Finans ve Banka
Trend

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kart Özellikleri

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar güncel listesini inceliyoruz. Hangi bankaların ne şartlarla öğrencilere kredi kartı verdiğini inceledik.

Öğrencilere kredi kartı oluşturan bankaların isimleri aşağıda yer almaktadır:

 • Vakıfbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Yapı Kredi
 • Akbank

Yukarıda sıralanan bankaların mevcut kredi kartları, üniversitelilerin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Öğrenci kredi kartına sahip olan bankalar, öğrencilerin ÖSYM bursu karşılığında kredi kartı alma hakkı tanımaktadır. Kredi kartlarının tamamı, ilk aşamada düşük tutarda limitlere sahiptir. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar, öğrenci kredi kartlarının da normal kredi kartlarıyla aynı özelliklere sahip olmasını sağlamıştır.

Öğrenci Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı başvuru şartları şu şekildedir:

 • Kredi kartı alacak öğrencilerin 18 yaşını tamamlaması ve 25 yaşından büyük olmaması gerekir.
 • Öğrencilerin üniversitede okuması ve öğrenci belgesine sahip olması gerekmektedir.
 • Öğrencilerin sigortalı bir işte çalışarak, düzenli bir gelire sahip olması talep edilmektedir. Çalışmayan öğrencilerin, ÖSYM bursu alması ya da farklı bir ek gelire sahip olması gerekecektir.
 • Mevcut gelirlerin tamamının, resmi geçerliliğe sahip bir gelir beleşi üzerinde toparlanması gerekir.
 • Öğrencilere ait herhangi bir gelir ya da burs bulunmuyorsa, aileden bir kişinin kefil olması talep edilecektir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusunda Hangi Belgeler Talep Edilir?

Kredi kartı başvuru evraklarının, kart başvurusu aşamasında banka şubesine teslim edilmesi gerekir. Öğrenci kredi kartı başvurusu için talep edilen evraklar şunlardır:

 • Öğrenciye ait kimlik belgesi orijinali ve fotokopisi
 • Son döneme ait öğrenci belgesi
 • Aylık gelirin yer aldığı resmî belge
 • Gayrimenkul bulunuyorsa tapu belgeleri
 • İkametgâh kaydı
 • Kefil istenen durumlarda kefile ait kimlik belgesi ve gelir belgesi

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartının Genel Özellikleri

İşte Üniversiteli kredi kartı, İş Bankasına ait Maximum kredi kartıyla aynı özelliklere sahiptir. Kredi kartı kullanımı boyunca, kart aidatı ya da farklı bir kart masrafı talep edilmemektedir. Kredi kartına sahip olmak için üniversiteli olunması ve öğrenci belgesinin bulunması gerekmektedir. Kredi kartı başvurusunun ilk aşamasında, kredi kartı limiti en fazla 400 TL olmaktadır. Kredi kartı taksitleri düzenli olarak ödendiği zaman, kart limitleri aylık gelire göre yükseltilmektedir.

Akbank Exi26 Kredi Kartının Kullanım Detayları

Akbank öğrenci kredi kartı olan Exi26,16 ila 26 yaş aralığındaki tüm öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. 18 yaşını tamamlamayan öğrencilerin kredi kartları, anne ya da babaları tarafından çıkarılmalı ve ebeveynler kredi kartına kefil olmalıdır. Kredi kartının ilk senesinde, yıllık kart aidatı alınmamaktadır. İlerleyen yıllarda kullanılmaya devam eden kredi kartı için yıllık 20 TL aidat talep edilmektedir. Öğrencilerin yaptığı alışverişlerde, özel taksitlendirme imkânı oluşturulmuştur. Akbank Exi26 kredi kartıyla yapılan alışverişlerin geri ödemeleri, 3 ay ertelemeli olarak gerçekleştirilmektedir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

Genç Bankkart kredi kartı, Ziraat Bankasına ait Maximum kredi kartıyla aynı özelliklere sahiptir. Kredi kartına sahip olmak için 18 ila 26 yaş aralığında olunmalıdır. Kredi kartı için faiz talep edilmemektedir. Ayrıca herhangi bir masraf da talep edilmeyen kredi kartından, ilk 5 yıllık kullanım süresi boyunca aidat alınmayacaktır.

Vakıfbank Like Öğrenci Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

Like öğrenci kredi kartı, Vakıfbank Worldcard ile aynı özelliklere sahiptir. Kredi kartıyla, dünyanın her yerinde alışveriş yapılmaktadır. Yapılan tüm alışverişlerden Maxi puan kazanılmaktadır. Kredi kartının yıllık aidatı 12 TL olarak hesaplanmıştır. Kredi kartı ekstrelerini e-posta yoluyla talep eden kişilerden kart aidatı alınmamaktadır. Vakıfbank Like öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için Türkiye’nin herhangi bir yerinde bulunan Vakıfbank şubesine gidilmesi yeterlidir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yılmaz Özgür
27 Temmuz 2020 11:44

Bir hafta içinde maksimum rakamlarla onlardan kredi aldığım için dünya kabulünün en iyi şey olduğunu bilmek, herkese en iyi kredi şirketi olarak önereceğim.

Öğrencilere Para Yardımı Yapan Yerler | Vaynat.com
23 Ekim 2020 16:28

[…] Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kart Özellikleri […]

Başa dön tuşu