Finans ve Banka

TEB Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır

2020 yılında TEB Bankası cebe havale işleminin dijital bankacılık yöntemleri ile yapılabilmesi mümkündür. TEB Bankası cebe havale yapacak olanlardan işlem başına 5 TL ücret alınmaktadır. Ayrıca bu hizmet aracılığı ile diğer bankalardan döviz transferi yapılabilmesi de mümkün olmaktadır. Kişinin kendi telefon numarasına cebe havale yapabilmesi mümkün değildir. Bu işlemin yapılabilmesi için alıcının 18 yaşından büyük olması ve telefonun SMS alımına açık olması gereklidir.

TEB Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

TEB cebe havale yapabilmek için kullanılabilecek yöntemler aşağıda belirtilmiştir:

  • https://www.teb.com.tr adresi aracılığı ile internet bankacılığına giriş yaparak cebe havale yapılabilmektedir. Bunun için internet şubesine giriş yaptıktan sonra para transfer menüsüne girilmesi ve gerekli yönlendirmeler ile beraber cebe havale seçeneği seçildikten sonra istenen bilgilerin doldurulması gereklidir.
  • Mobil bankacılık kullanılarak cebe havale talimatı verilebilmektedir. CEPTETEB uygulaması App Store veya Google Play Store aracılığı ile indirilebilmektedir. Ardından uygulamaya giriş yaptıktan sonra para transferleri menüsünden cebe havale işlemi yapılabilmektedir.

TEB Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

TEB cebe havale çekebilmek için alıcının herhangi bir TEB ATM’sine gitmesi gereklidir. TEB ATMlerinin yerlerinin TEB’in web sitesinden bulunabilmesi mümkündür. Herhangi bir TEB ATM’sine gidildikten sonra kartsız işlem menüsünden işleme başlanmalıdır. Kart gerektiren bir işlem değildir. Bu yüzden ATM’ye kart takılmadan direkt giriş butonuna tıklanmalıdır. Ardından para çekme menüsüne giriş yapılmalıdır. TEB Bankası cep telefonuna havale seçeneği seçildikten sonra açılan ekranda çeşitli bilgiler istemektedir. Bu bilgiler arasında SMS olarak gelen referans kodu, T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası ve aktarılacak tutar bulunmaktadır. Tutar yazıldıktan sonra işlem gerçekleşmektedir.

TEB Bankası Cep Telefonu Havale İşlemi Nasıl İptal Ettirilir?

TEB cebe havale işlem iptali için göndericilerin banka ile iletişime geçmeleri gereklidir. Eğer banka ile işlem iptali için iletişime geçilmez ise ve 1 hafta içerisinde de gönderilen tutarı alıcı çekmez ise; bu durumda işlem iptal edilmektedir. Ayrıca eğer alıcı cebe havale parasını çekmek için ATM’ye gittiğinde bilgileri yanlış girer ise; bu durumda da para transferi iptal olmaktadır. Para aktarılan hesaba direkt geri gönderilmektedir. Ayrıca eğer yanlış bir numaraya cebe havale yapılmış ise; bu durum için TEB müşteri hizmetleri aranmalıdır. Gerekli adımların takip edilmesi ile beraber işlem iptal edilebilmektedir.

TEB Bankası Cebe Havale İşlem Limitleri Ne Kadardır?

TEB Bankası cep telefonuna havale limitleri aşağıda verilmiştir:

  • Bir gün içerisinde en fazla 2 kere cebe havale talimatına izin verilmiştir. Toplamda ise gün içerisinde 500 TL gönderilebilmektedir.
  • Hafta içerisinde 1.000 TL’ye kadar TEB Bankası cep telefonuna havale yapılabilmektedir. Toplamda 4 işleme kadar bu tutar bölünebilmektedir.

Ay içerisinde maksimum 6 işlem yapılabilmektedir. Tutar olarak ise 1.500 üst limit bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu