Finans ve Banka

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı alabilmesi için yardımcı olan bazı bankalar vardır. Hangi şartlarda öğrenciye kredi kartı alabildiğini açıklıyoruz.

Öğrencilerin harcamalarını rahatlıkla yapabilmesi için bankalar belirli limitlerle ve özel avantajlarla kredi kartı sunmaktadır. Bazı bankalar öğrenci kredi kartlarından aidat almazken, bol indirim ve avantajlı fırsatlar sunanlar da vardır. Makalemizde öğrenciye kredi kartı alabileceği bankalara ve kart özelliklerine yer verilmiştir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi 2019

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Kartı – Bankkart Genç

Öğrencilerin burs ve yüksek öğrenim kredisi aldıklarında, isimlerine özel gönderilen bankkart, istenildiğinde kredi kartı özelliğiyle birlikte gönderilmektedir. Öğrenim kredisi veya burs alan öğrencilerin kullandığı mevcut bankkarta da sonradan kredi kartı özelliği tanımlanabiliyor. Başvurunuz olumlu değerlendirildiğinde, ATM’lere bankkartınızı yerleştirip, şifrenizle giriş yaptıktan sonra kredi kartı özelliğine onay vermeniz yeterlidir. Bankkart Genç için kart aidatı ve ücreti talep edilmez. Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı başvurusu için GENC BANKKART yazarak 4747’ye kısa mesaj gönderebiliyorsunuz. Bankkart Genç ile nakit avans çekebilir, nakit ve taksitli alışveriş ödemelerinde kullanabilirsiniz.

İş Bankası Öğrenciye Kredi Kartı – İş’te Üniversiteli

Kart aidatı alınmayan kredi kartı İş’te Üniversiteli, 18 yaşını doldurmuş olan öğrencilerin başvurabildiği bir karttır. Yaş sınırının altında olanlar, öğrenci belgesi ve vasisi ile birlikte şubelere giderek de İş Bankası öğrenci kartı başvurusunda bulunabiliyor. İş’te Üniversiteli kart başvurusunu SMS ile yapmak isterseniz, AİDATSIZÜNİK yazarak bir boşluk bırakıp, T.C kimlik numaranızı da ekledikten sonra 4402’ye gönderebiliyorsunuz. Alışveriş yaptıkça Maxipuan kazanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredi Kartı – Play Kart

Yapı Kredi’nin World kart avantajlarının tümünden yararlanabildiğiniz, öğrenci kredi kartı Play Kart’ın yıllık kart aidatı da bulunmuyor. Gençlere yönelik etkinliklerde ve bazı markalarda karta özel indirimlerden yararlanırsınız. Karta başvuru için aralarında bir boşluk olacak şekilde PLAY ve T.C kimlik numaranızı yazarak 4407’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Play Kartla 100 TL’ye kadar nakit çekebilir, taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.

Akbank Öğrenciye Kredi Kartı – Axess Exi26

Akbank Axess Üniversiteli kart, Axess Exi26 kullanacak öğrenciler, ilk 1 yıl yıllık kart aidatı ödemiyor. Sonraki yıllarda ise karta 31 TL, yıllık kullanım bedeli yansıtılır. Taksit erteleme, taksit isteme gibi kart olanaklarından faizsiz yararlanma imkanı tanır. Kullandıkça alışverişlerde kullanabileceğiniz chip para biriktirir. Ayrıca kartınızdan 500 TL’ye kadar nakit avans kullanabilirsiniz. Axess öğrenci kredi kartı başvurusu için öğrenci belgeniz ile şubelere gidebilirsiniz. İnternet üzerinden başvurular, öğrenci kimliğinin sisteme yüklenmesi kaydıyla, değerlendirmeye alınır.

[geo-post id=”946″]

TEB Öğrenci Kredi Kartı – ÜniversiTEB Bonus Card

Üniversite öğrencileri TEB şubelerine giderek, öğrenci belgeleriyle kredi kartı başvurusunda bulunabiliyor. Ayrıca 0850 200 0666 TEB çağrı merkezini arayarak da hizmet alabiliyorsunuz. ÜniversiTEB Bonus Kart’ın, yıllık 9 TL aidatı vardır. Sinema ve tiyatro etkinliklerinde indirimli bilet,  hediye gönderimlerde ücretsiz kargo fırsatları ve biriktirilen bonuslarla bedava alışveriş yapma imkanı verir.

Garanti BBVA Öğrenciye Kredi Kartı – Bonus Genç

18-25 arası öğrencilerin başvurabildiği Bonus Genç’in kart ücreti bulunmuyor. Bonus kartların nakit avans, ekstre atlat, karttan havale ve EFT gibi tüm işlemlerini Garanti BBVA öğrenci kredi kartı ile de gerçekleştirebiliyorsunuz. Restaurant ve cafelerde ekstra bonus kazandırır. Garanti BBVA öğrenci kredi kartı başvurusu, banka müşterileri için Garanti BBVA çağrı merkezinden; müşteri olmayanlar içinse BonusFlaş uygulamasından veya bankanın web sitesinden yapılabiliyor.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu