Finans ve Banka

Sicile Bozuklara Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar 2021 yılı itibariyle sicile bakmadan bazı şartları taşıyan kişilere kredi imkanı sunmaktadır. Sicile bakmadan kredi veren bankalar sizinle..

Sicili bozuklara kredi veren bankalar 2021 listemizde yer alan ve kredi notu düşük olan kişilere en kolay kredi veren bankaları listeledik.

Sicili bozuklara kredi veren bankalar, bu krediler için kişilerden ipotek, teminat, kefil gibi taleplerde bulunmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar genellikle ipotek ve mal beyanı istemektedir. Sicile bakmadan kredi veren bankalar;

Sicili Bozuklara Ziraat Bankası Kredisi

Sicili bozukken Ziraat Bankası’ndan kredi almak için, bu bozuk sicilin en az 1000 puanın üzerinde olması gereklidir. Bunun yanında banka, bazı bilgiler de talep etmektedir. Bu bilgiler şöyle sıralanabilir:

 • Başka bir bankaya kredi ödemesi mevcut ise tutarı
 • Bankalar tarafından takibe alınmış borcun varlığı halinde miktarı
 • Kredi mevduat hesabı var ise oluşmuş birikimin miktarı
 • Kredi kartı limiti ve taksit miktarı
 • Evkur, Türkcell ve benzeri firmalardan yapılan harcamaları bildiren fatura

Bu bilgilere bankalar tarafından bakılmaktadır. Aslen sizden belge istenebilmekte iken, sayılan tüm bu bilgilerin sistemde kayıtlı olması nedeniyle sizden yalnızca kimliğiniz istenir. Sistemde hata olması veya sistemden farklı bir beyan vermeniz halinde sizden bu belgeler istenecektir. Ziraat Bankası için internet veya mobil bankacılık hizmetlerinden kredi notunuzu veya kredi kullanabilme durumunuzu sorgulatmanız olumsuz bir geri bildirime neden olacaktır. Çünkü her sorgulamadan sonra kredi notunuz düşer. Bunun için kredi notunuzdan şüpheliyseniz en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz daha yerinde bir karar olacaktır.

ICBC Bank’tan Sicili Bozuklara Kredi

Düşük kredi notuyla ICBC Bank’tan kredi almak için sicil affından yararlanılabilir. Türkiye’de yeni bir banka olması nedeniyle kredi verme konusunda daha esnek davranarak kendini tanıtmaya çalışan banka, diğer bankalardan kredi alamayanlar için 40.000 TL’ye kadar kredi başvurusunun önünü açmıştır. Bu bankanın kredi notu düşüklere kredi verirken istediği belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi
 • Kazancınıza dair belge (bordro)
 • Gelir belgesi
 • Bankadan alacağınız kredi bilgi formu
 • Üzerinize kayıtlı ev, araba gibi mal varlıklarına ilişkin belgeler

Bu  belgelerin hazırlanması halinde banka, kredi verirken sizden ipotek talep edebilir ya da kredi notu yüksek bir kefil isteyebilir. İpotek veya kefil isteğini yerine getirdikten sonra kredinizi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank’tan Sicili Bozuk Kullanıcılara Kredi

Kredi notu düşüklerin Vakıfbank’tan kredi kullanması, verilen kredinin kredi notunu yükseltmeye yönelik olması nedeniyle oldukça faydalı olacaktır. Vakıfbank, verdiği Yanındaki Güç Paketi kredisi ile kredi notu düşük olup bankalara borçlananların borçlarını kapatırken, uzun vadeler ve düşük faiz imkanları ile müşterilerinin ekonomik yönden rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

Eğer herhangi bir bankaya kredi borcunuz varsa ve borcu ödeyemediğinizden yasal takip alanına girerek avukatlık olduysanız, Vakıfbank kredisinden yararlanabilirsiniz. Bu konuda Vakıfbank, 100.000 TL’ye kadar verdiği kredilerle müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Sicile Bakmadan Kredi: Aktifbank N-Kolay Kredi

Sicili bozuk olanların Aktifbank’tan kredi alması için bankaya kredi notu bildirilmesi gerekmemektedir. Bunun yanında banka, kefil ya da ipotek de istemez ve mal varlığının belirtilmesini de talep etmez. Banka, kredi notu düşük olan müşterilerin kredi taleplerini internet üzerinden almaktadır. N-Para uygulamasını kullanarak yapacağınız başvuru sonucunda sözleşme imzalamak için bile şubeye gitmenize gerek kalmaz. E- imza kullanarak imzalayacağınız sözleşme sonrası, şubeye gitmeden krediniz hesabınıza yatmış olur. Bu krediler için 60 ay vade ve %2,09 faiz oranı düşünülmüştür.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Diğer Bankalar

Kredi notu düşüklerin başvuru yapabileceği diğer bankalar şöyle sıralanabilir:

 • TEB Bankası: CEPTETEB uygulaması ile internet üzerinden kredi vermektedir. Sicile bakmadan kredi verir. Herhangi bir belge talep etmez.
 • İNG Bank: Küçük miktarlar için internet üzerinden gelen başvuruları değerlendirmektedir. Kredi notu düşüklere kredi verilirken herhangi bir belge talep etmez.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu