Finans ve Banka

Vakıfbank Sanal POS Ücreti ve Komisyonu

Vakıfbank tarafından alınan sanal POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, bankanın kampanyalarına ya da POS türlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Vakıfbank Sanal POS kampanyaları içerisinde paket olarak bilinen hizmetlerde şu şekilde bir içerik sunulmaktadır:

 • 500 TL ciroya 30 TL ödeme
 • 000 TL ciroya 40 TL ödeme
 • 000 TL ciroya 70 TL ödeme

Bu paketler, standart ödeme talep eden küçük işletmelere yönelik avantajlar sunmaktadır. Bunun dışında farklı bir kampanyaya dahil olmak isteyenler için komisyon oranları banka tarafından birebir paylaşılmaktadır.

Banka komisyon uygulamalarını yaparken, müşteri profillerini göz önünde bulundurmaktadır. Örneğin ödemeleri iyi olan ve kredi puanı yüksek olan eski müşteriler için daha avantajlı kampanyalara katılım olanağı bulunabilmektedir.

Vakıfbank POS Kullanım Çözümleri Nelerdir?

Vakıfbank POS kullanım çözümleri, sektörlere bağlı olarak avantajlar sunduğu bilinmektedir. Vakıfbank sanal POS ve normal POS cihazlarını tercih edenlerin iş hacmine göre POS çözümleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Sabit POS: Sabit ödemeli olduğu bilinen özellikle küçük işletmelere yönelik bir POS çözümüdür.
 • Mobil POS: Kablosuz bağlantı ile kullanılabilen, sim kart ile çalışmakta olan bir çözümdür.
 • Döviz POS: Yapılan işlemlerin döviz içerikli olması nedeniyle ihtiyaç duyulan döviz işlemlerinde kullanılmakta olan bir POS türüdür.
 • Doktor POS: Doktor muayeneleri için özel olarak geliştirilmiş bir çözümdür.
 • Sanal POS: İnternet alışverişlerinde kullanılmak üzere tercih edilen bir POS türü olarak bilinmektedir.
 • Temassız POS: Hızlı ve güvenilir alışveriş yapmak için kartların temassız özelliğinin kullanıldığı bir POS olarak bilinmektedir.
 • Özel Projeler: Otomat ya da Kiosk gibi projelerde kullanılmakta olan, otomatik kullanım gibi özellikler sunan POS hizmetleridir.

Tüm bu çözümlere yönelik sunulmakta olan POS cihazları için farklı ücretlendirmeler bulunabilmektedir. Bu ücretlendirmeler başvuru süreçlerinde banka müşterileri ile paylaşılmakta olan bilgiler arasında yer almaktadır.

Vakıfbank POS ile Çalışma Koşulları Nelerdir?

Vakıfbank POS cihazları ile çalışma koşulları, taksitli ve nakit olacak şekilde değişiklik göstermektedir. Banka tarafından belirlenen altı farklı çalışma koşulu bulunmaktadır. Bilinen çalışma koşullarından şu şekilde bahsedilmektedir:

 • Ertesi gün ödemeli komisyonu çalışma: Komisyon uygulanarak, yapılan işlemlere dair ödemenin bir sonraki iş günü içerisinde alındığı koşuldur.
 • Blokeli çalışma: Başvuru sürecinde belirlenen tarihlerde ödemenin alındığı koşuldur. Belirlenen tarih içerisinde ödeme yapıldığında herhangi bir komisyon uygulanmamaktadır.
 • Bloke ve komisyonlu çalışma: Blokeli ve komisyonlu çalışma şartlarının ayrı ayrı tüm koşullarını sumakta olan bu çalışma koşulu içerisindeki fark, bloke süresinin kısa ve komisyon oranının daha az olması olarak belirlenmektedir.
 • Taksitli işlemlerde iskontolu çalışma: Taksit sayısı üzerinde belirli bir iskonto oranı uygulanmaktadır.
 • Taksitli işlemlerde blokeli çalışma: Taksitli yapılan satışların ödemelerinin de taksit halinde alınması koşuludur.
 • Vade farklı taksit: VFT olarak bilinir. 9 takside kadar kredi kullanımına olanak sunmaktadır.

Vakıfbank POS Destek Hattı

Vakıfbank tarafından POS cihazı kullanan müşterilerine yönelik hat, herhangi bir sorun paylaşımı ya da bilgi almaya yönelik kullanılmaktadır. POS kullanıcılarına özel olarak hizmet vermekte olan 0212 473 60 54 numaralı hat, 7/24 kullanılabilmektedir.

Bu hat üzerinden sanal pos süreçlerinde oluşan arızalar da düzeltilebilmektedir. Bu sebeple yaşana problemlerde bankanın müşteri hizmetlerine bağlanmak yerine POS destek hattına bağlanılması önerilmektedir.

Vakıfbank POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

Vakıfbank üzerinden POS başvurusu yapmak için, banka şubelerinden birisinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Şubelerde çalışmakta olan müşteri danışmanlarından ayrıntılı bilgiler alınarak başvurular yapılabilmektedir.

Vakıfbank sanal POS başvuruları da şubeler aracılığıyla yapılmaktadır. Başvuru sürecinin adımları ise yapılan seçimlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu