Girişimcilik

Serbest Girişimcilik: Yeni İş Fikirleri

Serbest girişimcilik modeli ile emek gerektirmeden para kazanabilirsiniz. Hem oldukça kolay hem de vakit gerektirmeyen bir meslektir.

Yaşam standartlarımızın değişmesiyle birlikte kazançlarımız ve giderlerimiz de değişime uğruyor. İnsanlar, bütçesine katkı sağlayacak, ek gelir olarak görebileceği, fazla emek vermeden kazanabileceği, ev ya da iş yerine yürütebilecek ve fazla harcaması da olmayan işlere merak salmaya başladılar. Yeni iş fikirleri olarak gördükleri serbest girişimcilik, insanların istediklerini tam anlamıyla sağlamaktadır.

Serbest girişimcilik ev hanımlarının evde oturduğu sırada, çalışan kadınların iş yerinde, serbest ya da tam zamanlı olarak çalışan erkeklerin çalıştıkları sırada ya da tüm alternatiflerin dışında olarak çalışmadan başlanacağı bir meslek dalıdır. Genellikle serbest girişimciliğe öğrenciler, yeni iş fikirleri edinmek isteyen ve iş arayan insanlar başvurmaktadır.

Serbest girişimcilik ile yeni iş

Serbest girişimcilikle yeni ve farklı iş fikirleri ortaya çıkmaktadır. Bunların başında bir kurumsal şirketin sahada, serbest olarak görev verdiği ucuzluk uzmanı gelmektedir. Ucuzluk uzmanı iki şekilde hizmet vermektedir;

  1. Ucuz tarifeler
  2. Havayolu Tazminatları

Bu, iki modelde, serbest girişimcilik yapan birinin aynı anda yapması mümkün olandır. Hem ucuz tarife hem de havayolu tazminatı ile uğraşarak fazla emek, zaman gibi faktörler gerektirmeden ekstra para kazanabileceksiniz.

  1. Ucuz tarifeler ile serbest girişimcilik

Belli şirketlerin sahasında görev alan ve elektrik, su, doğalgaz gibi yüksek faturalı insanlara ulaşıp faturayı daha düşük ödemesini sağlayan bölümle uğraşır. Bu sistem şu şekilde işliyor; çalışan bir görevli, faturası yüksek olan müşteriyi bulunca şirketlere yönlendiriyor. Şirketler, kurumsal firmalara ait alt tutardaki cayma bedeli sayesinde müşterinin faturasını daha ucuza ödüyor. Müşteriden gelen parayı da yüzde 20-25 bandında komisyon olarak sahada çalıştırdığı insana veriyor.

  1. Havayolu Tazminatları ile serbest girişimcilik

Serbest girişimciliğin bir diğer maddesi de havayolu tazminatları ile uğraşan kişidir. Bu kişi, yasal mevzuata göre uçakların geç kalkması, geç gelmesi, rötar yapması ya da bagaj sorunu olduğunda uçuş firmalarına dava açabilmekte ve tazminat alabilmektedir. Burada serbest girişimcilikte rolü ise; havayolunda mağdur olmuş kişiyi bulup sisteme girmek. Şirketler sistemde bilgileri olan müşteri için başvuru yapıp tazminatı alıyor. Serbest girişimciye ise Euro üzerinden komisyon sağlanıyor.

Bu iki iş için farklı şirketleri arayıp bulabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken müşteriyi bulmak. Gerisini şirketler yapmaktadır. Serbest girişimcilik yaparak fazladan para kazanma şansınız olacak.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu