Güncel Konular

Ziraat Bankası EFT Saatleri Nedir ? Ziraat Bankası EFT Ücreti Ne Kadar ?

Ziraat Bankası EFT saatleri 2020 yılında saat kaç aralığında yapılıyor? Ziraat Bankası EFT ücreti 2020 yılında ne kadar oldu gibi merak edilen soruları bu yazıda kısaca yanıtlayacağız.

Ziraat Bankası eft havale saatleri nelerdir? Eft ve havale birbirinden farklı iki para transferi işlemidir.  Eft, iki farklı bankada bulunan hesapların yaptığı transfer iken, havale ise, aynı bankada bulunan hesapların, banka içi transferlerine verilen addır. Havale işlemlerinde bir süre veya zaman limiti olmaz. Eft işlemlerinde ise süre ve saat sınırı vardır. Peki Ziraat Bankası’ndan başka bir hesaba para transferi yapmak isteyen biri hangi transfer saatlerinde bu işlemi gerçekleştirebilir? Ziraat Bankası eft havale saatleri nelerdir?

Ziraat Bankası Havale Saatleri 2020

Ziraat Bankası’ndan başka bir Ziraat Bankası hesabına para gönderecekseniz bu işleme havale denir. Havale işlemi için herhangi bir süre veya saat sınırlaması bulunmaz, istediğiniz saat dilimlerinde havale ve eft gerçekleştirebilirsiniz. Eft ve havale işlemini, mobil bankacılık uygulamasından, internet bankacılığı, şubeler ve ATM’ler yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Transfer Kanalı                 Ulaşma Tarihi

Mobil Bankacılık                      Hemen

İnternet Bankacılığı                 Hemen

ATM                                         Hemen

Şube                                        Hemen

Telefon Bankacılığı                  Hemen

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2020

Ziraat Bankası’ndan farklı bir banka hesabına para transferi yapacaksanız EFT yapmanız gerekiyor. Örneğin Ziraat Bankası’ndan, Halk Bankası’na para gönderecekseniz bu işleme eft denir. Eft işlemlerinde süre ve saat sınırlaması bulunur, ancak bu sınırlama transfer işleminin hemen alıcı hesaba geçmesi içindir. EFT işlemleri yine havale işlemlerinde olduğu gibi pek çok bankacılık kanalı aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası EFT Ücreti 2020

Ziraat Bankası EFT ücreti, 2020’de yapılan güncellemeler ile değişikliğe giderek, internet ve mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT ücreti 1.000 TL’ye kadar 1 TL, 1.000 TL ve 50.000 TL arası tutarlardaki EFT için 2 TL, 50.000 TL ve üzerindeki EFT işlemlerinde ise 25 TL EFT ücreti almaya başladı.

Ziraat Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık için EFT ücretleri güncellenmiştir. Buna göre 1.000 TL’ye kadar yapılan EFT işlemlerinde EFT ücreti 1 TL, 1000 TL ile 50.000 TL arasındaki EFT için 2 TL, 50 bin TL üzerindeki EFT işlemlerinden ise 25 TL komisyon ücreti alınmaktadır. Bu ücret mobil ve internet bankacılığına ait olup, Ziraat Bankası’nın diğer kanallarından yapılan EFT işlem ücretleri aşağıda yer almaktadır.

Şube ve ATM’lerden yapılan EFT ücretleri ise alttaki gibi güncellendir;

 

EFT Kanalı 1.000 TL 1.000 – 50.000 TL 50.000 TL üzeri
Mobil bankacılık 1 TL 2 TL 25 TL
İnternet bankacılığı 1 TL 2 TL 25 TL
ATM 2 TL 5 TL 50 TL
Banka şubesi 5 TL 10 TL 100 TL
Müşteri hizmetleri 5 TL 10 TL 100 TL
Geç EFT – İnternet 3 TL 10 TL 75 TL
Düzenli EFT 1 TL 1 TL

Mobil Bankacılık Eft Saatleri 

Mobil bankacılık kanalını kullanara eft yapabilmek için mesai saatlerini beklemeniz gerekiyor. Eğer parayı alıcı hesaba hemen ulaştırmak istiyorsanız, eft saatini beklemeniz şart. Eft saatleri 09.00 ile 17.00 arasıdır. Bu saatler arasında gerçekleştirilen para transfer işlemleri, alıcı hesaba hemen ulaşmaktadır. Diğer saatlerde gerçekleştirilen işlemler ise en yakın iş gününde alıcı hesaba geçer.

İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı üzerinden yapılan eft işlemlerinde para, alıcı hesaba hemen ulaşmaz. Eğer mesai saatleri içerisinde işlem yaptıysanız, paranın alıcı hesaba ulaşması yaklaşık 10 dakika sürer, ancak mesai saatleri dışında eft işlemi yaptıysanız, paranın alıcı hesaba ulaşması bir sonraki iş gününe rastlar. Bu nedenle paranın alıcı hesaba hemen ulaşmasını istiyorsanız, mesai saatleri içerisinde işlem yapmanız gerekiyor.

ATM

Atm vasıtasıyla yaptığınız para transfer işlemlerinde para hemen hesaba ulaşabilir. Eğer sabah saat 09 ile akşam 16,30 arasında bir ATM’ye gidip eft işlemi yaparsanız, paranın alıcı hesaba ulaşması en fazla 10 dakika sürecektir. Mesai saatleri dışında yapılan işlemlerde paranın alıcı hesaba ulaşması en yakın iş günü gerçekleşir.

Şube

Ziraat Bankası eft havale saatleri nedir diye soruyorsanız, şube kanalı için de aynı şeyler geçerli diyebiliriz. Mesai saatleri içerisinde yapılan para transferleri anında hesaba geçerken, mesai saatleri dışında yapılan para transferlerinin alıcı hesaba ulaşması bir iş gününü buluyor.

Telefon Bankacılığı

Telefon bankacılığı ile yapılan işlemler biraz uzun sürebilmektedir, bu nedenle eft saatinin dolmasına en fazla 15-20 dakika kala bankayı aramalı ve eft işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Telefon bankacılığında da yine diğer bankacılık kanallarında olan kurallar geçerlidir. Telefon bankacılığı kanalı ile yaptığınız işlemlerde paranızın alıcı hesaba ulaşması mesai saatleri içinde hemen iken, mesai saatleri dışında en yakın işgünü gerçekleşmektedir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu