Finans ve Banka

Vakıfbank Otomatik Ödeme Talimatı Verme

2021 yılında Vakıfbank ödeme talimatı vermek için telefon bankacılığı, internet bankacılığı, Vakıfbank şubelerinden işlem yapılabilmektedir. Vakıfbank otomatik ödeme talimatı verme işlemi eğer şubelerden yapılacak ise; düzenli hizmet paketi için olan formun alınması ve doldurulması gereklidir. Bu şekilde otomatik ödeme yapılabilmektedir. Anlaşmalı kurumların faturalarını ödemek için kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek mümkündür. Ancak ticari kredi kartlarından bu talimatın verilmesi durumunda fatura tutarına göre komisyon ücreti alınmaktadır.

Vakıfbank Ödeme Talimatı Verme İşlemi Hangi Ödemeler İçin Yapılabilmektedir?

Vakıfbank ödeme talimatı verilebilecek ödeme türleri aşağıda verilmiştir:

  • Kira, taksit, harçlık ve aidat gibi ödemeler için ödeme talimatı verilebilmektedir.
  • TL veya YP ödemeleri fark etmeksizin kredi kartı ödemeleri için otomatik ödeme yapılabilmektedir.
  • Fatura ödemeleri için talimat verilebilmektedir. Kablolu yayın tahsilatları, elektrik ödemeleri, Telekom ödemeleri, doğalgaz ödemeleri, su tahsilatları, GSM ödemeleri ve Digital Platform Hizmetleri A.Ş. faturaları otomatik ödeme ile ödenebilmektedir.

Vakıfbank Düzenli EFT ve Havale Ödeme Talimatlarının Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank EFT/havale ödeme talimatlarının detaylarına bakıldığında; düzenli olarak havale veya EFT yapmayı gerektiren durumlarda her ay bu işlemin gerçekleştirilmesine gerek yoktur, talimat verilebilmektedir. Vakıfbank ödeme talimatı verenlerin hesaplarında para olmasına gerek yoktur. Hesaplarında para olmasa dahi para transfer talepleri gerçekleştirilmektedir. 5 yıla kadar ileri tarihli EFT talimatı verilebilmektedir. Ayrıca üst üste yapılacak olan ödemelerin de en az 3 ödemeyi kapsaması gereklidir.

Telefon Bankacılığı İle Vakıfbank Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Müşteri hizmetleri aracılığı ile Vakıfbank ödeme talimatı verebilmek için öncelikle 0850 222 0 724 numaralı hat aranmalıdır. Kısa bir ses kaydı ile karşılama yapıldıktan sonra kimlik doğrulaması istenmektedir. Müşteri numarası ve telefon bankacılığı şifresi ile doğrulama yapılmaktadır. Ardından işlem menüsü sayılmaktadır. Sayılan menüden ilk olarak 2 tuşlanmalıdır. Sonra bir sinyal sesi duyulmaktadır ve ardından tekrar 2 tuşlanmalıdır. En son 7’nin tuşlanması ile beraber müsait olan bir müşteri temsilcisine aktarım gerçekleşmektedir. Müşteri temsilcisine ise otomatik ödeme talimatı vermek istendiğinin söylenmesi gereklidir. Ardından istenen bilgilerin de verilmesi ile birlikte işlem tamamlanmaktadır. Ayrıca müşteri temsilcisine bağlanmaya gerek kalmadan, işlem menüsünden de ödeme talimatı verilebilmektedir.

İnternet Bankacılığı İle Vakıfbank Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

İnternet şubesinden Vakıfbank ödeme talimatı için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir:

  • https://www.vakifbank.com.tr adresine girilmelidir.
  • Ana sayfada sağ üst köşede bulunan internet bankacılığı butonuna tıklanmalıdır.
  • Ardından müşteri numarası ve şifresi ile beraber internet bankacılığına giriş yapılmalıdır.
  • Fatura ödeme talimatı vereceklerin öncelikle kredi kartlarım menüsüne girmesi gereklidir.
  • Sonrasında fatura ödeme talimatı menüsüne tıklanmalıdır.

Vakıfbank ödeme talimatı veren kişinin bu aşamada otomatik ödenecek olan faturaları seçmesi gereklidir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu