Finans ve Banka

VakıfBank Sanal Kart Oluşturma

12 Vakıfbank sanal kart ile ilgili merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Vakıfbank sanal kart kullanımıyla, online alışverişler güvenli şekilde gerçekleştirilmektedir. Sanal kartların çıkarılması için internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri kullanılmaktadır. Vakıfbank sanal kart, Worldcard üzerinden çıkarılmaktadır. Online ortamlarda yapılan tüm alışverişlerde, sanal kart geçerli sayılmaktadır. Kredi kartından istenilen tutarda sanal karta aktarılmasıyla birlikte, sanal kartlarla online alışverişler ve ödemeler yapılabilir.

Vakıfbank Sanal Kartın Genel Özellikleri

Vakıfbank sanal kart oluşturma, sadece online ortamlarda geçerli sayılmaktadır. Vakıfbank sanal kartları, tek kullanımlık olarak hazırlanmıştır ve online alışverişin gerçekleştirilmesinin ardından kart numaraları bloke edilmektedir. Kart numaraları sürekli güncellendiği için aynı numara ikinci defa kullanıma uygun değildir. Vakıfbank sanal kartlarının limitleri, kredi kartının limiti tutarında hesaplanmaktadır. Kartın içerisinde sürekli bakiye bulunmaz ve yapılacak alışveriş tutarına göre bakiye yüklemesi gerçekleştirilir. Vakıfbank sanal kartlarının numaralarıyla, kredi kartı ya da banka hesabı bilgilerine ulaşılmamaktadır. Sanal kartların güvenlik duvarı sayesinde, oyun alışverişleri, sosyal medya ödemeleri, e-ticaret alışverişleri ve daha birçok alanda online ödeme gerçekleştirilebilir. Sanal kartın içerisinde belirli tutarda limit bulunduğundan ve kartın numarası ilk kullanımın ardından bloke edildiğinden, tehlikeli olduğu düşünülen sitelerden alışveriş yapıldığında herhangi bir problemle karşılaşılmayacaktır.

Vakıfbank İnternet Şubesi Sanal Kart Başvuruları

Vakıfbank internet bankacılığı sistemi kullanılarak, Worldcard için sanal kartı oluşturulabilir. Vakıfbank internet bankacılığına erişmek için www.vakifbank.com.tr adresi kullanılmalıdır. İnternet sayfası açıldıktan sonra, sayfanın üst kısmında yer alan “İnternet Bankacılığı” butonuna tıklanmalıdır. İnternet şubesi giriş ekranı açıldıktan sonra, müşteri numarası veya T.C. kimlik numarası ve online bankacılık işlemleri şifresi kullanılarak giriş yapılmalıdır. Sistem girişinin tamamlanması için kayıtlı olan cep telefonuna gönderilecek SMS kodu sisteme girilmelidir. İnternet şubesi güvenlik duvarı aşıldıktan sonra, sistemde yer alan menüden kartlar bölümüne gidilmeli ve WorldCard seçimi yapılmalıdır. Aktif olan kredi kartı belirlendikten sonra, karta uygun sanal kart oluşturulabilir.

Vakıfbank Mobil Uygulama Sanal Kart İşlemleri

Vakıfbank mobil şube sistemi üzerinden sanal kartı oluşturmak isteyen kişiler, cihazlarına “Vakıfbank Mobil” uygulamasını indirmelidir. Sisteme giriş yapmak için kart numarası, kartın son kullanma tarihi, T.C. kimlik numarası ve kart CCV numarası talep edilmektedir. Cep telefonuna gönderilen SMS kodunu sisteme girdikten sonra, WorldCard seçimi yapılmalı ve kartlarım bölümü üzerinden sanal kart oluşturulmalıdır.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Vakıfbank telefon bankacılığı sistemini kullanarak sanal kartı oluşturmak için 0850 222 0724 iletişim numarası aranmalıdır. Müşteri hizmetleri sesli yanıt sisteminin talep ettiği kart numarası, kart şifresi ve T.C. kimlik numarası bilgileri tamamlandıktan sonra, kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilen güvenlik kodu sisteme girilmelidir. Vakıfbank müşteri hizmetleri girişinin tamamlanmasının ardından, müşteri temsilcisine bağlanılması ve WorldCard için sanal kartı oluşturma talimatının verilmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu