Finans ve Banka

TEB Bankası Simkart Bloke Kaldırma

TEB Bankası simkart bloke kaldırılması için kullanılabilen bankacılık kanalları şunlardır:

  • TEB Bankası Müşteri Hizmetleri
  • TEB İnternet Bankacılığı
  • TEB Mobil Bankacılık Uygulaması
  • TEB Bankası ATM’leri

TEB Bankası için belirlenen bankacılık kanallarından bir tanesi kullanılarak, bloke edilen sim kartlar tekrardan aktif hale getirilebilir. 4.5G kullanımına geçirilen ya da farklı bir GSM operatörüne taşınan sim kartlar, banka üzerinde geçici olarak bloke edilmektedir. Sim kart blokesinin kaldırılmaması durumunda, TEB Bankasına ait bankacılık işlemlerinin büyük bir kısmı engellenmektedir. TEB Bankası simkart bloke kaldırma işleminden sonra, bankacılık işlemlerinin tamamı aktif hale gelecektir.

TEB Bankası Simkart Bloke Kaldırılmazsa Ne Olur?

TEB simkart blokesinin kaldırılmasıyla, bankacılık işlemleri kullanılmaya devam edecektir. Sim kart blokesi devam ettiği sürece, aşağıda sıralanan bankacılık işlemleri kısıtlanacaktır:

  • 3D Secure güvenli alışveriş sistemi
  • TEB bankası internet şubesi giriş işlemler
  • TEB bankası telefon bankacılığı işlemleri
  • TEB bankası mobil bankacılık işlemleri
  • SMS bankacılığı işlemleri
  • SMS üzerinden kredi kartı ve bankamatik kartı şifre işlemleri

TEB bankası sim kart blokesinin deva etmesi durumunda, yukarıda sıralanan işlemler geçersiz olacaktır. Sim kart blokesi kaldırılmadığı sürece, TEB şubeleri ve bankamatikler haricinde herhangi bir kanaldan banka işlemi yapılması mümkün değildir.

TEB Bankası Müşteri Hizmetleri Sim Kart Blokesi Kaldırma

TEB telefon bankacılığı sisteminin kullanılması ve sim kart blokesinin kaldırılması için 0850 200 0666 iletişim numarası kullanılmalıdır. Müşteri hizmetlerinin aranmasında bloke edilen sim kartı numarası kullanıldığı zaman, sesli yanıt sistemi doğrudan sim kart bloke kaldırma işlemlerini başlatacaktır. Sim kart blokesinin kaldırılması için farklı bir telefon numarası kullanıldığı zaman, kimlik doğrulaması için T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası kullanılmalıdır. Sim kart blokesinin kaldırılmasının ardından, telefon numarasıyla bankacılık işlemleri yapılmaya devam edilecektir.

TEB İnternet Bankacılığı Simkart Bloke Kaldırma İşlemleri

TEB internet şubesi ya da mobil bankacılık sistemi üzerinden sim kart blokesi kaldırılabilir. www.teb.com.tr adresi kullanıldıktan sonra “İnternet Bankacılığı” giriş seçeneğine tıklanmalıdır. İnternet bankacılığı giriş ekranında talep edilen T.C. kimlik numarası veya müşteri numarasıyla birlikte bankacılık şifresinin de sisteme girilmesi gerekir. Sistem girişinin yapılması için sim kart bloke kaldırma işlemleri tamamlanmalıdır. Kimlik bilgileri kullanılarak, sim kart bloke kaldırma işlemleri tamamlanabilir. Mobil bankacılık uygulaması üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için “CEPTETEB” uygulaması indirilmelidir. Giriş ekranında talep edilen bilgilerin doğrulanmasının ardından, sim kart blokesi kaldırılacaktır.

TEB Bankası ATM’leri Simkart Bloke Nasıl Kaldırılır?

TEB ATM’leri kullanılarak sim kart blokesinin kaldırılması için kredi kartı ya da banka kartıyla ATM girişi yapılmalıdır. TEB Bankası ATM giriş işlemleri tamamlandıktan sonra, sim kartı blokesinin iptal işlemleri gerçekleştirilebilir. Sim kart blokesinin kaldırılması için menüye giriş yapılmasının ardından, bloke kaldırma seçeneğine tıklanmalı ve telefon numarası aktif hale getirilmelidir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu