Finans ve Banka

ŞekerBank Cebe Havale Nasıl Yapılır

2020 yılında ŞekerBank cebe havale yapabilmek için diğer havale yöntemlerinin aksine herhangi bir IBAN numarasının, hesap numarasının veya şube kodunun bilinmesine gerek yoktur. ŞekerBank cebe havale yapmak isteyenlerin, aktarım yapacakları kişinin cep  telefonu numarasına ihtiyaçları  bulunmaktadır.

ŞekerBank Cebe Havale Yöntemleri Nelerdir?

ŞekerBank’tan cebe havale yapma yollarına bakıldığında; mobil uygulama ve internet bankacılığı kullanılarak bu işlemin yapılabileceği görülmektedir. Uygulamayı indirerek veya ŞekerBank’ın web sitesinden internet bankacılığı girişi yapılarak ilgili işlem yapılabilmektedir. Para transferi menüsünden hesaptan cebe seçeneğinin seçilmesi gereklidir. Sonra para transfer edilecek olan kişinin cep telefonu numarası, T.C. kimlik numarası ve kendisine gönderilecek olan tutar yazılmalıdır. Ortalama 2 dakika içerisinde bu işlem gerçekleşmektedir. Ayrıca mobil bankacılık veya internet şubesi kullanmayanlar; işlemlerini ŞekerBank ATMleri üzerinden de yapabilmektedirler. ŞekerBank ATMlerinin yerini ise ŞekerBank’ın web sitesi üzerinden öğrenebilmek mümkündür.

ŞekerBank’ta Cebe Havale Yapılan Para Nasıl Çekilir?

ŞekerBank cebe havale parasını çekebilmek için öncelikle alıcının cep telefonu numarasına bir bilgilendirme mesajının gitmiş olması gereklidir. Bu mesaj içerisinde bir referans kodu bulunmaktadır ve bu kod kaybedilmemelidir. Ardından bir ŞekerBank ATM’sine gidilmelidir. ATM’den işlem yapabilmek için karta gerek yoktur. Çünkü kartsız işlem menüsünden işlem yapılacaktır. Kartsız işlem menüsüne girdikten sonra gerekli yönlendirmeleri takip ederek hesaptan cebenin seçilmesi gereklidir. Sonrasında ilk olarak SMS aracılığı ile iletilmiş olan referans kodunun ve ikinci olarak da gönderilen tutarın ne kadar olduğunun yazılması gereklidir. Bilgilerin eşleşmesi durumunda ise para çekme haznesinden aktarılan tutar çekilebilmektedir.

ŞekerBank Cep Telefonuna Havale İşlem Limiti Ne Kadardır?

ŞekerBank cep telefonuna havale limitlerine bakıldığında; gün içerisinde 500 TL, hafta içerisinde 1.000 TL ve ay içerisinde 1.500TL ŞekerBank cep telefonuna havale işleminin yapılabilmesine olanak tanımaktadır. İşlem sayısı için de bir limit belirlenmiştir. Gün içerisinde 2, bir haftada 4 ve bir ay süresince de toplamda 6 cebe havale işlemi yapılabilmektedir. Cebe havale gerçekleştirme işlemlerinin limitleri böyledir. Ancak cebe havale yöntemi ile aktarılan tutarın çekilmesi ile ilgili de sınırlandırmalar bulunmaktadır. Kişinin telefon numarasına aktarılan en fazla 6 işlemin parasını bir ŞekerBank ATM’si üzerinden çekebilmesi mümkündür. Adına daha fazla para aktarımı var ise; 6’dan sonrasını başka bir ATM üzerinden çekmesi gereklidir.

ŞekerBank Cebe Havale İşlem Masrafı Ne Kadardır?

ŞekerBank cebe havale işlem ücretleri aşağıda verilmiştir:

  • Telefon bankacılığından yapılan ŞekerBank cep telefonuna havale işlemlerinde, her işlem için 6.25 TL ücret alınmaktadır.
  • İnternet şubesinden yapılacak olan işlemlerde, her işlem başına 1.25 TL ücretlendirme yapılmaktadır.
  • 1 TL cebe havale ücretleri mobil uygulama üzerinden yapılan işlemlerde alınmaktadır.

ATM’ler ile yapılan cebe havale işlemlerinde, işlem başına 5 TL masraf tutarı alınmaktadır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu