Finans ve Banka

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma

Yapı Kredi Bankası sanal kart işlemleri, bankanın alternatif kanalları kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yapı Kredi sanal kart oluşturma işlemleri için internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri kullanılabilir. Sanal kartların kullanımıyla, internet alışverişlerinin tamamı gerçekleştirilebilir.

Yapı Kredi Sanal Kartların Genel Özellikleri

Yapı Kredi kartlarının güvenliğini sağlamak amacıyla hazırlanan sanal kartlar, online alışverişlerde kullanıma uygundur. Yapı Kredi Bankası kredi kartı olan World kartla yapılan alışverişlerde kartın bilgilerinin paylaşılmaması için sanal kartlar oluşturulmuştur. Sanal kartlar, tek kullanımlık kart numarasına sahiptir. Kart numaraları, bir seferliktir ve alışverişin tamamlanmasının ardından kart numarası bloke edilmektedir. İnternet üzerinden yapılan e-ticaret alışverişleri, sosyal medya ödemeleri ve oyun ödemelerinin tamamlanmasında sanal kartlar kullanılmaktadır. Sanal kartların aktifleştirilmesinin ardından, kartın içerisine istenilen tutarda bakiye yüklenebilir. Online alıveriş tamamlandıktan sonra, kartın içerisinde kalan bakiyeler banka hesabına geri iade edilmektedir. Kredi kartı bilgileri farklı sitelerde kullanılmadığı için kart bilgilerinin çalınma riski ortadan kalkmaktadır.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Yapı Kredi müşteri hizmetleri arandıktan sonra, World Kartı için sanal kartlar oluşturulabilir. Yapı Kredi müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek için 0850 222 0444 iletişim numarası kullanılmalıdır. Müşteri hizmetleri arandıktan sonra, telefon bankacılığı sistem girişi yapabilmek için kimlik bilgilerinin doğrulanması gerekir. Yapı Kredi müşteri hizmetlerinin talep ettiği T.C. kimlik numarası ve kredi kartı numarasının girilmesinin ardından, kredi kartı şifresi sisteme girilmelidir. Bankanın sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numarasına gönderilen SMS kodu sisteme girildikten sonra, telefon bankacılığı giriş işlemleri tamamlanacaktır. Telefon bankacılığı girişinin yapılmasının ardından, müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmesi ve World karta bağlı olarak sanal kart oluşturulması talep edilmelidir.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Sanal Kart İşlemleri

Yapı Kredi internet bankacılığı sistemi kullanılarak sanal kartlar oluşturulabilir. Yapı Kredi World karta erk olarak çıkarılan sanal kart işlemlerinin gerçekleştirilmesi için www.yapikredi.com.tr adresi kullanılmalıdır. Yapı Kredi internet sitesi açıldıktan sonra, sayfanın sağ üst kısmında bulunan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanmalıdır. İnternet bankacılığı giriş ekranının açılmasının ardından, T.C. kimlik numarası ve müşteri numarasıyla sistem girişi yapılmalıdır. İnternet bankacılığı girişinin yapılmasının ardından, mevcutta olan World kart işlem sayfasına gidildikten sonra, kredi kartına bağlı olarak sanal kart oluşturulabilir.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Sanal Kartı Oluşturma İşlemleri Nelerdir?

Yapı Kredi mobil bankacılık sistemi üzerinden sanal kartlar oluşturmak için “Yapıkredi Mobil” uygulaması indirilmelidir. Uygulamanın açılış ekranında, kişilere ait T.C. kimlik numarası, kredi kartı numarası, kart CCV numarası ve online bankacılık şifresi talep edilmektedir. Gerekli bilgiler girildikten sonra “Devam” tuşuna basıldıktan sonra, SMS ile gönderilen güvenlik kodu sisteme girilmelidir. Yapı Kredi mobil uygulamasının açılmasının ardından, World karta bağlı olarak sanal kartları oluşturulabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu