Finans ve Banka

Tüm Detaylarıyla Güncel Hayvancılık Kredisi

Güncel Hayvancılık kredisi detayları ve kredi başvurusunun yapılacağı yer hakkında bilgi, Ziraat Bankası tarafından açıklandı. Detaylar yazımızda!

Güncel Hayvancılık kredisinin tüm detayları ve kredi başvurusunun yapılacağı yer hakkında bilgi, Ziraat Bankası tarafından açıklandı. 2019 yılı için çiftçiler Ziraat Bankası kanalınca hayvancılık kredisi kullanabilir. Ziraat Bankası güncel hayvancılık kredisi üzerinden kullanılabilecek kredi limiti tutarı, her çiftçi için 100 bin tl olarak belirlenir. 2019 yılında güncel hayvancılık kredisi koşullarından yararlanmak isteyenler, sıfır faizli kredi koşulundan yararlanırlar. Hayvancılık kredisi kullanabilecek kişiler, alım şartları, başvurunun nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Güncel Hayvancılık Kredisi Başvuru Şartları

Güncel hayvancılık kredisinden faydalanacaklar, hayvancılık dalında faaliyet gösteren çiftçilerdir. Ziraat Bankası çiftçilere, sıfır faizli ve 100 bin tl limitli hayvancılık kredisi kullanma hakkı tanır. Güncel hayvancılık kredisinden faydalanabilmek için çiftçilerin sağlaması gereken şartlar, şu şekilde sıralanır:

 • Çiftçilerin, Ziraat Banka’sına başvuru yaptıkları dönemde, farklı bir bankadan, hayvancılık kredisi kullanmamış olmaları gerekir.
 • Çiftçilerin kredi notlarının düşük olmaması gerekir.
 • Tarım veya hayvancılık yaptıkları alanla ile ilgili olarak, devlet destekli sigorta yaptırmış olmaları gerekir.
 • Başvuru için Ziraat Bankası Şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

Tüm bu gereklilikleri sağlayan çiftçiler, Ziraat Bankasının güncel hayvancılık kredisine başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası hayvancılık kredisine başvuru yapabilecekler ve başvuru için izlenecek yol hakkında detaylı bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Güncel Hayvancılık Kredisine Kimler Başvurulabilir?

Güncel hayvancılık kredisine başvurabilecekler, aktif olarak çiftçilik mesleği ile uğraşan kişilerdir. Ziraat Bankasının sağladığı güncel hayvancılık kredisi, sıfır faiz oranı ve 100 bin tl limit ile çiftçilere sunulur. Kredi alımı için başvuru sağlayabilecek kişilerin özellikleri, şu şekilde sıralanır:

 • Koyun yetiştiren çiftçiler,
 • Keçi yetiştiren çiftçiler,
 • Manda yetiştiren çiftçiler,
 • İnek yetiştiren çiftçiler,
 • Et ve süt ürünleri üreticiliği yapan çiftçiler, Ziraat Bankası kredisinden faydalanabilirler.

Ziraat Bankası güncel hayvancılık kredisi düşük faiz oranı ile kullandırılıp, çiftçilerin hayvancılık faaliyetlerinin ve alımlarının desteklenmesi amaçlanır. Banka çiftçilere 100 bin tl’ye kadar sıfır faiz oranı üzerinden kredi kullandırır. Hayvancılık kredisi alımı sayesinde hayvancılık faaliyetini geliştirmek adına edinilecek avantajlar, kredi başvurusu için izlenecek adımları ve gerekli evraklar hakkında bilgiyi, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Güncel Hayvancılık Kredisi Avantajları

Güncel hayvancılık kredisi fırsatları arasında kredinin banka aracılığı ile sıfır faizli olarak talep edilebilmesi yer alır. Çiftçiler uğraştıkları hayvancılık faaliyetleri için sağladıkları kaynağı, sıfır faizli koşullar ile alabilirler. Kredi başvurusu onaylanan ve 100 bin tl kredi almaya hak kazananların, güncel hayvancılık kredisi ile elde edecekleri avantajlar, şu şekilde sıralanır:

 • Çiftçiler hayvancılık kredisi üzerinden sıfır faiz ile kredi kullanma avantajı yakalarlar.
 • Çiftçiler aldıkları 100 bin TL kredi tutarı ile büyük baş ve küçükbaş hayvan alımı yapabilirler.
 • Çiftçiler aldıkları hayvancılık kredisi ile et ve süt üretimine dair masraflarını karşılayabilirler.
 • Çiftçiler 100 bin TL kredi tutarını kullanarak, hayvancılık yaptıkları yerin onarım ve geliştirme masraflarını karşılayabilirler.

Ziraat Bankasının sağladığı 100 bin TL faizsiz hayvancılık kredisi ile çiftçilerin hayvancılık faaliyetlerine dair masraflarının karşılanması amaçlanır. Çiftçiler 100 bin tl hayvancılık kredisinin geri ödemelerini, banka ile birlikte belirledikleri aylık geri ödeme taksitleri üzerinden yaparlar. Çiftçilerin desteklenmesi amacı ile kredi faizi sıfır olarak belirlenip, aylık taksitler düşük tutarlı olarak yansıtılır. Kredi başvurusu ve evrakları hakkında bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Başvuru Evrakları

Güncel hayvancılık kredisi başvuru belgeleri, Ziraat Bankasına yapılan kredi başvurusu sırasında iletilir. Bankanın sıfır faizli, 100 bin tl limitli hayvancılık kredisine başvurmak için istenilen evraklar, şu şekilde sıralanır:

 • ÇKS belgesi,
 • Başvuran kişinin kendine ait bir işletmesi varsa, son üç yıla ait bilanço evrakları,
 • Hayvancılık yapılan yerin tapusu veya kira sözleşmesi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi, başvuru sırasında bankaya götürülmelidir.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi için verilen ÇKS belgesi, her çiftçinin sahip olduğu yasal bir belgedir. Bu belge Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan çiftçilerde bulunur. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan ve yasal olarak hayvancılık ile ilgili faaliyetlerde bulunan kişiler, hayvancılık kredisine başvuruda bulunurlar. Başvuru için izlenecek yol hakkında detayları, alt başlıktan öğrenebilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Güncel hayvancılık kredisi müracaatı, Ziraat Bankası’na şubelerinden yapılır. Başvuru için izlenecek adımlar, şu şekilde sıralanır:

 • Kişi kendine en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmelidir.
 • Şubeye gidilirken, kredi başvuru evrakları götürülür.
 • Şube müşteri temsilcisi eşliğinde, ‘’hayvancılık kredisi başvuru formu’’ doldurulur.
 • Form üzerine kimlik bilgileri, iletişim numarası ve imza eklenir.
 • Adımların tamamlanması ile güncel hayvancılık kredisi başvurusu işleme alınır.

Kredinin onaylanması halinde, Ziraat Bankası verilmiş olan iletişim numarası üzerinden olumlu veya olumsuz bildirimde bulunur. Olumlu sonuç alan kişiler, Ziraat Bankası şubelerinden kredi limiti tutarını teslim alabilirler.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Eser Türkoğlu
5 Kasım 2019 23:57

çok güzel bir makale kaleme almışsınız ama ülkemizde çiftçi besici kalmadı ki kredi alıp hayvancılık yapsın devlet üreticiye sırtını dönmüş zararına çalışan bir üretici var ortada hayvanlarını meraya çıkaracak betonarmadan mera bırakmadınız onu geçtik hazır yem vermeye kalksa altından kalkamıyor çok pahalı ayrıca bir hastalık girse bir sürü hayvanı telef olacak pamuk ipliğine bağlı yaşamlar diyelim bu işi yapan çiftçilerden çoğu baba ata mesleği diye bu işin içinde yoksa bu şartlarda zarar edeceğine bu işi yapmazlar.Burada devletten çok bankalarında suçu var mesela ziraat bankası devlet bankası ve bütün işinin gücünün ziraat ve hayvancılık olması gerekiyor çiftçinin başka bir yere gitmemesi gerekiyor ama bakıyoruz ki ziraat bankası ev arsa kredilerinde dolaşıyor.Yazık oluyor bu ülkeye bu nimetlere kalkıp kendimize gelmemiz gerekiyor.

Serkan Hüseyin ATAY
10 Kasım 2019 13:37

konuşacağım ama çok kötü konuşacağım şimdi çiftçiyi hayvancılık yapanı kredi ile mi kurtarmaya çalışacaksınız.Tarım alanları yok olmuş meralar yok olmuş yem fiyatları uçmuş hayvan üreticisini dışarıdan getirdiğiniz öküz mü boğa mı canavar mı ne olduğu belli olmayan hayvanlarla çökerttiniz bu işi sadece baba mesleği olup zararına yapanlar kaldı hepsi kredi borçlusu hepsi mağdur.PARA VERMEYİN para vereceğinize plan yapın Atatürk zamanında ki gibi 5 yıllık 10 yıllık planlar köy enstitülerini tekrar kurun yerli tohumu kullanın gibi devrimler yapın sadaka verir gibi hayvancılık kredisiymiş de destekmiş yazık bu ülkeye

Celil Karlılar
16 Kasım 2019 16:40

Hayvancılık şuan itibariyle küçükbaş olarak dönüyor zaten ülkede büyükbaş yani sığır alımları oluyor ithal ediyoruz ülkede Türk ineği ırkı bozuldu Angus diye tutturdular ırkı da bozdular şuan süte gelen zamlar ve yem fiyatları nedeniyle besiciler süt satamadığı gibi süt ineklerini yani dişi hayvanları da kesmeye başladı bu durum ülkede hayvancılığın çıkmaza girdiğinin habercisidir acil tarafından iyileştirmeler yapılmalı ne olduğu belli olmayan Angusları ülkeye sokmamalı ve bizim yani Türkiye’nin orijinal sığır ırkını koruma altına almamız lazım ne yediğimiz belli değil sığır mı yoksa bizon mu onuda anlamış değiliz.Öze dönmek ve iyileştirmeler sayesinde ancak hayvancılık eski parlak günlerine dönebilir.

Murat Dağ
24 Kasım 2019 19:37

Hayvancılık kredisi altında kredi vermek yerine farklı planlar yapılmalı ülkede hayvancılık tamamen bitti yapanlar da ata baba mesleği diye bırakamıyor onlarda ancak kendilerine yetecek olanı üretiyor işleyip yiyor karnını doyuruyor.Sen samanı dışarıdan ithal et çiftçiyi besiciyi bitir sen kesilecek büyük baş hayvanı ülkende ki dururken ithal et besiciyi bitir.Yem fiyatlarına zam yap besiciyi bitir sonra besiciler maliyetler yükseldi diye ete zam yapılınca vatandaşı bitir besiciyi bitir elinde kalan kurbanı iyilik yapmış gibi et balık kurumuna veren besiciye birde daha ne istiyorsun elinde kalacağına ben aldım diye söylemek yerine onun satacağı fiyattan alsan da o adam emek vermiş zarar etmese bunun gibi 10’larca örnek sayabilirim kredi vereceğine icraat yap vereceksen para değil akıl ver köy enstitüleri tekrar kur tarım hayvancılık nasıl gelişir diye telaş eden arge yapan bir nesi yetiştir.Ağaç dik var olanı yok etme ağaçlar yeşil olmazsa yaşam olmaz suyunu tüketme ileride su savaşları da yakındır.Kısaca ülkeni sev ihanet etme çiftçi milletin efendisidir.

ZEKİ GÜNDOĞAN
5 Aralık 2019 22:00

Yazı için öncelikle teşekkür ederim böyle güzel ve akıcı yazılar her zaman karşıma çıkmıyor karşıma çıktığında da bir teşekkürü hak ediyor.Şimdi öncelikle şunu belirlemeliyiz hayvancılık kredi ile kurtarılabilir mi kurtarılsa bile ne zamana kadar devam eder ve sonu gelecek felaketi sadece geciktirmek için mi kredi veriliyor.Bunun cevabını siyasetçiler çok iyi biliyor ama halktan gizliyorlar.Hayvancılık direk devlet desteği ile kurtulabilir saçma sapan yerlere para ayrılıyor ama benim üreticime bankalar mı işaret ediliyor zaten batmışsın git daha beter ol mu deniyor ey siyasetçiler şunu unutmayın ki bu ülkeyi tokatlamakla aslında kendinize tokat atıyorsunuz şuan bal tutan parmağınızı yalayın ama ileride bal falan göremeyeceksiniz halk kendi işaretini eni sonu bulacak.

Başa dön tuşu