Finans ve Banka

ŞekerBank Simkart Bloke Kaldırma

Şekerbank simkart bloke kaldırılması için kullanılan bankacılık kanalları aşağıda sıralanmaktadır:

  • Şekerbank İnternet Şubesi
  • Şekerbank Müşteri Hizmetleri
  • Şekerbank Mobil Uygulaması
  • Şekerbank ATM’leri

Yukarıda sıralanan banka kanalları kullanılarak, bloke edilmiş sim kartlar tekrar etkinleştirilebilir. Farklı bir operatöre taşınan ya da 4.5G sistemine geçirilen sim kartlar, geçici olarak bloke edilmektedir. Şekerbank simkart bloke kaldırma işleminin tamamlanması durumunda, bankacılık işlemleri kullanıma kapatılmaktadır.

Şekerbank Sim Kart Blokesi Kaldırılmazsa Ne Olur?

Sim kart blokesinin kaldırılmaması durumunda, bankaya at işlemler kısıtlanmaktadır. Sim kart blokesi devam ettiği zaman, aşağıda sıralanan bankacılık işlemleri kullanılamayacaktır:

  • 3D Secure güvenli alışveriş sistemi
  • Şekerbank müşteri hizmetleri telefon bankacılığı
  • Şekerbank mobil uygulaması bankacılık işlemleri
  • Şekerbank internet şubesi
  • SMS bankacılığı başvuruları
  • SMS bankacılığı kredi kartı ve banka kartı şifre işlemleri

Yukarıda sıralanan işlemlerin aktif olarak kullanılması için sim kart blokesinin kaldırılması gerekmektedir. Telefon blokesi kaldırılmadığı sürece, banka işlemleri sadece ATM’ler ve Şekerbank şubeleri haricinde herhangi bir kanaldan işlem yapılamayacaktır.

Şekerbank Telefon Bankacılığı Simkart Bloke Kaldırma

Şekerbank müşteri hizmetleri kullanılarak, bloke edilen sim kartlar kullanıma açılabilir. Sim kartların blokesinin kaldırılması için 0850 222 7878 iletişim numarası kullanılmalıdır. Şekerbank müşteri hizmetleri arandıktan sonra, kimlik doğrulaması aşamasında T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası kullanılmalıdır. Müşteri hizmetleri kimlik doğrulaması tamamlandıktan sonra, sim kart blokesinin kaldırılması için sesli yanıt sistemi tarafından yönlendirme yapılacaktır. Bloke edilen sim kartı numarasıyla müşteri hizmetleri arandığı zaman, sesli yanıt sistemi doğrudan blokenin kaldırılması için işlem başlatacaktır. Müşteri hizmetleri üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için işlem yapıldıktan sonra, telefon numarası kullanıma açılacaktır.

Şekerbank Online Bankacılık Simkart Bloke İşlemleri

Şekerbank internet şubesi ya da mobil bankacılık sistemleri üzerinden, sim kart blokesi kaldırılmaktadır. Şekerbank internet sitesinde yer alan internet bankacılığı giriş ekranında, sim kart blokesi için işlem yapılmaktadır. www.sekerbank.com.tr adresine tıklandıktan sonra, sayfada yer alan “İnternet Şubesi” bölümünden internet bankacılığı giriş ekranı açılmalıdır. İnternet bankacılığı giriş ekranında talep edilen T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasıyla birlikte, online bankacılık şifresi girilmelidir. Sim kart blokesinin kaldırılması için, internet bankacılığı girişinin yapılması yeterli olacaktır. Giriş ekranının ardından, sim kart blokesi kaldırma ekranı açılacaktır. Sim kart bloke ekranı açıldıktan sonra, kimlik bilgileri doğrulanarak telefon numaraları bankacılık işlemlerinde kullanılmaya devam edebilir.

Şekerbank ATM’leri Sim Kart İşlemleri

Şekerbank bankamatiklerine giriş yapmak için kredi kartı ya da bankamatik kartı kullanılmalıdır. Bankamatik girişinin yapılmasının ardından, işlemler menüsünden sim kart bloke işlemleri seçilmelidir. Sim kart blokesi kaldırıldıktan sonra, telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve internet bankacılığı başta olmak üzere tüm bankacılık sistemleri kullanıma açılacaktır. Şekerbank ATM’leri üzerinden sim kart blokesi kaldırıldıktan sonra, telefon numarası aktif olarak kullanılmaya devam edecektir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu