Finans ve Banka

SMS ile Kredi Veren Bankalar

SMS ile kredi kullanmak için kredi notunun 1500 rakam değerinde ve üzerinde olması gerekir. SMS ile kredi hizmeti sunan bankaları mercek altına aldık.

SMS ile kredi kullandıran bankalar, farklı SMS numaraları üzerinden farklı tutarlar ile kredi kullandırırlar. SMS kredileri kullandırılırken evrak talebi yapılmaz. Kredi onayı için kişinin bankacılık sistemi üzerinde bulunan kredi notu incelenir. Kredi notu düşük olan kişiler SMS yoluyla kredi onayı alamazken, kredi notu yüksek olan kişiler SMS yoluyla sunulan kredilerden faydalanırlar. SMS ile kredi kullanmak için kredi notunun 1500 rakam değerinde ve üzerinde olması gerekir. Farlı bankaların SMS yoluyla sunduğu kredilere nasıl başvuru yapılacağını ve kredi olanakları hakkında bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

ING Bank’tan SMS İle Kredi

ING Bank SMS kredisi kullanılırken bankanın açıklamış olduğu SMS numarasına mesaj atılmalıdır. ING Bank SMS kredisi için başvuru adımları şu şekilde sıralanır:

 • Telefondan yeni mesaj metni açılır.
 • Mesaj metnine, ‘’ Kredi’’ boşluk ‘’TC kimlik numarası’’ yazılıp, ‘’2205’’ numarasına gönderilir.
 • Mesajda bulunan TC kimlik numarası bölümüne, kişi kendi TC kimlik numarası bilgisini girmelidir.
 • ING Bank mesajın yollandığı telefon numarasına gün içerinde kredi başvurusuna ilişkin sonucu yollar.
 • Olumlu sonuç alanlar, nüfus cüzdanları ile birlikte en yakın ING Bank şubesine giderek, kredi tutarını teslim alırlar.

ING Bank SMS kredileri yoluyla en fazla, 20 bin tl limitli ihtiyaç kredisi kullandırır. Diğer bankalara yapılacak olan SMS ile kredi kullanımı başvuruları için bilgiler, alt başlıklarda sunulmaktadır.

Denizbank’tan SMS’le Kredi

Denizbank SMS kredisi için Denizbank’ın belirlemiş olduğu SMS numarasına mesaj atmak gerekir. SMS ile kredi başvurusu için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Telefondan yeni mesaj metni açılır.
 • Mesaj metnine ‘’ kredim’’ boşluk ‘’TC kimlik numarası’’ yazılıp, 3280’e gönderilir.
 • Denizbank gün içerisinde kredi başvurusu hakkında sonucu, SMS gönderilen telefon numarasına iletir.
 • Olumlu sonuç alanlar, en yakın Denizbank şubesine kimlik ile giderek kredi tutarlarını teslim alabilirler.

Denizbank SMS kredisi ile en fazla, 65 bin tl tutara kadar kredi kullanılır. Bu tutar SMS kredisi için belirlenen üst limittir.

TEB Bankası’ndan SMS’le Kredi

TEB Bankası SMS kredisi için TEB Bankasına ait olan SMS numarasına mesaj atılmalıdır. SMS kredisi başvurusu için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Telefon üzerinden yeni mesaj metni açılır.
 • Mesaj metnine, ‘’ TC kimlik numarası’’ yazılır ve ‘’4466’’ numarasına mesaj gönderilir.
 • Bu işlem sonrası TEB Bankası, başvuru yapılan telefon numarasına kredi sonucu hakkında bilgilendirme mesajı gönderir.
 • Olumlu sonuç alanlar, TEB Bankasının en yakın şubesine giderek kimlikleri ile kredilerini teslim alabilirler.

TEB Bankası SMS kredileri ile banka şubelerinden teslim alınabilecek en yüksek kredi limiti tutarı, 15 bin tl olarak belirlenmiştir.

QNB Finansbank’tan SMS İle Kredi

QNB Finansbank SMS kredisi için QNB Finansbank’a ait olan Sms numarasına mesaj gönderilir. SMS kredisi talebi için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Telefondan yeni mesaj metni açılır.
 • Mesaj metnine, ‘’ TC kimlik numarası’’ yazılıp, ‘’5030’’ numarasına mesaj gönderilir.
 • QNB Finansbank başvurunun yapıldığı telefon numarasına, kredi talebi sonucu hakkında bilgi mesajı gönderir.
 • Kredi onayı alan kişiler, QNB Finansbank şubelerine giderek, onaylana kredilerinin alım işlemini gerçekleştirirler.

QNB Finansbank SMS başvurusu ile başvuru talebinizin onaylandığı hakkında bilgi alınır. Onaylanan kredinin hangi tutar üzerinden kullandırılabileceği hakkında detaylı bilgiler ise şubelere yapılan ziyaret sonucunda öğrenilir. SMS yoluyla kredi onayı alan kişiler, kendilerine en yakın QNB Finansbank şubesine giderek, kullanabilecekleri kredi limitini öğrenip, kredinin maddi tutarını teslim alabilirler.

İş Bankası’ndan SMS İle Kredi

İş Bankası SMS kredisi için İş Bankasına ait olan SMS numarasına mesaj atılır. SMS ile kredi alımı için izlenecek başvuru adımları şu şekilde sıralanır:

 • Telefonun mesaj bölümünden yeni mesaj metni açılır.
 • Mesaj metnine, Nakit yazılıp , ‘’TC kimlik numarası’’ ve ‘’talep edilen kredi tutarı’’ bilgileri aralarında bir boşluk bırakılarak girilir. Aralarında bir boşluk bırakılarak yazılan mesaj bilgileri, ‘’4402’’ numarasına SMS yoluyla yollanır.
 • Bu işlem sonrası İş Bankası, başvuru yapılan telefon numarasına kredi sonucu hakkında bilgilendirme sağlar.

Kredi için onay mesajı alan kişiler İş Bankası şubelerinden 25 bin tl limite kadar kredi tutarını teslim alabilirler. 25 bin tl SMS kredileri için belirlenen üst limittir. Bu duruma bağlı olarak, gönderilen mesajda bulunan ‘’ talep edilen kredi tutarı’’ açıklaması kısmına en fazla 25 bin tl rakamına ulaşan bir tutar yazılmalıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu