Yeni İş Fikirleri

Organik İş Fikirleri

Organik yeni iş fikirleri sektörel anlamda insanları korkutuyor olabilir çünkü ne yazık ki son yıllarda tarım da organik ürün bulmakta zorlanıyoruz.

Günümüz tarım anlayışıyla yetiştirilen tarım ürünleri kalitesinden çok miktarı ile ön plana çıkıyor. Bu yüzden organik yeni iş fikirleri aslında insanlara ilk aşamada zor gibi geliyor. Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar olarak adlandırılan GDO’lu ürünler verim olarak kat kat fazla olabiliyorken besin değeri açısından çok zayıf kalmaktadır. Öyleki otuz yıl önce yediğimiz bir domatesten aldığımız besini ile GDO’lu bir domatesten aldığımız besin değeri arasında onlarca kat fark var.

Zamanla bilinçlenen tüketicilerde doğal besin kaynaklarına yönelim artmış durumda. Bu durumu fırsata dönüştürmek istiyorsanız işte size organik iş fikirleri.

Yeni İş Fikirleri : Atomcu

  1. Başarılı atom kafelerini ziyaret edin. Oralarda çalışabiliyorsanız çalışın ve elinizden geldiği kadar tecrübe edinin. Hangi ürünlerden daha çok satıldığını analiz edin.
  2. İyi bir maliyet hesabı yapın. Alacağınız organik meyveleri nerelerden ve ne kadara temin edeceğinizi, satışa sunacağınız ürünleri ne kadara satacağınızı ve size maliyetinin ne olacağından iş yeri masraflarına kadar ayrıntılı bir gelir gider planı hazırlayın. Bu plan içerisinde eksik kalmış veya unutulmuş mali hesaplar için hata payı bırakın.
  3. Yeterli miktarda paranız olduğundan emin olun.
  4. Atom kafenizin iyi bir şekilde işlemesi için uygun bir yer bulun. Mümkün olduğunca hareketli ve kalabalık bölgelerde yer arayın.
  5. Gerekli olan ekipmanları temin edin. Atom için gerekli olan ekipmanları ikinci el olarak alabilirsiniz.
  6. İyi bir açılış yapın. Açılışınızda broşür dağıtın, ses ve görsel efektleri iyi kullanın.

İnternetten Organik Tarım Ürünleri Satın

İnternetin gücünü kullanarak insanlara sağlıklı yaşam ve sürdürülebilir çevre satın. oldukça etkili olabilecek organik iş fikirlerinden biri olan doğal sanal mağaza size ileriye dönük kazançlar sağlayabilir. İlk olarak satışını yapacağınız ürünleri belirleyin. Bir Web sitesi açın veya birileriyle anlaşarak açtırın. Gerekli olan ödeme ayarlarını yapın. Web sitenizi desteklemek amacıyla Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sayfaları açın.

Organik iş fikirleri: Organik Kafe ve Restoran Açma

Organik gıdalar yüzde yüz doğal yöntemler kullanılarak üretilen insan sağlığı açısından en uygun gıdalardır. Yetiştirilme aşamasında sentetik gübre ve ilaçlar kullanılmadığı için sürdürülebilir çevre içinde büyük bir avantaj. Organik gıda tüketimi konusundaki bilinç son zamanlarda oldukça arttı.

Organik kafe ve restoran açmak için;

  1. Ekonomi ve tedarik konularını göz önünde tutarak satış yapacağınız ürünlerin listesini hazırlayın. Daha sonra bu liste ile menü tasarlayacaksınız.
  2. İş yeriniz için uygun bir yer bulun. Mümkün olduğunca görünen ve işlek bir bölge olsun.
  3. Sağlıklı ve doğal gıdalar sattığınıza dair gerekli mercilere başvurun ve bu konu ile ilgili gerekli olan evrakları tamamlayın.
  4. İyi bir tanıtım yapın. Reklam için büyük bir açılış düzenleyin. Gelen misafirlerinize ürünlerinizi tanıtmak amacıyla ikramda bulunun.

Organik Tavuk Çiftliği ve Yumurtası

Tavuk çiftliği ve yumurtası satmak oldukça organik iş fikirlerinden birisi.

Kısa sürede ve masrafsız olarak yapabileceğiniz bu iş fikri özellikle köylüler için kaçırılmaması gereken iş fikri. Neden köylüler diyoruz; çünkü köy insanının bir küçükte olsa bir arazisi vardır ve kümes hayvanı yetiştirme konusunda biraz daha tecrübeye sahiplerdir. İhtiyacınız olduğu kadar civciv satın alıp tamamen doğal ortamda büyümelerini sağlayarak giderinizi minimumda tutar ve çok karlı bir iş yapabilirsiniz.

Organik Ev Eşyaları Satmak

Doğal malzemeler kullanarak kendiniz tasarladığınız süs eşyaları veya ev eşyalarınızı satarak karlı bir iş yapabilirsiniz.

Organik Reçel ve Turşu Satma

Kendiniz yetiştirdiğiniz veya dışarıdan temin ettiğiniz ürünlerden doğal reçel ve turşu satabilirsiniz. Kullandığınız kavanozdan sirkeye kadar her malzemenin yüzde yüz doğal olduğuna dikkat edin.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu