Finans ve Banka

VakıfBank Simkart Bloke Kaldırma

Vakıfbank telefon numarası blokesinin kaldırılması için bankaya ait kanallar üzerinden işlem yapılmalıdır. Vakıfbank simkart bloke kaldırma işleminin yapılacağı kanallar aşağıda sıralanmıştır:

 • Vakıfbank Müşteri Hizmetleri
 • Vakıfbank İnternet Şubesi
 • Vakıfbank Mobil Bankacılık Uygulaması
 • Vakıfbank ATM’leri

Yukarıda sıralanan bankacılık kanallarından bir tanesi kullanılarak, bloke edilen sim kart numarası kaldırılmalıdır. Vakıfbank müşterilerinin sistemde kayıtlı olan telefon numaraları, farlı bir tarifeye geçilmesi ya da hatların 4.5G’ye taşınması durumunda bloke edilmektedir. Sim kart blokesi

Vakıfbank Simkart Bloke Kalkmazsa Ne Olur?

Vakıfbank telefon numarasının kullanıma kapatılması durumunda, bankaya ait online işlemler askıya alınmaktadır. Online bankacılık işlemlerinde güvenliğin sağlanması için telefon numarasına güvenlik numarası gönderilmektedir. Cep telefon numarasına gönderilen SMS kodu kullanılmadan, aşağıda sıralanan işlemler kısıtlanmaktadır:

 • 3D Secure güvenli alışveriş uygulaması
 • Vakıfbank mobil uygulaması girişi ve bankacılık işlemleri
 • Vakıfbank internet şubesi girişi ve işlemleri
 • Vakıfbank telefon bankacılığı işlemleri
 • Vakıfbank SMS bankacılığı
 • SMS bankacılığı kart bilgilerini güncelleme
 • Banka bilgilerini sorgulama ya da güncelleme
 • Vakıfbank anlaşması bulunana mağazalardan alışveriş kredisi talep etme

Yukarıda sıralanan işlemler, sadece cep telefonu numarasının güvenliğe dahil edilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Sim kart blokesi devam ettiği sürece, Vakıfbank şubesi ve Vakıfbank ATM’leri haricinde herhangi bir kanal üzerinden bankacılık işlemleri gerçekleştirilemez.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Simkart Bloke Kaldırma

Vakıfbank telefon bankacılığı sistemi üzerinden sim kart blokesinin gerçekleştirilmesi için 0850 222 0724 iletişim numarası kullanılmalıdır. Vakıfbank müşteri hizmetleri arandıktan sonra, kimlik doğrulaması için müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası talep edilecektir. Kimlik doğrulaması tamamlandıktan sonra, Vakıfbank telefon bankacılığı doğrudan sim kart blokesi işlemlerini algılayacak ve bloke kaldırma ekranını açacaktır. Bloke edilen sim kart numarasıyla müşteri hizmetleri arandığı zaman, sesli yanıt sistemi doğrudan sim kart bloke kaldırma işlemlerini başlatacaktır. Sim kart blokesi kaldırma işlem adımları takip edildikten sonra, telefon numarası kullanılmaya devam edecektir.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Bloke İşlemleri

Vakıfbank online bankacılık sistemi altında, mobil bankacılık ve internet bankacılığı sistemi üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemleri yapılmaktadır. İnternet Bankacılığına giriş yapmak için Vakıfbank internet sitesi kullanılmaktadır. www.vakifbank.com.tr adresine tıklanmasının ardından, sayfada yer alan “İnternet Şubesi” seçeneği tercih edilmelidir. İnternet şubesi giriş ekranında talep edilen kimlik bilgileri ve bankacılık şifresi doğrulandıktan sonra, sim kart bloke kaldırma işlemleri gerçekleştirilebilir.

Vakıfbank ATM’leri Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bankamatiklerine giriş yaptıktan sonra, bloke olan sim kart numarası tekrardan kullanıma açılabilir. Kredi kartı ya da banka kartının kullanımıyla Vakıfbank ATM girişi yapıldıktan sonra, bankamatikte yer alan işlemler menüsü açılmalıdır. Bankamatik işlem menüsü üzerinden “Diğer İşlemler” seçimi yapıldıktan sonra, sim kart blokesinin kaldırılması için onay verilmelidir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu