Yeni İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleriyle Oturduğunuz Yerden Para Kazanmak

Yeni iş fikirleri olarak sermayesiz yapılabilecek işleri sizler için derledik. Sermayesiz iş olur mu demeyin. Sermaye olmadan para kazanmak mümkündür.

Sermaye olmadan iş kurmak ya da evden ek iş yapmak için kullanılacak bazı girişim yöntemleri bulunmaktadır. Öğrencileri, ev hanımları ya da yeni iş arayışında olan kişiler, herhangi bir birikime ihtiyaç duymadan, sermayesiz şekilde iş hayatına atılabilir. Herhangi bir alanda yetenek sahibi olan kişiler, kendi yeteneklerini geliştirerek sermayesiz iş sahibi olabilir. Özellikle internet ve sosyal medya üzerinden satış yapmak, üst sınırı olmayan kazançlar elde edilmesini sağlayabilir.

Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Blog yazarak gelir elde etmek için bir süre tanıtım yapılması ve blog sitesine düzenli olarak yazı yüklenmesi gerekmektedir. Blog siteleri üzerinden kazanç sağlamak için, siteyi ziyaret edenlerin sayısının yüksek olması gerekir. Siteye ne kadar çok ziyaretçi gelirse, alınacak reklamların oranı ve değeri de o kadar artacaktır. Google reklamları, sadece günlük ziyaretçisi fazla olan sitelere verilir. Reklam alınan süreye ve reklamları gören kişilerin sayısına göre, kazanç sınırı da artacaktır. Blog yazarlığı yaparak, aylık geliri 1000 TL’den 10.000 TL’ye kadar yükseltmek mümkündür.

Makale Yazarı Olarak Para Kazanılabilir

İçerik ve makale yazarlığı yaparak para kazanma yöntemi, internet üzerinden para kazanma sistemi var oldukça devam edecektir. Yazıya yeteneği olan, noktalama işaretlerini doğru şekilde kullanabilen ve imla kurallarına dikkat eden herkes, makale yazarak para kazanabilir. Sitelerden sipariş alarak ya da düzenli sipariş verecek ajanslarla çalışarak ortalama 1.500 ₺ aylık gelir elde edilebilir. Makale yazarı olmak için herhangi bir sermayeye gerek duyulmaz. Yapılması gereken tek şey, firmalara ve sitelere örnek makale göndermektir.

Çevirmenlik Yaparak Sermayesiz İş Sahibi Olunabilir

Çevirmenlik yapıp kazanç sağlamak için, herhangi bir yabancı dili çok iyi şekilde bilmek gerekir. İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca ya da farklı bir dile hâkim olan kişiler, herhangi bir sermayeye gerek olmaksızın büyük kazançlar elde edebilirler. Şirketlerin iş görüşmeleri, reklam yazıları ve farklı alandaki yabancı metinleri Türkçeye ve farklı dillere çevirmek için, şirketler çevirmen aramaktadır. Şirketlerle iletişime geçip çevirmenlik yapabilmek için, LinkedIn hesabı oluşturulabilir ya da kariyer sitelerinde yer alan iş ilanlarına başvuru yapılabilir. Düzenli şekilde çevirmenlik yapan kişiler, ofis ortamında çalışmaya gerek kalmadan aylık ortalama 4.000 ₺ gelir elde etmektedir.

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanılmaktadır

İnternet ve sosyal medyadan satış yaparak para kazanmak, dönemin en fazla tercih edilen iş kollarından bir tanesidir. İnstagram, Facebook, Twitter, LinkedIn, Google ya da Pinterest uygulamaları kullanılarak, çeşitli ürünlerin tanıtım ve satışları yapılabilir. Evde yapılan hediyelik eşyalar, el işi ürünler ve yemekler, özellikle İnstagram üzerinden satılmalıdır. Sosyal medya aracılığıyla satış yapıp para kazanmak için yapılacak ilk şey, satışı yapılacak ürüne hitap eden müşteri kitlesinin hangi sosyal medya kanalında bulunduğunu belirlemektir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu