeler” bölümüne gidilerek “Fatura ve Kurum Ödemeleri” seçimi yapılmalıdır. “Otomatik Ödeme Talimatı” seçimi yapıldıktan sonra, tüm fatura ve diğer ödemeler adına otomatik ödeme talimatı oluşturulacaktır.

Ziraat Bankası ATM’leri Otomatik Ödeme Talimatı

Ziraat Bankasının bankamatikleri kullanılarak, otomatik ödeme talimatı verilebilir. Bankkart kullanılarak bankamatik girişi yapıldıktan sonra, menü üzerinden “Ödemeler” seçimi yapılmalıdır. “Fatura Ödemeleri” seçeneğine tıklandıktan sonra, Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturulacaktır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu