Finans ve Banka

Şubeye Gitmeden Banka Hesabı Açmak

Şubeye gitmeden banka hesabı açmak için yapmanız gerekenleri detaylı şekilde inceledik. Şubeye gitmeden hesap açmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Şubeye gitmeden hesap açılışı yapmak için bankaların internet üzerinde bulunan web adresleri ile hesap açılış başvurusu yapılır. Başvuru sonrası, başvuru sırasında verilen adres bilgilerine hesap kartı gönderim işlemi, bankalar tarafından sağlanır. İnternet yoluyla başvuru sonucunda açılan banka hesabı ve alınan kartlarının, şubeden yapılan işlem ile açılan hesaplardan ve alınan kartlardan hiçbir farkı yoktur. Bu duruma bağlı olarak, internet üzerinden bankaların resmi web siteleri yoluyla hesap açılışı, güvenle yapılabilir. Şubeye gitmeden banka hesabı açmak için şartlar, şubesiz banka hesabı açılan bankalar ve bu bankalara başvurunun nasıl yapılacağı, alt başlıklardan öğrenilir.

Şubeye Gitmeden Banka Hesabı Açmak İçin Şartlar

Şubesiz banka hesabı açılış şartları arasında TC vatandaşı olma gerekliliği yer alır. Şubeye gitmeden, internet üzerinden banka hesabı açmak için şartlar şu şekilde sıralanır:

 • Her bankanın kendine ait olan web sitesinde yer alan, hesap başvurusu tablolarına giriş yapılmalıdır.
 • İnternet üzerinden banka hesabı açmak için kimlik bilgilerinin, bankanın hesap başvurusu sayfasına girilmesi gerekir.
 • Verilen kimlik bilgileri doğru ve eksiksiz olmalıdır.
 • Başvuru yapacak kişi, 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.

Bu şartların sağlanması ile şubeye gitmeden, internet üzerinden banka hesabı açılışı sağlanır.

Video: Yapı Kredi Mobil’den Şubeye Gitmeden Müşteri Olma Kaynak: Yapı Kredi Bankası Youtube Kanalı

Şubeye Gitmeden Banka Hesabı Açılan Bankalar

Şubesiz hesap açılışı olan bankalar, hesap açılış işlemlerini internet üzerinden alırlar. Başvuru sonrası, ilgili banka çalışanı ile adrese yapılan ziyaret ile de hesap kartının teslimini sağlarlar. Bu bankalar şu şekilde sıralanır:

 • com,
 • ING Bank,
 • Kuveyt Türk Bankası kuruluşları ile şubeye gitmeden banka hesabı açabilmek için işlemler, internet üzerinden sağlanır.

Enpara.com İle Şubeye Gitmeden Banka Hesabı Açmak

Şubeye gitmeden Enpara.com banka hesap açılışı yapmak için internet üzerinde Enpara.com’a ait olan web adresine giriş yapılır. Şubeye gitmeden banka hesabı açabilmek için izlenecek adımlar, şu şekilde sıralanır:

 • İnternet üzerinden, ‘’qnbfinansbank.enpara.com/bireysel-basvuru/kimlik-bilgileriniz‘’ adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, TC kimlik numarası, cep telefon numarası, doğum tarihi bilgileri girilip, ‘’devam’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni açılan sayfada yer alan boşluğa e-posta adresi yazılıp, ‘’devam’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni görüntülenen sayfada yer alan boşluklara, çalışma durumu, aylık gelir bilgisi yazılıp, ‘’devam’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Son sayfada yer alan boşluğa, kişiye ait adres bilgisi yazılıp, ‘’başvur’’ kutucuğuna tıklanır.

Adımların tamamlanması sonrası, başvuru için verilen telefon numarasına, banka tarafından bilgilendirme mesajı yollanır. Bu mesajda hesap kartının teslimi ve başvuru belgesinin imzalanması için verilen adrese ne zaman ziyaret yapılacağı bildirilir. Verilen tarihte banka çalışanı, adresi ziyaret ederek banka hesabı açılış belgelerini kişiye imzalatıp, banka kartını teslim eder.

Kuveyt Türk İle Şubeye Gitmeden Banka Hesabı Açmak

Şubeye gitmeden Kuveyt Türk banka hesap açılışı yapmak için Kuveyt Türk’ün resmi web adresi üzerinden başvuru yapılır. Şubeye gitmeden banka hesabı açabilmek için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet üzerinden, ‘’https://www.seninbankan.com.tr‘’ adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfanın alt kısmında yer alan, ‘’senin bankanlı ol’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • Yeni açılan sayfada yer alan boşluklara, ad, soy ad, TC kimlik numarası, e-posta, cep telefonu numarası, doğum tarihi ve ikamet adresi bilgileri yazılıp, ‘’hemen başvur’’ kutucuğuna tıklanır.

Adımların tamamlanması ile verilen cep telefonu numarasına, banka çalışanın verilen adresi hangi tarihte ziyaret edeceğinin bilgisi gönderilir. Bu tarihte, verilen adreste, banka görevlisi ile birlikte hesap başvurusu formu doldurulup, imzalanır. Banka kartı kişiye teslim edilir ve hesap açılışı tamamlanır.

ING Bank İle İnternetten Banka Hesabı Açmak

ING Bank’tan online banka hesabı açmak için bankanın resmi web adresine giriş yapılır. Şubeye gitmeden, internet üzerinden banka hesabı açmak için izlenecek adımlar, şu şekilde sıralanır:

 • İnternet yoluyla, ‘’ing.com.tr/tr/sizin-icin/ing-turuncu-hesap/eturuncu-basvuru-formu‘’ adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve ekranda yer alan doğrulama kodu rakamları yazılıp, ‘’devam’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni açılan sayfada yer alan boşluklara, adres bilgisi ve çalışma durumu bilgisi yazılıp, ‘’hemen başvur’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımlar ile şubeye gitmeden banka hesabı açmak için yapılan başvuru tamamlanır. Verilen cep telefonu numarasına banka tarafından, verilen adrese ziyaretin ne zaman yapılacağı hakkında bilgi aktarılır. Bu tarihte banka çalışanı adresi ziyaret ederek, hesap açılış formunun imzalanmasını ve kart teslimi yapılmasını sağlar. Bu işlem sonrası hesap aktif hale gelir ve kullanılmaya başlanır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
esrefyasa
20 Kasım 2019 11:27

Banka hesabının şubeye gitmeden açılacağını bilmiyorum. Sayenizde öğrendim. Çok teşekkürler faydalı bir makale oldu benim için.:)=

Başa dön tuşu