Yeni İş Fikirleri

Satış Ortaklığı Veren Firmalar

Hayatımızın vazgeçilmezi olan internet üzerinden para kazanmak herkesin hayalidir. Bu hayali satış ortaklığı yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzde para kazanma yolları git gide artmasıyla birlikte piyasada büyük bir daralma yaşanıyor. İnternetten para kazanma fikirleri içerisinde birçok fikir çoktan hayata geçirildiği için uyguladığınızda başarısız olabiliyorsunuz. Adım adım ilerlemeden önce satış ortaklığı yaparak internetten para kazanma fikirleri doğrultusunda bir çaba göstermeden yatarak para kazanmak isteyenlere tek söylenmesi gereken şey: Bitti o devir yolun açık olsun.

Satış Ortaklığı Affiliate Marketing Sistemi Nedir?

Çeşitli firmalar tarafından reklam kampanyalarına ciddi bütçeler ayırmaları gerektiği için bunu yapmak istemiyorlar. Doğal olarak reklam kampanyalarından para kazanmak isteyen bu kişiler %100 geri dönüşüm oranı da elde edemeyecekleri için firmalarına ortaklık hususunda çeşitli kişilerle çalışmak istediklerini duyuruyorlar.

Aslında bir nevi Avon kataloğu yapan bir kişi gibi düşünebilirsiniz. Firma tarafından ürünlerinin satışını gerçekleştiren kişiye belli bir komisyon yüzdesi üzerinden para veriliyor. Örnek vermek gerekirse A firmasının parfümünü sattığınızda size verdiği belirli bir yüzde üzerinden paranızı kolayca alabiliyorsunuz.

Satış Ortaklığı ile İnternetten Nasıl Affiliate Satışı Yapılır?

Peki, her şey iyi hoş sallamaya devam ediyorsun da nasıl internetten satış yapabilirim diye sormaya başladınız değil mi? Öncelikle sizlere şunu belirtmek isterim. Arama motorlarının reklam ağları bulunduğunu hepiniz zaten biliyorsunuz. Peki, bu reklam ağlarında bu ürünleri pazarlamayı hiç düşündünüz mü? Tabi ki hayır.

Çoğunlukla büyük firmaların kendi reklamını bu alanda kendileri yaptıkları için satış yapmak ve onlarla Google reklamları üzerinden boy ölçüşmek imkansızdır. Bunu yapabileceğiniz tek alan ise kendi reklamını yapmayan affiliate firmalarıdır.

Video: Satış Ortaklığı Veren Platformların Listesi (Türkiye + Yurtdışı Pazarı) (Kaynak: Mert Eryiğit)

İnternetten Para Kazanma Yolları Bu Kadar Mı?

Elbette bunlarla sınırlı olmayan bir alanda yarış yapıyorsunuz. Örnek vermem gerekirse sosyal medya üzerinden bu ürünleri satmak sizce hayal olabilir mi? Aslında günümüzü düşündüğünüzde evet biraz fazla hayalcilik gibi gelebilir. Herkesin aksine sadece İnstagram üzerinden değil. Diğer sosyal medya platformlarından da bahsedilmesi gerekir. İnternetten para kazanma fikirleri aklınıza yatıyor olabilir. Sosyal medyayı kullanmak size cazip gelebilir.

Ancak şunu unutmamanız gerekir ki artık piyasa o kadar da boş değil. Yani tekrar reklam ağlarına başvurmanız gerekecektir. Sosyal medya ağlarıysa bu konuda Google’ın bir adım önündeler. Neden mi? Çünkü Google verdiği hizmet gerekçesiyle ve tüm sosyal medya platformlarından daha çok kullanıcıya sahip olmasından dolayı internetten para kazanma fikirleri uygulanırken bizleri hüsrana uğratabilir.

Google istediği reklam fiyatları dolayısıyla yüksek ücretler talep ettiği için bizlere büyük bir problem olabilir. İnternetten para kazanma fikirleri uygulamasında çoğu kişinin dikkat etmediği maliyetler hesabı kar marjınızın düşük olmasına veya direk zarar etmenize yol açabilir.

Facebook Reklam Maliyetleri Çok Düşük!

Facebook tarafından görünen o ki maliyetler Google’a kıyasla çok daha düşük. Ayrıca kullanıcılar daha fazla sonuç odaklı olabilir. Sonuçta ilgili kişiler sadece tıkladıklarında size bir maliyet yansıması olacaktır. Facebook üzerinden para kazanmak için bu gibi reklam kampanyalarını kesinlikle kullanmalısınız.

Instagram Reklamları Nasıl?

Instagram ürünlerinizi görsel olarak ifade edebileceğiniz en harika platformlardan birisidir. Yani Instagram satış oranlarını inceleyecek olursanız. Birçok sosyal medya platformunu tokatlayıp geçtiğini hatta 2021 yılının lideri olduğunu bilmeniz gerekir. Ancak Facebook ve Instagram anlaşması neticesiyle Facebook’da yaptığınız reklamlar eğer ki gerekli kullanıcı bulunamıyorsa Instagram’da da yayınlanabiliyor.

Satış Ortaklığı Fikrini Nasıl Hayata Geçirebilirsiniz?

Öncelikle sizlere en az %20 ve üzeri bir pay veren affiliate firmaları ile tanışmanız gerekecektir. Normal şartlar altında bu tarz sitelerin pek piyasada yer almadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu tarz siteler gerçekten azımsanamayacak derecede yüksek sayıdalar. Özellikle bildiğiniz sitelerin de yer aldığını öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız. Örnek vermek gerekirse Gittigidiyor dahi bu işi bir zamanlar yapıyordu.

Sizlerde satış yapmak isteyen daha küçük ölçekli yüksek oran veren satış firmalarını keşfetmeli ve bir başvuruda bulunmalısınız. Ardından bu ürünleri kendi reklamınızı yaparak sosyal medya platformlarında satışa sunmalı ve size verilmiş olan affiliate linkinden satışınızı gerçekleştirmelisiniz.

İnternetten para kazanma fikirleri üzerine yapılan birçok araştırmalar sonucunda satış ortaklığı fikrinin en az değinilen konu olduğunu ancak en yüksek kazançların bu kapsamda ele geçirildiğini görmüş bulunduk. Bu fikirleri sizlerle paylaşarak internetten para kazanma fikirleri kapsamında daha farklı yolların olduğundan sizleri haberdar etmek istedik.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ezgi
30 Ağustos 2020 21:35

Merhabalar,Pamukkale Turizm de satış ortaklığına başlamış.
Satış ortaklığı ile ilgilenenler için %5 oranında komisyon olanağı sunuyorlar.
Konuyla ilgileniyorsanız pamukkale.com.tr/bilet-satis-ortakligi sayfasını inceleyebilirsiniz:)

Başa dön tuşu