Finans ve Banka

Vakıfbank POS Ücreti ve Komisyonu

Vakıfbank tarafından alınan POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, bankanın sunduğu kampanyalara ya da taahhütlere göre değişkenlik göstermektedir. Vakıfbank POS durumlarına göre değişiklik göstermekte olan komisyon oranları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 500 TL aylık cirosu olanların 30 TL ödeme yapmaları gerekmektedir.
 • 000 TL aylık cirosu olanların 40 TL ödeme yapma durumları söz konusu olmaktadır.
 • 000 TL aylık ciro üzerinden aylık 70 TL ödeme yapılabilmektedir.

Bu oranların yanı sıra daha yüksek cirosu olanların da farklı komisyon oranları ile hizmet aldıkları bilinmektedir. Müşteriye bağlı olarak banka komisyonları değişiklik gösterdiği gibi POS cihazı çeşitlerine göre de değiştiği bilinmektedir.

Banka tarafından eski müşterilerine yönelik yapılmakta olan pek çok farklı kampanya bulunmaktadır. Uzun süredir Vakıfbank ile çalışmakta olan müşteriler için planlanan bu kampanyaların komisyon oranları özel olarak sunulmaktadır.

VakıfBank Sanal POS Çeşitleri Nelerdir?

Vakıfbank POS cihazı çeşitleri, müşterilerin ihtiyaçlarına ya da aylık cirolarına göre belirlenmektedir. Yeni gelişmekte olan teknolojik olanaklar da POS cihazı çeşitlerini arttırmaktadır. Bilinen bazı POS türleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Mobil POS: Mobil hatlar üzerinden bağlantıların kurulduğu bir cihaz türü olarak bilinmektedir.
 • Sabit POS: Masaüstü POS olarak da adlandırılmaktadır. Bu POS için sabit bir telefon hattının olması gerekmektedir.
 • Döviz POS: Döviz ile işlem yapmakta olan iş yerleri için uygun olan kampanya ve olanaklar sunmaktadır.
 • Doktor POS: Özel muayenesi olan doktorlar için kullanılmakta olan bir cihazdır.
 • Temassız POS: Temassız kartların işlem yapmasını sağlamaktadır. Hızlı ve güvenli alışverişler bu cihaz aracılığıyla yapılmaktadır.
 • Sanal POS: İnternet üzerinden alışveriş yapılmasını mümkün kılan bir POS sistemi olarak bilinmektedir.

Vakıf POS Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank POS cihazları özellikleri, POS tercihlerine göre değişkenlik göstermekte olup genel olarak bilinen bazı kriterleri ise ortak özellikler içerisinde değerlendirilmektedir. Vakıfbank POS cihazı özellikleri şunlardır:

 • Sanal POS kullanımlarında güvenli alışveriş sistemleri kullanılmaktadır.
 • Komisyon oranlarına bağlı olarak vade seçenekleri üye iş yerlerine sunulabilmektedir.
 • Alışveriş süreçlerine ilişkin raporlar mail yoluyla ulaştırıldığı için detaylı inceleme yapılabilmektedir.
 • Ödemeler isteğe bağlı değişmekle birlikte, alışverişlerin ertesi gününde hesaplara yatırılabilmektedir.
 • Komisyon oranlarında değişiklik yapılabilmekte olup, ödeme blokesinin yapılması ile komisyon indirimleri söz konusu olmaktadır.
 • Alt yapı olanakları sayesinde anlaşmalı banka kartlarının da işlem yapabilmesi mümkün hale getirilmektedir.

Vakıfbank POS Destek Hattı

Vakıfbank POS cihazı müşterilerine yönelik hat, bankanın üye iş yerlerine özel olarak sunduğu bir hizmet olarak bilinmektedir. POS cihazının kurulumu itibariyle gerekli her türlü yardım bu sistem üzerinden yapılmaktadır.

Vakıfbank POS destek hattı olarak bilinmekte olan 0216 724 34 34 numaralı hat üzerinden sunulmakta olan desteklerin yanı sıra talep işlemleri de yapılabilmektedir. POS kullanımına ilişkin gerekli görülen malzemelerin talep edilmesi mümkün olmaktadır.

POS destek hattı ile kullanılan cihazların değişikliği ya da bağlantı problemleri gibi konular hat üzerinden değerlendirilmekte olup ihtiyaca göre müşteri temsilcileri ile görüşmeler banka şubelerinden de yürütülebilmektedir.

Vakıf POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

Vakıfbank üzerinden POS başvurusu yapmak için, banka şubelerinden herhangi birisine giderek ön başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Banka şubelerinde hizmet vermekte olan müşteri temsilcileri ile süreç takip edilebilmektedir.

Vakıf Bank POS kullanmak isteyenlerin başvuruları, iş yerlerini gelir durumlarına ve beyan edilen bilgilerin doğruluklarına göre sonuçlandırılmaktadır. Olumsuz olarak belirtilen sonuçlar için banka temsilcileri ile görüşme sağlanabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu