Finans ve Banka

TEB Bankası Sanal Kart Oluşturma

TEB Bankası sanal kart kullanımı için internet şubesi, müşteri hizmetleri ya da mobil şube üzerinden işlem yapılmalıdır. TEB Bankası Bonus kredi kartına ek olarak çıkarılan sanal kartlar, online alışveriş ve ödemelerin tamamında kullanılmaktadır. İnternet alışverişlerinin güvenli şekilde gerçekleştirilmesi ve kredi kartı bilgilerinin tamamının saklı kalması amacıyla hazırlanan TEB Bankası sanal kartları, online geçerliliği bulunan tüm kanallarda kullanılabilir.

TEB Bankası Sanal Kartlarının Genel Özellikleri Nelerdir?

TEB sanal kart kullanımıyla, online ödeme işlemlerinde kredi kartı bilgileri saklı tutulmaktadır. Kredi kartı bilgilerinin internet harcamalarında çalınması sonucunda, karttaki tüm bakiye başkalarının eline geçebilir ve kişiler adına habersiz harcamalar gerçekleştirilebilir. TEB Bankası tarafından Bonus kredi kartı için hazırlanan sanal kartlar, internet alışverişlerinde kredi kartı bilgilerinin kullanılma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Sanal kartlar tek seferlik kullanılabilen kart numaralarıyla yönetilmektedir. Kart numaraları, her alışverişin ardından bloke edilmekte ve yeni kart numarası oluşturulmaktadır. TEB sanal kartları, internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları üzerinden kontrol edilebilir. Kartların içerisine yüklenen bakiyeler, online alışveriş tamamlamadıktan sonra banka hesabına iade edilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışına ait internet sitelerinin tamamında, TEB sanal kartlarla harcama yapılmaktadır.

TEB Müşteri Hizmetleri Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

TEB telefon bankacılığı sistemi üzerinden sanal kart başvurusu yapmak için 0850 200 0666 iletişim numarası kullanılmalıdır. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçildikten sonra, T.C. kimlik numarası, kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresinin sistemde doğrulanması gerekir. Sesli yanıt sistemi tarafından kayıtlı cep telefonuna gönderilen 4 haneli güvenlik kodu sisteme girilerek, müşteri hizmetleri üzerinden telefon bankacılığı sistemine erişilebilir. Telefon bankacılığı işlemleri açıldıktan sonra, sesli yanıt sistemi üzerinden müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmelidir. Müşteri temsilcisine, Bonus kredi kartı adına sanal kart oluşturulması için talimat verilmeli ve kartın içerisine bakiye yüklenmelidir.

TEB Bankası İnternet Şubesi Sanal Kart Başvuru İşlemleri Nelerdir?

TEB internet bankacılığı sistemine erişmek için www.teb.com.tr bağlantı adresine tıklanmalıdır. TEB Bankasına ait resmi internet sitesi açıldıktan sonra, T.C. kimlik numarası ve şifreyle sistem girişi tamamlanmalıdır. TEB internet şubesi girişinin yapılmasının ardından, sistemdeki menü üzerinden “Kartlar” bölümü tercih edilmeli ve “Kredi Kartları” seçimi yapılmalıdır. Bonus kredi kartına ait bilgi sayfası açıldıktan sonra, kredi kartına bağlı olarak sanal kart oluşturulabilir.

TEB Bankası Mobil Uygulama Sanal Kart Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

TEB mobil şube sistemine giriş yapmak için “TEB Mobil Uygulaması” indirilmelidir. Mobil uygulama açıldıktan sonra, T.C. kimlik numarası, kredi kartı numarası ve bankacılık şifresinin sisteme girilmesi gerekir. Tüm bilgilerin doğrulanması için kayıtlı cep telefonuna SMS kodu gönderilmektedir. Belirtilen kodun sisteme girilmesinin ardından, TEB bankası mobil uygulama girişi tamamlanacaktır. Uygulamadaki menüden Bonus kredi kartı seçimi yapıldıktan sonra, mevcut kredi kartına bağlı olarak sanal kart oluşturulabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu