Finans ve Banka

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Çeşitleri ve Başvuru Yöntemleri

Bir birinden farklı özellikleri bulunan Yapı Kredi bankası kredi kartlarının hangisinin sizler için daha avantajlı olduğunu ele alıyoruz.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı, yapılan değerlendirmelere göre, dünyanın en değerli 10 kredi kartı arasında yer alıyor. Sunduğu avantajlar, kullanıcılarına çeşitli fırsatlardan yararlanmasını sağlıyor. Taksit imkanı, worldpuan kazanımı, özel kampanyalar ve ek hizmetlerinden yararlanmak için, Yapı Kredi kartlarından birine başvuru yapmak istiyorsanız, müşteri profiline göre değişen kart hizmetlerini ve hızlı Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu bilgilerine, makalemizde detaylarıyla yer verdik. Makalemizi inceleyerek Yapı Kredi Bankası’nın sizin için en uygun kartına kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası World Kart Başvuru Kanalları

Başvuru yapmak için Yapı Kredi Bankası şubelerine gidebilirsiniz. Vakit kaybetmeden işlem yapmak için dijital kanallardan da yararlanmak mümkün. Makalemizin devamında, Yapı Kredi kart başvurusu yapabileceğiniz kanallar ve uygulanması gereken işlemler detaylarıyla belirtilmiştir.

Mobil’den World Kart Başvurusu

Yapı Kredi müşterileri, mobil bankacılık hizmeti üzerinden başvurularını hızlı tamamlayabilirler. Bunun için takip edilmesi gereken; mobil ürün ve başvurular ve kredi kartı başvurusu adımlarıdır. Şifrenizi girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa şifre al linki üzerinden, kişisel bilgilerinizle işlem yapabilirsiniz.

SMS ile World Kart Başvurusu

Bulunduğunuz yerden yalnızca kısa mesaj göndererek, kart başvurusunda bulunmak oldukça kolay. Yapmanız gereken WORLD yazıp T.C. kimlik numaranızla birlikte 4407’e SMS atmaktır. Yapı Kredi Bankası’nın diğer avantajlı kartlarına SMS ile başvuru ise şöyle yapılmaktadır:

 • World Gold kart başvurusu için; GOLD
 • Yapı Kredi Adios için; ADIOS
 • Yapı Kredi Play için; PLAY
 • Yapı Kredi KoçAilem için; KOCAILEM yazıp T.C. kimlik numaranız ile birlikte 4421’e kısa mesaj gönderilmelidir.

Ayrıca mevcut kredi kartlarınıza ek özellikler kazandırmak için de SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Buna göre;

 • Temassız özellik için, TMS
 • Ek kart başvurusu için; EKKART
 • E-hesap özeti almak için; EKSTRE
 • Kartınızdan fatura talimatı vermek içinse; FATURA yazıp T.C. kimlik numaranızı 4454’e SMS atabilirsiniz.

Başvuru yapıldıktan sonra bankanın müşteri temsilcisi tarafından aranırsınız. İşlemleriniz tamamlanır ve şubeye gitmeden pek çok kart hizmetini alabilirsiniz. Her SMS başvurusunda kısa mesaj ücreti, operatörünüzün 1 SMS karşılığı olacaktır.

Telefon Bankacılığı ile World Kart Başvurusu

Yapı Kredi telefon bankacılığı numarası olan 444 0 444’ü arayarak, kredi kartı başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Operatörü aradığınızda önce 5, ardından da 2’yi tuşladığınızda, müşteri temsilcisine hızlı bağlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yıllık Üyelik Ücretleri

Başvuru yaparken yıllık üyelik ücreti ödemek istemediğinizde, Yapı Kredi World Eko kart başvurusunda bulunmalısınız. Bu kartın kullanım bedeli bulunmamaktadır. Ayrıca öğrenciler Play kredi kartı başvurusunda bulunarak, öğrenci belgesi ibraz etmesi şartıyla, kart aidatı ödememektedir. Diğer kartların üyelik ücretleri ise şöyledir:

 • World temassız kredi kartı 104 TL,
 • World temassız Gold kredi kartı 117 TL,
 • World temassız Platinum kredi kartı 133 TL,
 • Play temassız kart 104 TL,
 • Adios temassız kart 137 TL’dir.

Kart aidatı ödemek istemeyen Yapı Kredi müşterileri, biriken Worldpuan’ları kullanmayarak, üyelik ücretini puanlarıyla ödeyebiliyor. Bu özelliği kullanmak isteyen kişiler bankanın şubeleri, telefon bankacılığı ve internet şubesi üzerinden talimat verebilirler.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu