Kamusal Haberler

Uzaktan Eğitim Çevrimiçi Ders Takip Formu

Uzaktan eğitim çevrimiçi ders takip formu nedir? Uzaktan eğitim çevrimiçi ders takip formu nasıl indirilir? Ne zaman teslim etmek gerekli?

Uzaktan eğitim çevrimiçi ders takip formu dolduracak olan EBA sisteminde ders veren öğretmenler, ancak bu şekilde ödemelerini alabilecekler.

Corona virüs nedeniyle uzaktan eğitim veren öğretmenler için geçtiğimiz günlerde MEB tarafından yayınlanan yönetmeliğe göre artık öğretmenler her ayın son pazartesi günü bağlı bulundukları okullara giderek uzaktan eğitim çevrimiçi ders takip formunu doldurmak zorundalar.

Ek ders ödemeleri için dolduracakları bu form ile ödemelerini alabilecekler. Öğretmenler en fazla bir şubede günde 6, haftada 30 saat ders tanımlaması yapabilecek olup, bunları uzaktan eğitim sırasında işledikleri dersler için, ders defterlerine de işleyecekler.

MEB’den yapılan açıklamada alttaki bilgi verildi;

“Ders defterleri ve Uzaktan Eğitim Çevrimiçi Ders Takip Formu haftalık ders dağıtım programına uygun ve EBA kayıtları ile uyumlu olarak doldurulacak ve imzalanacak; her ayın son haftasının pazartesi günü saat 15:00’de ilgili müdür yardımcısına teslim edilecektir. “

“Alan öğretmenlerimiz Uzaktan Eğitim Çevrimiçi Ders Takip Formu’nu günlük olarak dolduracak ve imzalayacak; ders defterlerini ise 28 Eylül 2020, 26 Ekim 2020, 23 Kasım 2020, 21 Aralık 2020 ve 25 Ocak 2021 tarihlerinde okula gelerek dolurup imzalayacak”

Formun ıslak imzalı olması aksi durumda ödeme alınamayacağı uyarısı da yapıldı. Ayrıca EBA’da tanımlanmamış dersler için farklı bir yerde yapılsa bir ders, bunun ödemesi de yapılmayacak.

Uzaktan Eğitim Çevrimiçi Ders Takip Formu’nu indirmek için alttaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

 

MEB tarafından yapılan “Uzaktan çevrimiçi eğitim sürecine ilişkin açıklamalar” başlıklı metnin tam halini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

uzaktan egitim süreci açıklamaları

uzaktan egitim sureci aciklamalari ebaguncelnakliyefiyatlarivenakliyatfiyatlaritablosu

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu