BankacılıkFinans ve Banka

Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar

Yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalar belirli şartlar altında gerekli belgelerin tamamlanmasıyla yeni iş kuranlara destek amacıyla kredi vermektedir.

Yeni kurulan şirketlere kredi verne bankalar öncelikle bu şirketlerin uzun vadeli kendileriyle çalışmasını teşvik etmek için kobi bankacılığına kayıt ettirip, tüm para transferlerini kendi bankalarından yapılmasını sağlar. Bunun için kobi paketleri satan bankalar aynı şekilde kurumsal kredi kartı da verirler. Bu şartlar altından bankanın sürekli müşterisi olacağınız için size uygun faizli kredi de verirler.

Yeni kurulan şirketlere kredi için öncelikle şirket belgeleri ve faturalarının toparlanması, yapılan harcamaların detaylıca not edilmesi ve belgelendirilmesi gereklidir. Şirket kredilerinde bankalar, her şirketin en az 1 yıllık işleyişini görmek ister. Ancak bazı bankalar için bu işleyiş biraz daha hızlı gelişmektedir.

Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar:

Vakıfbank’tan Şirket Kredisi

Şirket adına Vakıfbank’tan kredi çekmek için kişilerin şirket işleyişlerini en doğru şekilde gösteren belgelere ihtiyacı vardır. Şirket adına çekilen krediler normal şubelerden talep edilemez. Bunun için özellikle Vakıfbank Kurumsal şubeleri tercih edilmelidir. Bu sayede kurum adına çekilen kredilerde daha iyi hizmet alma şansı elde edilir. Vakıfbank, şirketlerin yapılan harcamalarını da göz önünde bulundurarak 50.000 TL kredi şansı tanımaktadır. Ancak öncelik, 1 yılı aşmış bir varlık gösteren şirketlere aittir.

Vakıfbank, şirketlerden gelen kredi taleplerini yalnızca şubelerden almaktadır. İnternet bankacılığı veya SMS  ile kredi talebi, şirketler için yapılamaz. Bunun yanında şirketin üzerine daha önce kredi çekilmiş olup olmadığı, şirket sicili ve şirketin çalışma alanı da burada etkilidir. 1 yıl aktif olan şirketler için ipotek gösterme şartı aranmaksızın 36 ay vade imkanı sunulmuştur. Vakıfbank’tan kredi çekmek için gerekli belgeler, ancak şirket yetkilileri tarafından Vakıfbank Kurumsal şubelerinden öğrenilir.

Ziraat Bankası Şirket Kredisi

Ziraat Bankası’nın şirketlere verdiği kredi, şirketin işlemesine ve çalıştığı alana göre değişiklik gösterir. Miktarı ve faiz oranlarını şirketlere göre değiştiren Ziraat Bankası, dönemsel olarak farklı kredi kampanyalarına da ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında Genç Girişimci Kredisi, Yeni İş Kredisi ve Girişimci Destek Kredisi başlıkları altında kişisel şirketlere destek vermektedir.

Ziraat Bankası, şirket kredileri başlığı altında 10 farklı nakdi kredi seçeneği sunmaktadır. İskonto kredisinden gün içi kredi ve döviz kredilerine kadar pek çok alanda ve farklı şekillerde kredi veren banka için şirketin anonim ya da limited olması büyük önem taşır. Bu konuda verilecek kredinin miktarı ve vadesi, şirketin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bunun için şirket yetkililerinin Ziraat Bankası Kurumsal şubelerinden, bireysel görüşmeler kapsamında şirket kredileri  konusunda bilgi almaları gerekmektedir.

Garanti Bankası Şirket Kredisi

Şirket için Garanti Bankası’ndan kredi almak, Garanti Bankası’nın verdiği 4 ayrı ticari kredi hizmeti sayesinde oldukça kolay olacaktır. Bunun için Garanti Bankası’na bireysel başvuru yapılmalıdır. Şirket, bir kişi tarafından açılmış ise, o kişinin başvuru yapması, Garanti Bankası’nın kredi verme ihtimalini arttırır. Bunun yanında banka, şirket sahibi yerine gelecek finansal ilişkiler uzmanı ya da şirketin piyasa uzmanı gibi personellerden kimliklerini ve şirketteki konumlarını belgelemelerini istemektedir.

Banka, 50.000 TL limitli şirket kredilerinin yanı sıra küçük çaplı ihtiyaç kredilerini de şirketlere sağlamaktadır. Bunun için hesap  açılması ve Garanti Bankası ile şirket bazında çalışılacağının sözünün verilmesi gereklidir.

Halk Bankası Şirket Kredisi

Şirket kredisini Halk Bankası’ndan almak için öncelikle şirketle ilgili tüm imza sürküsü ve dökümanların toplanması gereklidir. Banka, genç girişimcilere 50.000 TL, usta girişimcilere 30.000 TL kredi imkanı sağlamaktadır. Ayrıca patentli ürün satışı yapacak şirketlere vereceği miktar 75.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Her bir kredi imkanı için banka, 60 ay vade şansı tanır.

İş Bankası Şirket Kredisi

Şirket kredisini İş Bankası’ndan almak için, şirketin kuruluşuna dair tüm belge ve evrakların, asılları ile birlikte bankaya teslim edilmeleri gereklidir. Bu alanda banka, 26 farklı türde ihtiyacı karşılayacak kredi belirlemiştir. Yeni kurulan şirketlere de kredi vermekte olan banka, şirket için en az 1 yıl işleyiş görme zamanı tanır. Bu 1 yılda tüm harcamaların belgelenmesi ve işleyişin düzenlenmesi, şirket kredisi alma konusunda, şirket kredisinde  limit artırımına ve vade ayarlarında esnekliğe yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu