BankacılıkFinans ve Banka

QNB Finansbank Sanal POS Ücreti ve Komisyonu

QNB Finansbank tarafından alınan sanal POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, öncelikli olarak POS cihazı türüne göre, ardından müşteri profiline göre değişiklik göstermektedir. QNB Finansbank Sanal POS kullanım komisyonlarının minimum %1,1 ile maksimum %5,2 oranlarında olduğu bilinmektedir.

Finansbank POS cihazı alma kriterleri içerisinde, müşterilerin banka ile ne kadar süre çalışmak istedikleri de bulunmaktadır. Taahhüt süreleri 12 ayda 36 aya kadar uzanmakta olan banka işlemlerinde komisyonlar da bu sürelerle ilişkili olarak belirlenmektedir.

Finansbank komisyon oranları, taahhüt süresinin artması ile azalmaktadır. Banka kendisiyle uzun süreli çalışma kararı alan müşterilerine yönelik daha düşük oranlı komisyon olanakları sunabilmektedir.

QNB Finansbank Sanal POS Ödemeleri Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank tarafından belirlenen POS ödemeleri, banka ile yapılan anlaşma süreçlerinde belirlenmektedir. Bankanın POS kampanyalarına göre, ödeme zamanları ve ödeme miktarları da değişiklik göstermektedir.

Sanal POS kullanıcıları için bankanın yaptığı ödemeler, kullanıcıların aylık kazançlarıyla ilişkili olarak değerlendirilmektedir. Banka tarafından aylık kar oranının yüksek olduğu tespit edilen müşteriler için ödemeler kısa süre içerisinde yapılabilmektedir.

Küçük işletmeler olarak bilinen üye iş yerlerinin aylık ciroları değerlendirilerek POS ile yapılan ödemelerin hangi zaman diliminde karşılanacağına ilişkin banka tarafından bilgilendirme yapılmaktadır.

Finansbank müşterilerinden, hizmet bedeli olarak belirlenen bir tutar alınmaktadır. Bu tutar da standart olmayıp, her POS limiti için ayrı ayrı belirlenmektedir. Belirlenen tutarlar banka yetkilileri ile yapılan anlaşmalarda paylaşılmaktadır.

QNB Finansbank POS Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank POS cihazları özellikleri, bankanın bilinen POS tercihlerine göre değişkenlik göstermektedir. Finansbank POS özelliklerinden genel hatlarıyla şu şekilde bahsedilmektedir:

  • POS: Standart kullanımlı bir POS cihazı olarak bilinmektedir. Masaüstü POS olarak da bilinmekte olup telefon hattı ya da internet aracılığıyla kullanılabilmektedir.
  • ADSL POS: İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanılmaktadır. Sabit bir ödemesi bulunmaktadır. Ek ödemeler olmadığı için sıkça tercih edilebilmektedir.
  • Mobil POS: Yalnızca masaüstü değil, farklı alanlarda da taşınabilir olması sebebiyle kullanılmaktadır. İnternete gerek duymadan telefon hattı üzerinden kullanılabilmektedir.
  • Temassız POS: Temassız özelliği olan kartlar ile hızlı ve güvenilir işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Bu sebeple tercih edildiği bilinmektedir.

QNB Finansbank Sanal POS ise bankanın internet üzerinden yapılan işlemlere yönelik sunduğu bir hizmet olarak bilinmektedir. Farklı özelliklerinin bulunmasının yanında, işletmelerin aylık kazançları ile ilişkili olarak komisyon uygulamaları bulunmaktadır.

[geo-post id=”4481″ label=”Önerilen Yazı”]

QNB Finansbank POS Destek Hattı

QNB Finansbank POS cihazı müşterilerine yönelik hat, POS cihazlarına ilişkin hemen her konuyla ilgilenmektedir. Bankanın farklı işlemlerine yönelik hizmet vermediği için hat yoğunluğu bulunmadığı bilinmektedir.

Finansbank POS cihazlarını kullanmakta olan banka müşterileri, 0850 222 1 900 numaralı hattı arayarak her türlü yardım desteğinde bulabilmektedirler. Bunun yanı sıra POS kullanımlarına ilişkin de bilgilendirmelerin bu destek hattı üzerinden yapıldığı bilinmektedir.

POS cihazlarındaki hata bildirimleri de yine aynı hat üzerinden yapılabilmektedir. Bağlantı sorunu, ödeme sorunu gibi problemlerde yetkililer tarafından yapılan yönlendirmelerle kısa sürede çözüme kavuşmak mümkün olmaktadır.

QNB Finansbank POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank üzerinden POS başvurusu yapmak için, öncelikle bankanın herhangi bir şubesinden başvuruya ilişkin bir form doldurulması gerekmektedir. Banka tarafından bu form incelenerek müşterilerin başvuru onay durumları paylaşılmaktadır.

QNB Finansbank Sanal POS cihazını kullanmak isteyen müşterilere yönelik banka tarafından yapılan araştırmalar sonucunda komisyon oranları belirlenmektedir. Bu oranlara ek olarak taahhüt seçimlerinin yapılması istenmekte ve son ödeme planı müşteriler ile paylaşılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu