Finans ve Banka

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır? Faiz Oranları

Vakıfbank kendi borçlarına ya da başka bankaların borçlarına karşılık borç kapatma kredisi vermektedir. Vakıfbank borç kapatma kredisinin detayları..

Vakıfbank borç kapatma kredisi nasıl alınır? Borç kapatma kredisinin 2021 yıllık faiz oranları nasıl? Kredi için nasıl başvuru yapılır?

Vakıfbank’tan alınacak borç kapama kredisi sayesinde kişiler, çekilmiş bir kredinin üzerine ikinci bir krediyi çekebilmektedir. Vakıfbank’ın kendi kredilerini ya da diğer bankaların kredilerini kapatarak Vakıfbank borç kapatma kredisi vermesi durumu söz konusu olmaktadır. Diğer bankalar için verilecek borç kapatma kredisi ile kişiler, daha fazla faiz oranı ile karşı karşıya kalacaktır. Banka, kendi kredilerinde kapatma işlemi yaptığında daha uygun faiz oranları sağlamaktadır.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Güncellemeleri

2021 yılı Vakıfbank borç kapatma kredisi, 24 ile 60 ay arasında bir vade ile verilmeye başlanmıştır. Bu krediler, önceki dönemlerde en fazla 18 ay ile verilebilmekte idi. Kişilerin ödeme güçleri, kredilerinin durumları ve diğer özellikleri, kredi kapatmada miktarı ve vadeyi etkilemiştir. Bu krediye başvurmak için son dönemde yapılan değişikliklerle ödeyememeye dair beyanın bankalara verilmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda kişilerin bankalara en az 1 dönem kredi borcu yapmış olması ve ödeyemeyeceklerini beyan etmeleri gerekmektedir. ancak gecikmeli borç miktarı 3 döneme ulaşmışsa, bankadan kapatma kredisi alma durumu zorlaşmaktadır. Vakıfbank’ın verdiği borç  kapatma kredisi, en az 20.000 TL limittedir. Üst limiti 90.000 TL’ye kadar çıkan kapatma kredisi, ihtiyaç kredisi borçları için verilmektedir.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Türleri

Vakıfbank’tan alınacak kapatma kredisi çeşitleri iki türlüdür:

Birincisi: Borcun yok olmasını sağlayan kredidir. Yeni bir kredi çekilmesi için yapılır. Örneğin kişi, zaten 5.000 TL kredi çekmiştir. Ancak 5.000 TL’ye daha ihtiyacı vardır. Geçen zamanda eski 5.000 TL tutarındaki kredisinden 3.000 TL’yi ödemiştir. Ancak kalanı ödemeye gücü yetmiyordur ve krediye ihtiyacı vardır. Bu durumda banka, kişinin kalan borcu olan 2.000 TL’yi öder. Üzerine 5.000 TL kredi verir. Kişi, toplam 7.000 TL’yi faizi ve komisyonu ile öder.

İkincisi: Kişi birden fazla bankaya kredi konusunda borçlanmıştır. Bu durumda bankalara olan borçlarını tek çatı altında toplamak için tek bankadan borç kapatma kredisi alır. bu durumda borcu olduğu banka sayısı 1’e düşer. ve tüm borç, eşit faiz ile değerlendirilir.

[geo-post id=”3783″ label=”Önerilen Yazı”]

Vakıfbank Borç Kapama Kredisi Ödeme Koşulları

Vakıfbank borç kapatma kredisi ödemeleri, 3 ay ertelemeli olarak yapılabilmektedir. 12 aydan 60 aya kadar sağlanan vade imkanı ile kişilere kolaylık sağlanması hedeflenmiştir. Ayrıca kredi kapatma işlemi, kredi kartları için de geçerli olmaktadır. 60 ay vade imkanı, kredi kartı kapatmalarında da geçerli olmaktadır.

Vakıfbank Borç Kapama Kredisi Faizleri

Borç kapama kredisinin Vakıfbank’tan alınması ile faiz durumu değişkenlik gösterecektir. Faizler, vadelere göre değişir. 24 aya kadar olan sürede faiz miktarı %1,10 olurken, 24 aydan 60 aya kadar faiz oranı %1,20 olmaktadır. bu krediye başvuru yapabilmek için en az 6 ay süre ile aynı iş yerinde çalışıyor olmanız gerekmektedir. eğer emekli iseniz emekli hesap cüzdanınızla başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanında serbest meslek erbabı olmanız durumunda en az 1 senelik vergi levhanızın olması gerekmektedir.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Ödeme Planı

Borç kapatma kredisi ödemeleri Birleştiren Kredi adı ile verilen bir ödeme planına tabidir. Kişilerin Vakıfbank müşterisi olmaları halinde, faiz oranları %0,98’e düşecektir. Ancak normal müşteriler için 5.000 TL tutarındaki bir kredi söz konusu ise, bu kredi 24 ay vade ile verilecektir. Aylık 244 TL ödenerek kredi ödemeleri tamamlanabilir. 10.000 TL tutarındaki bir borç kapatma kredisi için 36 ay vade yapılacaktır. Bu durumda aylık ödemeler 358 TL’ye yükselir. 15.000 TL üzeri kredilerde 60 aya kadar vade imkanı tanınmıştır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bülent toper
4 Aralık 2019 15:42

ben icralıgım borc kapatma kiridisi cekebilirmyim

Başa dön tuşu