BankacılıkFinans ve Banka

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi bloke kaldırma işlemi ile akıllı SMS ve sim bloke kaldırma işlemlerini de yaparak mobil hesabınıza rahatlıkla girebilirsiniz

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemleri için bankaya ait kanallar kullanılmalıdır. Sadece sim kart için bloke kaldırma işlemleri değil aynı zamanda akıllı sms ve banka kartı için de mobil bloke kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz.Yapı Kredi Bankasına ait alternatif kanallar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Yapı Kredi İnternet Bankacılığı
  • Yapı Kredi Mobil Uygulaması
  • Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri
  • Yapı Kredi ATM’leri

Yukarıda belirtilen kanallar üzerinden, bloke olmuş sim kartlar için işlem yapılabilir. Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemleri, bankacılık kanallarına göre değişiklik göstermektedir. Bankada kayıtlı olan sim kart numarasının blokesi kaldırılmadan, online bankacılık işlemleri ve ödemeler askıya alınacaktır.

Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırılmazsa Ne Olur?

Bankacılık simkart blokesi kaldırılmadığı zaman, bankaya ait internet şubesi mobil uygulama ve telefon bankacılığı sistemlerine giriş yapılamamaktadır. Online olarak yapılan alışverişler için gerekli olan 3D Secure güvenlik sistemi aktif olmaz ve online alışverişler tamamlanamaz. SMS ile kredi kartı ve banka kartı şifre işlemleri belirlenemez ya da mevcut şifreler güncellenemez. Yapı Kredi Bankasıyla anlaşmalı olan mağaza ve işletmelerden, alışveriş kredisi başvurusu yapılamaz. SMS bankacılığı işlemlerinin tamamı, sim kart blokesiyle birlikte durdurulmaktadır. Yapı Kredi sim kart blokesinin kaldırılması için müşteri hizmetleri aranmalıdır.

Müşteri Hizmetleri Yapı Kredi Bloke Kaldırma İşlemleri

Yapı Kredi telefon bankacılığı sistemi üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için 0850 222 0444 iletişim numarası kullanılmalıdır. Bankada kayıtlı olan sim kartı numarasıyla müşteri hizmetleri arandığı zaman, akıllı müşteri iletişim merkezi tarafından kart blokesi algılanmakta ve çözüm için işlemler sunulmaktadır. Akıllı müşteri merkezi tarafından sim kart bloke kaldırma işlemleri gerçekleştirildikten sonra, sim kartlar eskisi gibi kullanıma açılacaktır. Yapı Kredi müşteri hizmetleri sesli yanıt sistemi üzerinden sim kart blokesini kaldırmak için “İnternet Bankacılığı ve Mobil Kanallar Destek” menüsü seçilmeli ve “SIM Blokesi Kaldırma” bölümüne giriş yapılmalıdır. Gerekli adımlar takip edildikten sonra, sim kart blokesi kendiliğinden kalkacaktır.

Yapı Kredi Online Bankacılık Sim Kart Bloke İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi internet şubesi üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için www.yapikredi.com.tr adresi kullanılmalıdır. Ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklandıktan sonra, T.C. kimlik numarası veya müşteri numarasıyla sistem girişi yapılmalıdır. Sistem girişi aşamasında, internet bankacılığı ve mobil bankacılık için belirtilen şifre talep edilmektedir. Bankada kayıtlı olan iletişim numarasına gönderilecek güvenlik şifresinin sisteme girilmesinin ardından, Yapı Kredi online bankacılık uygulaması açılacaktır. Uygulama üzerinden SIM Kart Bloke işlemleri sayfasına gidilerek, sim kart blokesi kaldırılabilir.

Yapı Kredi ATM’leri Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Bankası ATM cihazları üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için kredi kartı ya da banka kartı kullanılmalıdır. Yapı Kredi ATM girişi yapıldıktan sonra, “Kullanıcı Başvuru İşlemleri” bölümüne girilmesi ve “Kullanıcı İşlemleri” seçiminin yapılması gerekir. “Sim Kart Bloke Kaldırma Akıllı SIM blokesi Onay” seçeneğine tıklanmasının ardından “SIM Kart Bloke Kaldırma” talimatı tercih edilmelidir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu