Finans ve Banka

ŞekerBank Sanal Kart Oluşturma

Şekerbank sanal kart işlemleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bankanın alternatif kanalları aracılığıyla oluşturulan sanal kartlar, aynı kanallar üzerinden yönetilmektedir. Şekerbank Bonus kredi kartı için hazırlanan sanal kartlar, internet üzerinden gerçekleştirilecek tüm harcamalarda kullanılmaktadır. Şekerbank kredi kartı bilgilerinin saklı kalması ve online alışverişlerde kart bilgilerinin kullanılmaması amacıyla hazırlanan Şekerbank sanal kartları, kişilerin talep ettiği zamanlarda kullanıma açılmaktadır.

Şekerbank Sanal Kartın Genel Özellikleri Nelerdir?

Şekerbank sanal kart kullanımıyla, bankaya ait olan Bonus kredi kartının tüm bilgileri koruma altına alınmaktadır. Sanal kartlar internet ortamındaki tüm alışveriş ve ödemelerde geçerli olarak hazırlanmıştır. Sosyal medya alışverişleri ya da ödemeleri, e-ticaret sitesi harcamaları, oyun ödemeleri ya da online ödemelerin tamamında Şekerbank sanal kartı kullanılabilir. Sadece Türkiye içerisindeki online harcamalarda değil, yurtdışındaki harcamalar aşamasında da sanal kartlarla ödeme yapılmaktadır. Sanal kartlar bir sefer kullanıldıktan sonra bloke olmaktadır. Kartların bloke olmasının ardından, kredi kartı için farklı bir sanal kart oluşturulmaktadır. Sanal kartın fiziki bir görüntüsü bulunmadığından, istenilen zamanlarda kartlar kullanıma kapatılabilir ve yerine yeni bir kart oluşturulabilir.

Şekerbank Müşteri Hizmetleri Üzerinden Sanal Kart Oluşturma

Şekerbank telefon bankacılığı üzerinden sanal kartı oluşturmak için 0 (850) 222 78 78 iletişim numarası kullanılmalıdır. Müşteri hizmetleri arandıktan sonra, telefon bankacılığı sistemi üzerinden işlem yapabilmek için kimlik bilgilerinin doğrulanması gerekecektir. T.C. kimlik numarası, kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresinin doğrulanmasının ardından, banka tarafından cep telefonu numarasına gönderilen SMS kodu sisteme girilmelidir. İsteyen kişiler T.C. kimlik numarası yerine müşteri numarasını da kullanabilmektedir. Telefon bankacılığı sistem girişi tamamlandıktan sonra, müşteri temsilcisine bağlanılmalı ve Bonus kredi kartı için sanal kart oluşturulması talep edilmelidir.

Şekerbank İnternet Şubesi Sanal Kart İşlemleri

Şekerbank internet bankacılığı sistemine giriş yapmak için www.sekerbank.com.tr adresine tıklanmalıdır. Şekerbank resmi internet sitesi açıldıktan sonra, “İnternet Bankacılığı” seçeneğine tıklanması gerekir. İnternet bankacılığı giriş ekranında, T.C. kimlik numarası ve bankacılık giriş şifresi talep edilmektedir. Cep telefonuna gönderilen güvenlik şifresinin sisteme girilmesinin ardından, internet bankacılığı sistemi kullanılmaktadır. İnternet şubesi menüsünden “Kartlar” seçimi yapıldıktan sonra, Şekerbank Bonus kart açılmalı ve kredi kartına bağlı bir sanal kart oluşturulmalıdır.

Şekerbank Mobil Uygulamasından Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Şekerbank mobil şube sisteminin kullanılması için “Şekerbank Mobil” uygulaması indirilmelidir. Uygulama giriş ekranında T.C. kimlik numarası, kredi kartı numarası ve kart güvenlik numarası talep edilmektedir. Mobil uygulamaya giriş yapılmasının ardından, uygulama menüsünden “Kartlar” seçimi yapılmalıdır. Kredi kartı seçimi yapıldıktan sonra, Bonus karta ek olarak sanal kart oluşturulabilir. Şekerbank mobil uygulaması üzerinden sanal kartı oluşturulduktan sonra, sanal karta bakiye yüklemesi yapılabilir ve sanal kartların kullanımı takip edilebilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu