Finans ve Banka

Para Transferi EFT Ücreti Almayan Bankalar

Para transferi EFT ücreti almayan bankalar, yaptıkları hesap açılış evraklarında bu ücreti almayacaklarını temin ederler. Bu bankaları sizin için derledik.

Para transferi EFT masrafı almayan bankalar, yaptıkları hesap açılış evraklarında bu ücreti almayacaklarını temin ederler. Bu hesaplar üzerinden, başka bir hesaba parar aktarımı yapıldığında her hangi bir masraf için ücret ödenmez. Para transferi EFT ücreti almayan bankalar ile yapılan işlemlerde, masraf alınmaması nedeniyle daha hızlı para aktarım işlemleri yapılır. EFT ücreti almayan bankaların isimlerini ve EFT almayan bankalara ilişkin detaylı bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Para Transferi EFT Ücreti Almayan Bankalar Sıralaması

Para transferi EFT masrafı istemeyen bankalar listesi, 2019 yılı için EFT masrafı talep etmeyen bankalardan oluşur. Kistede yer alan bankalar, şu şekilde sıralanır:

 • Fibabanka
 • Cepte TEB
 • Enpara
 • Albaraka Türk, EFT masrafı almayan bankalar arasında yer alırlar.

Bu bankalar ile açılan mevduat hesapları ile yapılacak EFT ve havale işlemlerinde masrafsız, para transferi yapılır. Para transferi EFT ücretini almayan bankalar hakkında detaylı bilgiler, alt başlıklardan öğrenilebilir.

Para Transferi EFT Ücreti Almayan Banka Enpara

Enpara Para transferi EFT ücreti istemeyen banka özelliği ile EFT masrafı almayan bankalar listesinde yer alır. Bankanın EFT masrafları için uyguladığı yöntemler, şu şekilde sıralanır:

 • Enpara, açılan mevduat hesabı üzerinden yapılan para transferi işlemlerinden masraf kesmez.
 • Enpara, hesap açılışı sırasında, EFT ve havale ücreti alınmadığını kişilere belirtmektedir.
 • Enpara daha çok online bankacılık işlemleri ile faaliyetlerini sağlayan bir kuruluştur. Hesap sahiplerinin Enpara üzerinden yaptıkları online havale ve EFT işlemlerinde ücret talep edimez.

Para transferi ve EFT ücreti masrafı talep etmeyen diğer bankalar hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilebilir. Bu banklar online bankacılık işlemleri sırasında da para transferi işlemeleri için masraf almazlar.

EFT Ücreti Almayan Banka Kuveyt Türk

Kuveyt Türk EFT ücreti istemeyen banka özelliğine sahip olması sebebi ile EFT masrafı almayan bankalar listesinde yer alır. Kuveyt Türk’ün para transferi EFT ücretine yönelik uygulamları, şu şekilde sıralanır:

 • Kuveyt Türk normal mevduat hesabı açılışı yaptıran kişilerin hesapları üzerinden yapılan EFT ve havale işlemlerinden ücret talep etmez.
 • Kuveyt Türk ‘’Seninbankan’’ adıyla sağladığı hizmet ile açtırılan mevduat hesapları üzerinden yapılan Havale ve EFT işlemlerinde masraf ücreti talep etmez.
 • Banka yoluyla yapılan online işlemler sırasında da para transferi ücreti alınmaz.

Para transferi EFT ücretini almayan diğer bankalar hakkında detaylar ve bilgiler, alt başlıklardan öğrenilebilir.

EFT Ücreti Almayan Banka Cepte TEB

Cepte TEB EFT ücreti istemeyen banka özelliği sayesinde, onlne işlemlerde havale ve para transferi için masraf almamaktadır. Cepte TEB Bankasının para transferi ve EFT masrafları için uyguladığı yöntemler, şu şekilde sıralanır:

 • Cepte TEB bankası kanalınca açılmış olan mevduat hesapları üzerinden parar trasferi ve EFT işlemleri için ücret talep edilmez.
 • Cepte TEB bankasından açılan mevduat hesaplarının online işlemler ile yapılan para transferlerinde ve EFT işlemlerinde masraf ücreti alınmaz
 • Para transferleri için masraf ve ücret alınmayacağı, bankanın açılan mevduat hesabı sözleşmelerinde yer alır.

Para transferi EFT ücretini almayan diğer bankalar hakkında detaylı bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

EFT Ücreti Alamayan Banka Fibabanka

Fibabanka EFT ücreti istemeyen banka özelliği sayesinde mevduat hesapları üzerinden yapılan para transferi işlemlerinde masraf talep etmez. Fibabanka’nın para transferi ev EFT işlemi üzerine uyguladığı yöntemler, şu şekilde sıralanır:

 • Fibabanka, kendi bünyesinde mevduat hesabı bulunan kişilerden EFT ve havale işlemlerinde masraf talep etmez.
 • Fibabanka ile yapılan online EFT ve havale işlemlerinde, masraf ücreti ödenmez.
 • Para transaferi işlemleri için masraf ücreti alınmaması hakkında detaylar, bankanın mevduat hesabı açılış sözleşmelerinde yer alır.

Para transferi EFT masrafı almayan bankalar listesinde yer alan bankalardan açılmış olan mevduat hesapları sayesinde parar aktarımı masrafsız yapılır. Bu hesaplar üzerinden her hangi bir EFT masrafı alınması halinde, banka şubelerine gidilerek, itirazda da bulunulabilir. Bu hak masrafsız EFT ve Havale işlemi sağlayan bankalar tarafından, müşterilerine tanınmaktadır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu