Finans ve Banka

Vakıf Katılım Tüketici Finansmanı 2021

Vakıf Katılım Tüketici Finansmanı 2021 yılında farklı iş ve ihtiyaçlar için finansman sağlıyor. Bankanın bu finansmanlar için ayrı ödeme planları vardır.

Vakıf Katılım tüketici finansmanı 2021 yılı için güncel oranlarını, başvuru şartlarını, tüketici kredisinin kullanım alanlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Vakıf Katılımın sağladığı ihtiyaç finansmanı beyaz eşya, televizyon, bilgisayar gibi tüketim mal alımları için veriliyor. Vakıf Katılım bireysel ihtiyaçlar için tüketici finansmanı adı altında finansman sağlıyor. Bu finansmanın da 10 bin TL’lik limiti bulunuyor. Vakıf Katılım ihtiyaç finansmanıiçin farklı ödeme planları da seçilebiliyor. Bu sayede de kişiler kendi bütçelerine en uygun ödeme şeklini oluşturabiliyor ve taksitleri o şekilde yatırabiliyor.

Vakıf Katılım Tüketici Finansmanı İçin Kaç Ay Vade Yapıyor?

Tüketici kredisi vade sayısı 36 aya kadar çıkarabiliyor. Vakıf Katılım Bankası tüketim finansmanı için 10 bin TL’lik tutarı müşterilerine sağlıyor. Bu finansman ile de ev için gerekli olan beyaz eşya, mobilya ya da elektronik ürünler satın alınabiliyor. Tüketici finansmanından yararlanmak için de ilk olarak proforma faturası alınması gerekiyor. Bu fatura finansmana konu olan tüketim malını satan mağazadan alınabilir. Bu finansmanın geri ödemesi için ise banka müşterisi 36 aya kadar vade seçeneğinden bir tanesini tercih edebilir.

Tüketici Finansmanı Başvurusu İçin Hangi Belgeler İsteniyor?

Tüketici finansmanı başvuru evraklarından en temel olanı kimlik belgesidir. Nüfus cüzdanının yanı sıra ehliyet ya da pasaport da kimlik belgesi olarak başvuru sırasında bankaya verilebilir. Bunun dışında düzenli bir gelirin olduğunun da bankaya kanıtlanması gereklidir. Bundan dolayı maaş bordrosu gibi düzenli geliri gösteren belgenin de tüketici finansmanı için bankanın talep ettiği belgelerden bir tanesidir. Ayrıca banka kefil ya da ek belge isteme hakkına da sahiptir. Şayet bir kişiden kefil talep edilmişse kefile ilişkin tüm belgelerin de bankaya teslim edilmesi şarttır.

Vakıf Katılım İhtiyaç Finansmanı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım İhtiyaç Finansmanı başvurusu banka şubelerinden gerçekleştirilebilir. Vakıf Katılım Bankası’nın ihtiyaç finansmanından yararlanmak isteyen kişiler gerekli olan evraklar ile beraber en yakın banka şubelerine giderek işlemlerini başlatabilirler. Vakıf Katılım ihtiyaç finansmanı başvurusu sırasında başvuru formunun doldurulmasını talep eder. Belgelerin bankaya teslim edilmesinin ardından banka ek evraklar da talep edebilir. Bu evrakların da temin edilmesi şarttır. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasından sonra da banka evrakları inceler ve başvuruyu değerlendirir. Bu değerlendirmenin sonucu olumlu olursa da müşterinin hesabına finansman tutarı yatırılır.

İhtiyaç Finansmanı Kar Oranı Kaçtır?

Vakıf Katılım tüketici finansmanı kar oranı %2,05’tir. Vakıf Katılım farkı ödeme seçenekleri için ayrı kar oranı belirlemiyor. Vade sayısı kaç olursa olsun tüketici finansmanı için %2,05’lik bir kar oranı talep ediliyor. Bunun yanı sıra 50 TL’lik bir tahsis ücreti de yine müşterilerden alınıyor. Finansmanın yıllık maliyet oranı ise vade sayısına göre değişebiliyor. Vakıf Katılım tüketici finansmanın vadeye göre yıllık maliyet oranları şu şekildedir:

  • 12 ay vade için %35,16,
  • 24 ay vade için %34,57
  • 36 ay vade için %34,37.

Tüketici Finansman Hesaplaması İçin Nereye Başvurabilirim?

Tüketici finansmanı hesaplama işlemini yapmak isteyen kişilerin başvurabilecekleri farklı yollar vardır. Tüketici finansmanı almak isteyen ancak bunun geri ödemesinin nasıl yapılacağına dair kafası karışan kişiler bu hesaplamalarını hızlı bir şekilde yapabilir. Bunun için Vakıf Katılımın internet sitesine girilmesi yeterlidir. Bu site üzerinde hesaplama aracı mevcuttur. Ayrıca Vakıf Katılım şubelerinden de bu hesaplamanın yapılması talep edilebilir. Vakıf Katılım ihtiyaç finansmanını alan kişiler geri ödemeleri ise banka şubelerinden yapabilirler. Bunun dışında internet bankacılığı aracılığıyla da tüketici finansmanı taksit ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. Ayrıca vade ödemeleri için otomatik ödeme talimatının da verilebilmesi mümkündür.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu