Finans ve Banka

Yeni Kimlik Ücreti Nasıl Yatırılır? Kimlik Yenileme Ücreti ATM’den Nasıl Yatırılır?

Yeni Kimlik Ücreti Nasıl Yatırılır konusu şuan tüm Türkiye’nin gündeminde! Kimlik Yenileme Ücreti 2021 yılında zamlı şekilde bizlere yansıtılıp yansıtılmayacağı belli oldu.

Yeni kimlik ücreti ödeme nasıl olacak diye soranlara bunun cevabı ATM aracılığı ile ödeme, anlaşmalı bankaların kimliklerini yenilemek isteyen kimselere sunmuş olduğu bir hizmettir. Yeni kimlik kartı ücretleri anlaşmalı bankaların ATM’lerinden kartlı ya da kartsız bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Yeni kimlik kartlarını kartlı bir şekilde ATM’den yatırmak isteyen kimselerin yapması gerekenler ise şu şekildedir:

 • En yakın anlaşmalı bankanın ATM’sine giderek kart takılmalı ve şifre girilmelidir.
 • Daha sonra ödemeler menüsü için “Ödemeler” seçeneği seçilmelidir.
 • Ödemeler menüsünden “Vergi Ödemeleri” menüsü seçilmelidir.
 • Açılan menüde “Sürücü Kartı ve Kimlik Yenileme” seçeneği seçilmelidir.
 • Daha sonra açılan ekranda kimlik yenileme seçeneği seçilmelidir.
 • Kimlik yenileme ücreti seçildikten sonra ilgili kimsenin T.C kimlik numarası girilmelidir.
 • Daha sonra açılan ekranda kimlik yenilemenin türü seçilmelidir. Kart sahibinin hesabında yeterli miktarda para bulunması halinde para yatırmadan işlemi tamamlayabilmektedir.

Yeni Kimlik Kartı Ücretleri ATM’den Kartsız Yatırma

Yeni kimlik kartı ücretleri ATM aracılığı ile kartsız yatırma, anlaşmalı bankaların kimlik yenileme işlemini gerçekleştirmek isteyen kimselere sunduğu bir diğer hizmettir. Kartsız bir şekilde kimlik yenileme ücretini yatırmak isteyen kimselerin yapması gereken işlemler ise şu şekildedir:

 • Anlaşmalı bankanın kartsız işlem seçeneği seçilmelidir.
 • Açılan ekranda “Ödemeler” seçeneği seçilmelidir.
 • Daha sonra ödemeler menüsünde “Vergi Ödemeleri” seçeneği seçilmelidir.
 • Açılan ekranda “Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme” seçeneği seçilmeli ve daha sonra “Kimlik Yenileme Ücreti” seçilmelidir.
 • İlgili kimsenin T.C kimlik numarası seçildikten sonra “Kimlik Yenileme” seçeneği seçilmeli ve ekranda gösterilen para tutarında para ATM’ye yatırılmalıdır.

Yeni Kimlik Kartı Ücretleri Hangi Bankalardan Yatırılır?

Yeni kimlik kartı parası yatırılan bankalar, bu işlem için anlaşma yapılan bankalardır. Yeni kimlik kartı ücreti için anlaşma yapılan bankalar ise şu şekildedir:

Akbank, Aktif Bank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Anadolu Bank, Arap Türk Bankası, CITI Bank, Deniz Bank, Burgan Bank, Fibabanka, Finans Bank, HSBC Bank, ICBC Turkey Bank, PTT Şubeleri, Şeker Bank, TC Ziraat Bankası, Türk Eknomi Bankası, Turkısh Bank, Turkland Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bakası, Türkiye Vakıflar Bankası, Vakıf Katılık Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası.

Yeni Kimlik Kartları Ücretleri Online Ödeme

Kimlik yenileme ücreti ödeme ve yeni kimlik kartı internet aracılığı ile ödeme, hem bankaların internet şubeleri aracılığı ile hem de https://intvrg.gib.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bankaların internet sayfaları üzerinden yeni kimlik kartı ücreti yatırmak isteyen kimselerin yapması gerekenler ise şu şekildedir:

 1. İlgili kimselerin anlaşmalı bankalardan birinin internet şubesine giriş yapabilmek için internet şubesi şifresine sahip olmaları gerekmektedir.
 2. Daha sonra menüde “Ödemeler” seçeneği seçilmeli. Açılan ekranda “Vergi Ödemeleri” seçeneği seçilmelidir.
 3. Vergi ödemeleri sayfasından “Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme” seçeneği seçilmelidir.
 4. Açılan ekranda “Kimlik Yenileme” seçeneği seçilmelidir.
 5. Akabinde kimlik yenilemenin türü seçilerek ilgili kimsenin T.C kimlik numarası girilmeli ve ödeme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Yeni Kimlik Kartı Ücretleri Ne Kadar?

Yeni kimlik kartı ücretleri, yeni kimlik kartı almak isteyen kimselerin kimlik kartı başvurusundan önce yatırmaları gereken tutardır. Yeni kimlik kartı ödemeleri için belirlenen güncel tutar 22,5 TL’dir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Serhan
13 Temmuz 2020 12:19

Denizbank tan giriyorum burada yazanlar çıkmıyor çok alakasız

Yeni Kimlik Ücret Farkı Nereye Yatırılır? | Kredi Almanın Yolu
6 Kasım 2020 21:43

[…] cüzdanı parası ödeyen vatandaş artık bu işlemi farklı kanallardan yapıyor. Bu nedenle de yeni kimlik ücreti nasıl yatırılır sorusu soranlar için önemli ipuçlarını sayfamızda […]

Başa dön tuşu